چه خبر از بازار ارز؟

در بازار آزاد نیز بررسی‌ها از نرخ دلار نشان می‌دهد دلالان دلار را حدود ۳۴ هزار و ۷۰۰ تومان می‌خرند و در محدوده ۳۵ هزار تومان تا ۳۵ هزار و ۲۰۰ تومان می‌فروشند. دلالان، یورو را نیز در بازار آزاد حدود ۳۵ هزار و ۷۰۰ تومان می‌خرند و ۳۶ هزار و ۲۰۰ تومان به مشتریان می‌فروشند.

گزارش میدانی از بازار ارز حاکی از آن است که نرخ دلار در صرافی‌ها به حدود ۳۳ هزار و ۷۰۰ تومان رسیده و صرافی‌ها و دلالان هر دو می‌گویند که این روزها در بازار، هم خریدار هست و هم فروشنده.

نکته قابل توجه در بازار ارز خلوت بودن صرافی‌ها است. صرافی‌ها و دلالان هر دو می‌گویند که این روزها در بازار، هم خریدار هست و هم فروشنده. یک مسئول صرافی نیز می‌گوید که قیمت ارز این روزها به خبرها وابسته است، بنابراین نمی‌توان پیشنهاد برای خرید یا فروش داد.

نرخ خرید یورو هم در صرافی‌ها حدود ۳۳ هزار و ۶۰۰ و قیمت فروش آن در تابلوی صرافی‌ها حدود ۳۳ هزار و ۸۰۰ تومان نشان داده می‌شود.

همچنین بررسی میدانی از بازار امروز ارز نشان می‌دهد که صرافی‌ها برای فروش ۲۰۰۰ دلار با کارت ملی، به متقاضیان می‌گویند که ابتدا باید در سامانه خرید ارز مسافرتی و دولتی به آدرس my.ice.ir ثبت نام کنند.

بانک مرکزی اخیرا خرید دلار سهمیه‌ای در صرافی‌ها را منوط به نوبت‌گیری آنلاین در سامانه برخط بازار متشکل ارزی کرد.  همچنین چهار بانک ملی، ملت، صادرات و تجارت را نیز موظف به فروش ارز کرد تا به تقاضای بازار پاسخ داده و قیمت ها کنترل شود.

به گزارش ایسنا،  بررسی میدانی از بازار امروز ارز نشان می‌دهد نرخ خرید دلار در صرافی‌ها حدود ۳۳ هزار و ۳۵۰ تومان و نرخ فروش دلار در صرافی‌ها ۳۳ هزار و ۷۰۰ تومان است. این قیمت‌ها نسبت به چهارشنبه هفته گذشته، حدود ۱۰۰۰ تومان کاهش یافته است.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401082920292/%DA%86%D9%87-%D8%AE%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D8%B2