پاورپوینت معماری بررسی اصول و ضوابط طراحی هتل | memarinavaz

آپادانا تجهیز یکی از قدیمی ترین پرسابقه ترین شرکت ها در زمینه ارائه مشاوره راه اندازی آشپزخانه صنعتی و تأمین و تولید تجهیزات آشپزخانه صنعتی است. از راه اندازی رستوران کوچک و رستوران بیرون بر گرفته تا قرارداد راه اندازی رستوران با شرکت های بزرگ و معتبر و رستوران های خوشنام در سراسر ایران. اگر به این فکر می کنید که چگونه یک اتاق هتل طراحی کنید، هرگز نباید اهمیت یک سیستم امنیتی درجه یک را نادیده بگیرید. شما می توانید یک قفل ورودی کارت کلیدی با کیفیت بالا اضافه کنید و در هر اتاق یک گاوصندوق قرار دهید تا مهمانان بتوانند وسایل ارزشمند خود را ذخیره کنند. همچنین مطمئن شوید که تمام پنجره ها و درها به راحتی قابل قفل شدن هستند. اتاق دارای تخت‌های چوبی ساخته شده از تخت‌های کینگ، ملکه، دو نفره و دو طبقه است.

پاورپوینت مطالعات اولیه طراحی مهدکودک بررسی نمونه خارجی

کافی است از طریق فرم مشاوره تقاضای خود را برای ما ارسال کنید تا کارشناسان فروش ما فوراً با شما تماس بگیرند. اگر به این فکر می کنید که چگونه یک اتاق هتل طراحی کنید، هرگز نباید تهویه مطبوع با کیفیت را از تصویر خارج کنید. تهویه مطبوع آرام و کاربردی مهم است، به خصوص اگر هتل شما در یک منطقه گرم واقع شده باشد. نه تنها به ایجاد حس آرامش و خنکی در اتاق کمک می کند، بلکه به مهمانان شما کمک می کند تا هر شب خوابی با کیفیت داشته باشند. می توانید منوی برنامه ریزی شده را به صفحه های اتاق هتل اضافه کنید تا کارکنان بتوانند غذا را در زمان تعیین شده شما سرو کنند.

سایت یک و یک مرجع دانلود رساله معماری ، مطالعات معماری

پاورپوینت معماری بررسی اصول و ضوابط طراحی هتل | memarinavaz

یکی از حوادثی که اغلب در محیط آشپزخانه های صنعتی رخ می‌دهد، بیش از اندازه گرم شدن روغن داخل دستگاه های سرخ کن صنعتی است. توصیه اکید این است که در محیط بک رستوران و کافه، کپسول های آتش نشانی و پتوهای مخصوص خاموش کردن شعله در منطقه های متعددی جایگذاری شوند. برای آنکه مطمئن شوید که نواحی ذخیره سازی از رشد باکتری مصون هستند، باید به صورت روزانه همه چیز بازبینی گردد.

فصل چهارم: استانداردها وضوابط

چه بخواهید سازه رستوران و کافه  را از صفر بسازید و چه تمایل داشته باشید، که فضایی را بازسازی کنید و تغییرات بزرگ و کوچک در ان اعمال کنید، در هر صورت دانستن تکنیک های توسعه فضا در متراژهای محدود می‌تواند کاربردی باشد. بعضا سازه های قدیمی اتاق هایی دارند که از پیش برای تاسیس رستوران و یا کافه طراحی نشده اند و فضای آنها محدود است. همچنین وجود زاویه های غیر قابل استفاده در چنین موقعیت هایی مرسوم است.

طرح، روی دیگر همان سکه است، در حین عرصه بندی، تصویری از شکل یک منطقه خاص ترسیم می کنیم، یعنی فضا چگونه به برنامه فیزیکی رستوران نظر می رسد. برای درک بهتر، بیایید مثالی از هتلی در صحرای صحرا، Anantara Tozeur در تونس را بیاوریم. چهار فصل بر اساس سه نوع سبک معماری یعنی نئو رنسانس، نئوکلاسیک و باروک است.

  • همانطور که می بینیم این هتل طیف متنوعی از گشت و گذارهای فرهنگی را ارائه می دهد که نشان دهنده نوع متفاوتی از سبک چیدمان است.
  • همچنین حضور در پلتفورم های مختلف بازاریابی رستوران، فست فود و یا کافی شاپ می توان مشتریان خود را حتی گسترده تر کرد.
  • فرش به کفهای سخت در راهروها ترجیح داده می شود ، که می تواند پر سر و صدا باشد و مزاحم مهمانان خواب باشد.
  • محاسبه ظرفیت تعداد صندلی نیز در بیزینس پلن رستوران از قدم های اولیه و  کلیدی خواهد بود.
  • بنابرین لازم است که طراحی رستوران، با برنامه فیزیکی دقیقی همراه باشد که روند پیشرفت کار از ابتدا تا انتها را به خوبی در برگیرد و….
  • بنابراین هرآنچه که در خانه فراهم است ممکن است در هتل آپارتمان نیز فراهم باشد .