کلید تاب‏‏‌آوری صنعت در بحران‌ها | industmini

هند به عنوان يك از مهمترين كشورهاي صادركننده سنگ، حدود 10 درصد بازار صادرات سنگ جهان در سال 2003 را تشكيل داده است. هند در رتبه اول صادرات سيليس هاي كارنشده (گرانيت و ماسه سنگ) قرار دارد. اين كشور در سالهاي اخير رهبر صادرات گرانيت جهان و در رتبه پنجم صادرات محصولات آهكي (ماربل و سنگ آهك) قرار داشته است. صادرات سنگ هند عمدتاً شامل بلوكهاي برش داده شده، سنگ لوح و كاشي مي باشد.

علم و فناوری

بازار گرانيت اين كشور داراي ارزش 3/1 ميليارد دلار آمريكا بوده و با تقاضاي در حال رشد براي ابزار و تجهيزات معدن كاري روبه رو مي باشد. اين كشور چهارمين توليدكننده بزرگ گرانيت بوده و ارزش صادرات اين محصول در سال 2004 بالغ بر 600 ميليون دلار مي باشد. كشور هند يكي از بزرگترين توليدكنندگان سنگ جهان محسوب مي شود، به طوريكه در سال 2003 حدود 3/11 درصد توليد سنگ در اين كشور انجام شده است. در ده سال گذشته ابعاد صنعت سنگ هند سالانه از رشد متوسط حدود 10 درصد برخوردار بوده است. به طور سنتي، سنگ و محصولات سنگ طبيعي هند به عنوان مواد ساختماني عالي محسوب مي شود. در سال 2003 مصرف سنگ طبيعي اين كشور بيش از 1250 ميليون دلار بوده است.

  • این کشورها همچنین برای بیش از یک‌سوم اشتغال‌زایی خود به صنعت گردشگری متکی هستند.
  • حتی صنایع قدرتمند خودروسازی ازجمله آمریکا و ژاپن هم از نظر میزان تولید نمی‌توانند با چین رقابت کنند.
  • از منظر منطقه‌ای هم علیرغم اینکه، صنعت مدرن بسیار زودتر از بسیاری از کشورهای منطقه به ایران آمده اما جایگاه ایران در میان ۲۲ کشور دهم است یعنی زیر میانگین است.

وضعیت و شرایط مناسب اقتصاد در آلمان باعث شده تا جایگاه چهارمین کشور برتر را از آن خود کند. این کشور در صنایع خودرو و ماشین‌آلات، شیمیایی و پزشکی و منسوجات پیشرفت سرآمد است. داخلی ایران 1.7 تریلیون دلار است که از بسیاری از کشورها بیشتر است و ایران چهاردهمین کشور در میان کشورهای مورد بررسی در جهان قرار دارد. آلمان پیشرفته‌ترین کشور دنیا در زمان جنگ جهانی دوم بود و در حال حاضر هم بین 9 کشور پیشرفته دنیا قرار گرفته است. اگر می‌خواهید مراکز فناوری این کشور را ببینید، به شهرهای برلین، مونیخ و فرانکفورت سر بزنید.

جاذبه های گردشگری در این کشور از جمله پارک، کتابخانه و موزه می باشند. علاوه بر مناطق گردشگری در این کشور، استرالیا دارای طبیعت بسیار زیبا و شگفت انگیز می باشد و یکی دیگر از دلایل جذب گردشگران به این کشور همین موضوع است. درآمد این کشور نیز به طور سالانه از صنعت گردشگری مجله خبری صنایع و معادن 27.8 میلیارد دلار است. بهترین زمان مسافرت به این کشور از شهریور تا آذر می باشد به این دلیل که در این مدت زمان تعداد زیادی جشن، شادی و تفریحات در این کشور برگزار می شود. در این کشور تعداد زیادی هتل و رستوران مشهور وجود دارد که از گردشگران به خوبی پذیرایی می کنند.

http://alfaromeoblog.ir

بیشتر این خودروسازان صدها مدل از ماشین‌های خودشان را در کارخانه‌های مکزیک می‌سازند. در فاصله سالهاي 1999 تا 2003 مقدار واردات سنگ ايالات متحده از 55/1 ميليون تن با 91 درصد افزايش به رقم 96/2 ميليون تن افزايش يافته و به طور ميانگين واردات سالانه سنگ ايالات متحده در حدود 18 درصد رشد داشته است. در همين مدت ارزش واردات سنگ از 1/1 ميليارد دلار با 81 درصد افزايش به 2 ميليارد دلار رسيده كه از رشد ميانگين سالانه در حدود 16 درصد برخوردار بوده است. در مجموع در طول سالهاي 1999 حدود 90 درصد مقدار و بيش از 97 درصد ارزش سنگهاي وارداتي به ايالات متحده از نوع سنگهاي كارشده بوده و سهم سنگهاي كارنشده از نظر مقدار و ارزش در كل واردات سنگ اين كشور ناچيز مي باشد. اقتصاد در آلمان با نوآوری و تمرکز قوی بر صادرات برتری بیشتری نسبت به سایر کشورهای اروپایی دارد.

سي و سومين جلسه ستاد مديريت کرونا