کردستان با اجرای پروژه‌ها شاهد توسعه صنعتی خواهد بود

وی در پایان‌ یادآور شد: براساس برآورد صورت گرفته، حقوق دولتی معادن ۱۰ برابر شده است و با تخصیص آن شاهد تحول ویژه‌ای در استان کردستان خواهیم شد.

فاطمی امین ادامه داد: سال گذشته در فرآیند تخصیص حقوق دولتی دریافت شده از معادن به استان مشکلاتی بود که به جای برگشت به مناطق به خزانه دولت انتقال یافت و در قالب لایجه بودجه تصمیم بر این شد که این مبالغ یکراست به استان برسد.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست با اشاره اینکه اولویت‌های وزیر صمت وجود پنج مگا پروژه در حوزه صنعت است، افزود: زنجیره فولاد کردستان یکی از این پروژه ها است که بخش عمده آن در شهرستان قروه است.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: برای اولین بار ناحیه صنعتی سنگ سریش آباد که یک زنجیره کامل در حوزه صنایع تبدیلی سنگ است شروع به فعالیت خواهد کرد و با کمک وزیر صنعت حمایت مالی لازم برای تکمیل و تسریع در اجرای پروژه انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه این پروژه ها عامل توانایی در منطقه و سرمنشایی برای پیشرفت می شوند، اضافه کرد: پروژه‌هایی همچون شرکت بارز کردستان و کارخانه کاشی کسری نیز جای توسعه دارند.

وی با اشاره به اینکه ۲ زیرساخت صنعتی در شهرستان قروه در این مدت فعال شده است گفت: ناحیه صنعتی شماره سه شهرستان‌ قروه که بیش از ۱۰ سال به دلیل نبود اعتبار و عدم تخصیص آب بلاتکلیف مانده است که با کمک وزیر صمت و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی در حال حاضر پیمانکار ‌در آنجا مستقر شده و کارها در حال انجام شدن است.

شهر قروه در ۹۰ کیلومتری شهر سنندج مرکز استان قرار دارد.


منبع: https://www.irna.ir/news/84815515/%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D8%B4%D8%A7%D9%87%D8%AF-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B9%D9%87-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%D8%AF-%D8%A8%D9%88%D8%AF

اخبار مربوط به بیست و هفتمین سفر رییس جمهور و اعضای هیات دولت به استان کردستان را می توان در پرونده خبری به آدرس این پیوند پیگیری کرد:سفر رییس جمهور به استان کردستان؛ دیار فرهنگ و هنر

به گزارش ایرنا، سید رضا فاطمی امین روز جمعه در نشست شورای اداری شهرستان قروه با اشاره به وجود چند پروژه شاخص در این شهرستان، افزود: یکی از این پروژه‌ها زنجیره فولاد با سرمایه گذاری ۳۴ هزار میلیارد تومانی و اشتغالزایی چهار هزار و ۳۰۰ نفری است که در صورت بهره برداری یک پیشران بسیار مهم برای توسعه صنعت منطقه است.

اوسطی با اشاره به کارخانه کنستانتره ۲ میلیون‌ تنی صبا نور که زیر مجموعه ایمیدرو وابسته به وزارت صمت است، افزود: طی ماه های آینده کلنگ آغاز این کارخانه زده خواهد شد و با این پنج پروژه مشکلات بیکاری شهرستان به حداقل ممکن کاهش خواهد یافت.

پرویز اوسطی ادامه داد: کارخانه قدیمی فولاد زاگرس شهرستان قروه ۱۰ سال راکد و بلاتکلیف بود که با برگزاری پنج جلسه در سطح ملی با حضور وزارت صمت و وزارت امور اقتصاد و دارایی، قرار است یک کارخانه فلوسیکو منگنز در این مجموعه ساخته شود.