دیگر خودروی ناقص تولید نمی‌شود/ حرکت رو به رشد و شتابنده در صنعت خودرو

فاطمی امین یکی از مهم‌ترین دستاوردهای نمایشگاه تحول صنعت خودرو را همکاری و هم‌افزایی بین شرکت‌های خودروساز و قطعه‌ساز مطرح کرد و گفت: اگر بتوانیم در مسیر کسب‌وکارهایی که پشت صنعت خودرو فعالیت می‌کنند تحول ایجاد کنیم اتفاق خوب و مهمی رخ خواهد داد و در نهایت این اقدامات منجر به کاهش هزینه می‌شود.

به گزارش ایرنا، نمایشگاه تحول صنعت خودرو از سوم تا ششم شهریور با حضور بیش از ۱۰ شرکت خودروساز و زنجیره تأمین آن‌ها و بیش از ۱۰۰ شرکت قطعه‌سازی، دانش بنیان و کسب و کارهای نوپا در حوزه خودرو در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار است.


منبع: https://www.irna.ir/news/84865843/%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D9%86%D8%A7%D9%82%D8%B5-%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D9%86%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF-%D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%B1%D9%88-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D9%88-%D8%B4%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA

آقای فاطمی امین در پایان در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص تاثیر برجام بر این صنعت بیان کرد: برنامه‌های وزارت صمت نه‌تنها در خصوص صنعت خودرو که درباره همه صنایع بدون در نظر گرفتن تحریم‌ها دنبال می‌شود اما اگر این اتفاق بیفتد ممکن است گشایش‌هایی در این عرصه صورت بگیرد و کمک‌کننده باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از خبرنگاران و اصحاب رسانه خواست تا با تشریح و تبیین ابعاد مختلف نمایشگاه صنعت تحول خودرو برای مردم و صاحبان ایده پیام رسان این نمایشگاه باشند و وزارت صمت را در مسیر تحول و توسعه صنعت خودرو یاری کنند.

وی با اشاره به اینکه روند طی شده در صنعت خودرو روبه‌رشد و شتابنده است، ادامه داد: خبر خوب آن است که حرکت‌های مهم و قابل توجهی در بخش‌های دانش بنیان و فناوری‌های نوین آغاز شده است.

فاطمی امین با بیان اینکه در این نمایشگاه نکات بسیار متنوعی وجود دارد گفت: صنعت خودروی ایران فراز و نشیب‌های بسیاری را پشت سر گذاشته و در چند سال اخیر با چالش‌هایی روبرو بوده که یکی از مهم‌ترین دلایل این چالش‌ها بحث تحریم‌ها است.

وی در این خصوص ادامه داد: گام بعدی ما تمرکز بر ایمنی، تنوع و کیفیت است و بخشی از آن در حال حاضر در نمایشگاه ارائه شده است.

به گزارش ایرنا از وزارت صمت، سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه افتتاح و بازدید از نخستین نمایشگاه تحول صنعت خودرو با حضور در جمع خبرنگاران به دستاوردهای صنعت خودرو و عرضه آن در نمایشگاه اشاره کرد.

وزیر صمت با اشاره به نمایشگاه تحول صنعت خودرو گفت: مهم این است که بدانیم چه ظرفیت‌هایی در این صنعت داریم و اینکه آیا این ظرفیت‌ها می‌تواند ما را به نقاط مطلوب برساند یا خیر.

وزیر صمت در تشریح اقدامات صورت گرفته در ماه‌های اخیر در حوزه صنعت خودرو افزود: در گام اول تمرکز بر ثبات تولید بود و اکنون به مرحله‌ای از تولید رسیده‌ایم که دیگر کسی نمی‌پرسد چرا خودرو ناقص تولید می‌شود.