هشدار درباره گران‌تر شدن سفر عراق

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401092114249/%D9%87%D8%B4%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%B1-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%B9%D8%B1%D8%A7%D9%82

حسینی در عین حال، به استقبال خوب زائران از اعزام‌های این دوره عراق تا پایان آذرماه اشاره کرد و از ثبت‌نام بیش از۹۰ هزار نفر برای اعزام در این دوره خبر داد.

این سازمان در مهرماه ۱۴۰۱ هزینه سفرهای هوایی عتبات عالیات عراق را بین ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و هزینه سفرهای زمینی عتبات عالیات عراق را از سه میلیون و ۶۰۰ هزار تا شش میلیون تومان اعلام کرده بود. سفر با کاروان‌های ارزان‌قیمت نیز از دو میلیون و ۸۰۰ هزار تا سه میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز از معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت خواست که با تشکیل نشست‌های کارشناسی، نکات مورد نظر برای طرح در سفر آینده هیأت ایرانی به عربستان درارتباط با حج آینده را احصاء و ارائه کند تا این هیأت با آمادگی بهتر و بیشتری در نشست جده حضور یابد.

رییس سازمان حج و زیارت در نشست این هفته شورای برنامه‌ریزی، لزوم استفاده از راهکاری مناسب در تثبیت قیمت ارز برای دوره‌های ۴۵ روزه اعزام به عتبات عالیات را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این اقدام از آسیب‌ها جلوگیری و با استقبال شرکت‌های فعال دراین حوزه و زائران همراه خواهد بود.

بنابر اعلام سازمان حج و زیارت، قرار است رییس این سازمان برای مذاکره و امضا تفاهم‌نامه حج ۱۴۰۲ در دی‌ماه سفری به عربستان داشته باشد. تاکنون سهمیه و هزینه سفر حج زائران ایرانی مشخص نشده و سازمان حج و زیارت اعلام کرده در مذاکرات جده، در این‌باره توافق خواهد شد.

رییس سازمان حج و زیارت درباره تاثیر نوسانات نرخ ارز بر هزینه سفرهای هوایی و زمینی عراق هشدار داد.

در این نشست، درباره پیگیری مفاد مطرح شده در مذاکرات مقامات حج ایران و عربستان و بررسی طرح کاهش نیروهای اعزامی به حج و ارائه خدمات مطلوب و با کیفیت به زائران، ‌گزارش‌هایی داده شد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج، نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت به ریاست حجت‌الاسلام و المسلمین سید عبدالفتاح نواب ـ نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی ـ درحالی تشکیل شد که سیدصادق حسینی ـ رییس سازمان حج و زیارت ـ درباره تاثیر نوسانات نرخ ارز بر هزینه سفر هوایی و زمینی عراق هشدار داد.