۲۷۰ شهر کشور با تنش آبی مواجه هستند

آقازاده بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان برنامه هفتم همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار از آب مطمئن و پایدار بهره‌مند خواهند شد و جمعیت تحت پوشش از ۸۲ درصد به ۹۵ درصد خواهد رسید.

معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اظهار کرد: با هدف بهره‌مندی همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور از آب با کیفیت و کمیت مناسب طرح جهاد آب‌رسانی آغاز شده است.

وی تصریح کرد: برای اینکه بتوانیم از تابستان ۱۴۰۲ عبور کنیم ۸۷ پروژه اضطراری در ۴ فاز اجرایی با ۱۴ هزار میلیارد تومان هزینه برنامه‌ریزی شده است.

وی خاطرنشان کرد: طرح اصلاح خط انتقال ۶۰۰ میلیمتر شهر تربت‌حیدریه، زون بندی شبکه توزیع این شهر با هدف توزیع عادلانه آب در نقاط مختلف شهر و آغاز عملیات انتقال آب منطقه جعفرآباد مهمترین طرح‌ها از مجموع ۲۰ طرح آبفا در این شهرستان است.

همچنین سید ابراهیم علوی مدیرعامل شرکت آبفای خراسان رضوی در این مراسم گفت: این ۲۰ طرح با ۱۰۲ میلیارد تومان هزینه افتتاح و کلنگ زنی شد.

مجید آقازاده جمعه ۲۸ بهمن در آیین بهره‌برداری افتتاح و کلنگ زنی ۲۰ طرح آب و فاضلاب در تربت‌حیدریه خاطرنشان کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده ۲۷۰ شهر کشور با تنش آبی مواجه هستند که با توجه به شدت و ضعف بارش‌ها متغیر است.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401112821477/%DB%B2%DB%B7%DB%B0-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%AA%D9%86%D8%B4-%D8%A2%D8%A8%DB%8C-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%AC%D9%87-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF

مدیرعامل شرکت آبفای خراسان رضوی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۶۰ پروژه آب و فاضلاب در حال اجرا و ۴۰ طرح در دست مناقصه در سطح استان داریم، اظهار کرد: سالانه ۱۰۰۰ میلیارد تومان با هدف آب‌رسانی به مردم استان در طرح‌های مختلف هزینه می‌شود.

ایسنا/خراسان رضوی معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: در حال حاضر ۲۷۰ شهر کشور با تنش آبی مواجه هستند.

وی افزود: در مرحله نخست این طرح ۱۰ هزار روستای کشور با ۴۷ هزار میلیارد تومان در حال اجرا است و ۱۰ هزار روستای دیگر با ۶۰ هزار میلیارد تومان در دست مطالعه قرار دارد.