کاهش ٤٠ درصدی صادرات برق کشور

وی در خصوص میزان مصرف مازوت در نیروگاه ها گفت: در نیروگاه ها ٨٠.٦ درصد از سوخت گاز، ١١.٦ درصد از گازوییل و ٧.٨ درصد از مازوت استفاده می‌شود که در دوره سرد این عدد تغییر می‌کند.

سخنگوی صنعت برق از کاهش ٤٠ درصدی صادرات برق خبر داد و گفت: در زمستان، میزان واردات افزایش و صادرات کاهش می یابد به طوری که میدان واردات ٢٠ درصد رشد و میزان صادرات ٤٠ درصد کاهش یافته است.

سخنگوی صنعت برق در پاسخ به سوال دیگر ایسنا در خصوص میزان بدهی کشورها در حوزه صنعت برق به ایران، گفت: بدهی ها به صورت متداول وجود دارد، مطالبات شناور بوده و در حال تسویه است.

به گزارش ایسنا، مصطفی رجبی مشهدی امروز در نشستی خبری در پاسخ به سئوال ایسنا در خصوص آخرین وضعیت صادرات و واردات برق کشور گفت: به منظور تامین پایدار برق با کمترین سوخت مصرفی میزان صادرات را کاهش دادیم.

وی در خصوص سنکرون شدن شبکه برق با روسیه، اظهار کرد: تبادل برق با روسیه یک نوبت به صورت سنکرون انجام شد اما برای تداوم و پایداری آن، دو مسیر را دنبال می‌کنیم و باید با آذربایجان و ارمنستان ارتباطات قوی داشته باشیم.

ادمه دارد


منبع: https://www.isna.ir/news/1401112418729/%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D9%A4%D9%A0-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF%DB%8C-%D8%B5%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1

رجبی مشهدی ادامه داد: امیدواریم در سال میلادی پیش رو این خطوط برقرار شود و ارتباط الکتریکی مستحکم تری را با روسیه داشته باشیم.

وی ادامه داد: در فصل سرد ٥٠ درصد گاز و ٥٠ درصد سوخت مایع در نیروگاه ها استفاده می‌شود که سوخت گازوییل دو برابر مازوت مورد استفاده قرار می‌گیرد و تنها ١٥ درصد نیروگاه ها قابلیت استفاده از مازوت را دارند.