پایان‌نامه: بررسی صنعت خودروسازی کشور و مقایسه آن با سایر کشورها جویشگر علمی فارسی علم نت | industmini

بخش بزرگ دارایی جهانی در کشورهای صنعتی است.ایالات‌ متحده آمریکا،بریتانیا، کشورهای عضو اتحادیه اروپا، ژاپن، کانادا و استرالیا کشورهای بزرگ صنعتی‌اند. آلمان بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا است و با توجه به تولید ناخالص داخلی و نرخ بالای قدرت خرید چهارمین اقتصاد جهان نیز محسوب می‌شود. برخی این رشد اقتصادی را به یک معجزه تشبیه کرده‌اند و نام آن را «معجزه رود هان» گذاشته‌اند. این معجزه باعث شده کره جنوبی در میان کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی و همچنین گروه ۲۰ قرار گیرد.

نرخ بیکاری آلمان

نخست اینکه این موسسات غالبا در عرصه خدمات فعال هستند و نیازمند سرمایه زیادی نیستند. سرمایه اصلی این موسسات نوآوری، ریسک پذیری، توانائی و لیاقت مدیران و مالکین آنهاست. افزون بر این موسسات دارای انعطاف هستند یعنی میتوانند صنعت و محصولاتشان را دائما تغییر بدهند.

آرمان‌های توسعه پایدار در جمهوری اسلامی ایران

اقتصاد مختلط کره جنوبی در تسلط چند شرکت خوشه‌ای خانوادگی است که در زبان کره‌ای به آن‌ها چایبول می‌گویند؛ با این حال به نظر نمی‌رسد سلطه چایبول‌ها تداوم داشته باشد. چون در غیر این صورت سرعت دگرگونی اقتصاد کره به زیان نسل‌های آینده کند خواهد شد. در طول چند نسل، کره جنوبی توانست از کشوری که در میان ملل فقیر عالم رده‌بندی می‌شد به کشوری توسعه‌یافته با درآمد بالا تبدیل شود.

http://alfaromeoblog.ir

آلمان با 4.3 تریلیون دلار پیشتاز اروپاست و پس از آن انگلیس (3.4 تریلیون دلار) است. یک تغییر قابل توجه از آخرین آمار گزارش شده این است که برزیل اکنون با پشت سر گذاشتن کره جنوبی در بین 10 کشور نخست قرار دارد. آمریکا، چین، ژاپن، آلمان، انگلیس، مجله خبری صنایع و معادن هند، فرانسه، کانادا، ایتالیا،برزیل 10 کشور نخست هستند؛ کره جنوبی، روسیه، استرالیا و ایران در رتبه های بعدی قرار دارند. 3 واحد تولیدی در شهرک صنعتی شماره ١ اندیمشک با حضور معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افتتاح شد.

نهمین جشنواره جایزه تعالی صنعت پتروشیمی اسفند ماه امسال برگزار می شود

هند صادرکننده عمده خدمات فناوری و برون‌سپاری تجاری است و بخش خدمات سهم بزرگی از تولید اقتصادی آن را تشکیل می‌دهد. پس از دهه 1990 و تأثیر رکود بزرگ جهانی، ژاپن در سال‌های اخیر تحت سیاست‌های نخست‌وزیر سابق شینزو آبه شاهد رشد صعودی صنعت اقتصاد خود بوده است. با این حال، ژاپن از نظر منابع طبیعی فقیر است و به واردات انرژی وابسته است؛ به‌ویژه پس از تعطیلی عمومی صنعت انرژی هسته‌ای پس از فاجعه فوکوشیما در سال 2011. این کشور همچنین با جمعیتی که به‌سرعت در حال پیر شدن است در حال دست و پنجه نرم کردن است. حتی صنایع قدرتمند خودروسازی ازجمله آمریکا و ژاپن هم از نظر میزان تولید نمی‌توانند با چین رقابت کنند.

  • در کشور فرانسه حدود 37 میراث جهانی در سازمان بین المللی یونسکو به ثبت رسیده اند.
  • دوره آموزشی «بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در شرایط عدم اطمینان» امروز …
  • جنگل های فرانسه به دلایل اقتصادی و زیست محیطی اهمیت زیادی دارند، به طوری‌که از سال 1945 تا 35 درصد افزایش یافته و در هر سال حدود 30 هزار هکتار رشد کرده اند.
  • این یک روش جایگزین برای مقایسه تولید ناخالص داخلی اسمی بین کشورهاست.