۶۵۰ مگاوات نیروگاه پشت‌بامی احداث می‌شود

به‌گفته کمانی مشوق بعدی زمین بوده که با روش جدید  با کمک استانداری‌ها زمین را در کوتاه‌ترین زمان ممکن تحویل می‌دهیم، بحث مطالعات اتصال به شبکه نیز مطرح است در این مدل جدید یک مطالعه اولیه انجام می‌دهیم و سرمایه‌گذار می‌تواند به‌راحتی مجوز لازم را اتخاذ کند.

معاون وزیر نیرو گفت: تقاضا برای احداث نیروگاه‌های پشت‌بامی وجود دارد و درحال حاضر برنامه احداث ۱۱۰ هزار واحد پنج کیلوواتی که معادل ۵۵۰ مگاوات می‌شود را در بخش حمایتی که شامل بهزیستی و کمیته امداد است و برنامه احداث ۱۰۰ مگاواتی در بخش غیر حمایتی را تدوین کرده‌ایم.

احداث ۹۰ مگاوات نیروگاه خورشیدی در کشور

وی با بیان اینکه برای بخش‌های غیر حمایتی‌ها نیز درحال تغییر نرخ هستیم و بحث خرید برق مطرح است، اظهار کرد: خوشبختانه در پرداخت به‌موقع خرید برق در بخش انشعابی تاخیری نداشتیم،  تا کنون در بخش خانگی ۹۰ مگاوات در ۸۰۰۰ واحد نصب شده در مجموع در سال گذشته ۲۰ مگاوات به ظرفیت انشعاب خانگی اضافه شد که در مقیاس خود عدد قابل توجهی است. در بخش خانگی انشعاب‌ها در حد ۵ کیلووات تا ۲۰ کیلووات هستند.

محمود کمانی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص اقدامات صورت گرفته در حوزه توسعه انرژی‌های خورشیدی در بخش خانگی، اظهار کرد: خرید برق در بخش حمایتی به ازای هر کیلووات ساعت ۲۲۰۰ تومان اعلام شده، مشوق بعدی اعطای وام‌های کم‌بهره است که بانک‌هایی که در بودجه تعیین شده موظف به تامین منابع هستند و بخشی نیز از سوی منابع نهادهای حمایتی تامین خواهد شد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401062418142/%DB%B6%DB%B5%DB%B0-%D9%85%DA%AF%D8%A7%D9%88%D8%A7%D8%AA-%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%BE%D8%B4%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%A7%D8%AD%D8%AF%D8%A7%D8%AB-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AFرییس سازمان انرژی های تجدیدپذیر با اشاره به مشوق‌هایی که برای توسعه تجدیدپذیرها لحاظ شده است، اظهار کرد: مهم‌ترین مشوق خرید برق با قیمت مناسب است، در این شرایط سرمایه‌گذار تمایل به سرمایه‌گذاری خواهد داشت، در همین راستا در مناقصات برگزار شده قیمت را ۶.۹ سنت درنظر گرفتیم که به‌صورت ارزی در زمان پرداخت محاسبه می‌شود و نوسانات ارزی نیز روی آن تاثیری ندارد.