پیگیری برای جذب سرمایه‌گذار در تولید برق‌آبی/ دستگاه‌ها در معرفی اموال و املاک مازاد تعلل نکنندایسنا/گلستان رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گلستان از پیگیری برای جذب سرمایه‌گذار در حوزه تولید برق‌آبی خبر داد و گفت: در این راستا از ظرفیت سدها و پنل های خورشیدی برای تولید برق استفاده می‌شود.

قدرت‌الله عابدی عصر امروز پنج‌شنبه ۱۹ آبان در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان گلستان اظهار کرد: به استناد بند ۱۰ مصوبه شورا در تیر ماه سال‌جاری مقرر شد تمامی دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها، نهادها، شرکت های دولتی و دانشگاه ها حداکثر تا ۱۰ شهریور ماه نسبت به تکمیل و ارسال جدول ارزیابی عملکرد برنامه ششم توسعه اقدام کنند.

وی افزود: براساس پیگیری انجام شده با ۱۳۸ دستگاه اجرایی استان گلستان مکاتبه صورت گرفته که تاکنون ۱۰۱ دستگاه پاسخ دادند و تاکنون ۳۷ دستگاه اطلاعاتی به سازمان مدیریت و برنامه ریزی ارسال کردند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گلستان تأکید کرد: با توجه به اینکه تحقق ۲۵۰ میلیارد تومان از درآمدهای عمومی استان گلستان طی سال‌جاری از محل فروش اموال و املاک مازاد و غیرمنقول دستگاه‌های اجرایی است اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان باید تمهیدات و اقدامات لازم برای مولدسازی اموال و املاک دستگاه های اجرایی به عمل آورد.

عابدی با بیان اینکه مکاتبات متعددی طی ماه‌های اخیر از سوی اداره کل امور اقتصادی و دارایی با دستگاه‌های اجرایی انجام شده و آمار املاک مازاد بر نیاز مصوبه در سال‌های ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۱ از دستگاه اجرایی اخذ شد، تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی موظف هستند علاوه بر شناسایی و ثبت اموال و املاک در سامانه سادا(سامانه جامع اموال دستگاه های اجرایی) نسبت به فروش آنها با هماهنگی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اقدام کنند.

وی اضافه کرد: براساس گزارش‌های رسیده تاکنون شناسایی و ثبت اموال و املاک توسط دستگاه‌های اجرایی انجام شده و سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل امور زندان‌ها دو دستگاهی بودند که نسبت به فروش اراضی دولتی اقدام کردند، این اعتبارات صرف توسعه استان می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گلستان متذکر شد: یکی از مصوبات ما در جلسه گذشته این بود که سازمان جهاد کشاورزی، اداره کل شیلات، علوم پزشکی، دفتر شهری و شوراهای استانداری ظرف دو هفته طرح های بی‌نام را به همراه مستندات برای اداره کل امور اقتصادی و دارایی ارسال کنند که جهاد کشاورزی چهار طرح، اداره کل شیلات دو طرح، اداره کل امور عشایری یک طرح، اداره کل صنعت، معدن و تجارت گلستان ۱۱ طرح، شرکت آب منطقه‌ای چهار طرح، اداره کل راه آهن شمال شرق دو طرح، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان یک طرح را معرفی کرده اند.

عابدی با اشاره به اینکه بحث جذب سرمایه گذار در حوزه تولید برق‌آبی نیز پیگیری شده است، تأکید کرد: امیدوارم، بتوانیم از ظرفیت سدها و پنل های خورشیدی برای تولید برق اقدام کنیم و شرکت آب منطقه‌ای درخواست اعتبارات برای مطالعات آن را دارد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401081913375/%D9%BE%DB%8C%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D8%B0%D8%A8-%D8%B3%D8%B1%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%87-%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D8%A2%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C