گزارش جامع گردشگری ایران : جایگاه ایران در مقایسه با دیگر کشورها مجله فلایتیو | industmini

اقتصاد چین با تولید ناخالص داخلی نزدیک به ۱۷ تریلیون دلار، از نظر ارزش‌گذاری اسمی در رتبه‌ی دوم قرار دارد. این کشور همچنان بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی سراسر جهان بر اساس خروجی با تولید گسترده‌ی فولاد، لوازم الکترونیکی و رباتیک باقی مانده است. اکثر کشورهای صنعتی با یکدیگر توافقات پیچیدهٔ اقتصادی و سیاسی دارند که این توافقات صلح با دوام در بین آنها را تأمین می‌کند و زمینه را برای رشد اقتصادی فراهم می‌آورد. از میانهٔ دههٔ ۱۹۵۰ سهم بخش عرضهٔ خدمات در اقتصاد کشورهای صنعتی به گونه‌ای روزافزون افزایش یافته‌است.

ویزای سرمایه‌گذاری

در کشور فرانسه حدود 37 میراث جهانی در سازمان بین المللی یونسکو به ثبت رسیده اند. اقتصاد چین از اواخر دهه هفتاد قرن ۲۰ به تندی تغییر کرده و در حال رشد است. بر اساس برابری قدرت خرید، چین دارای دومین اقتصاد بزرگ جهان و یک بازیگر اصلی در اقتصاد جهانی است. حجم اقتصاد چین ($ ۱۲٬۳۸۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ در سال ۲۰۱۲) بلافاصله پس از اتحادیه اروپا و آمریکا یعنی در مقام سوم در جهان قرار می‌گیرد. چنانچه رشد کنونی اقتصادی چین همچنان ادامه یابد، چین از نظر اقتصادی، در حال رسیدن به آمریکا یعنی بزرگ‌ترین اقتصاد جهان است و باید خود را برای مقابله با پیامدهای سیاسی و اقتصادی این موضوع آماده کند.

http://alfaromeoblog.ir

توسعه اقتصادی در هند دنباله‌رو و الهام گرفته از سیاست سوسیالیستی در تاریخ استقلال کشور از جمله مالکیت دولتی در بسیاری از بخش‌ها است. درآمد سرانه مجله خبری صنایع و معادن هند تنها در سه دهه پس از استقلال در حدود ۱٪ افزایش یافته‌ است. از اواسط دهه ۱۹۸۰، هند به آرامی بازارهای خود را از طریق آزادسازی اقتصادی باز کرد.

این معیار تولید ناخالص داخلی اسمی تقسیم بر تعداد افراد یک کشور است. درواقع معیار تولید ناخالص داخلی سرانه، میزان تولید اقتصاد یک کشور به ازای هر نفر را اندازه‌گیری می‌کند. این معیار همچنین می‌تواند به‌عنوان یک معیار بسیار تقریبی از درآمد یا استاندارد زندگی برای افرادی که در یک کشور زندگی می‌کنند استفاده شود.

کانادا

چین بیشترین تعداد خودرو در جهان را تولید می‌کند و ۲۸ درصد از کل تولید جهانی خودرو را در اختیار دارد. چند تولیدکننده بزرگ خودرو ازجمله FAW و SAIC Motor بر بازار چین تسلط دارند. این خودروسازان سدان‌های ارزان‌قیمت تولید می‌کنند تا همه بتوانند به خودروهای مقرون‌به‌صرفه دسترسی داشته باشند. درباره اقدامات سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران در راستای آرمان‌های توسعه پایدار بیشتر بدانید.

  • اگر قصد سفر یا مهاجرت به آمریکا دارید، کافه ارز خدمات مختلف پرداخت از جمله پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت آمریکا (پرداخت MRV Fee) را ارائه می‌دهد.
  • یکی از درس‌‌‌های مهمی که همه‌گیری به جهان آموخت، این است که کشورها باید انعطاف‌‌‌پذیری خود را در برابر خطرات مرتبط با رویدادهای غیرمترقبه، ایجاد و تقویت کنند.
  • چه بنگاه‌های کوچک دارای مزیت‌های چندی نسبت به صنایع سنتی و بزرگ است.
  • آزادسازی اقتصاد هند از دهه 1990 رشد اقتصادی را تقویت کرده است، اما مقررات تجاری غیرقابل انعطاف، فساد گسترده و فقر مداوم چالش‌هایی را برای توسعه مداوم ایجاد می‌کند.
  • تقاضاي داخلي اين كشور سالانه در حدود 50 ميليون مترمكعب برآورد شده است.