نیمی از گوشی‌های آیفون در هند تولید می‌شوند

لوک لین، تحلیلگر واحد تحقیقات روزنامه دیجی تایمز تایوان به تازگی پیش بینی کرده است هند ممکن است تا سال ۲۰۲۷، نیمی از گوشی‌های آیفون جهان را در مقایسه با کمتر از پنج درصد فعلی، تولید کند. این پیش بینی پرحرارت تر از گزارش بانک جی پی مورگان است که پیش بینی کرده بود ۲۵ درصد از کل گوشی‌های آیفون جهان تا سال ۲۰۲۵ در هند تولید خواهند شد اما با افزایش سریع سهم هند در تولید آیفون، همخوانی دارد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401102920012/%D9%86%DB%8C%D9%85%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%AF%D9%88%D8%B4%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%DB%8C%D9%81%D9%88%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%86%D8%AF-%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D9%86%D8%AFبه گزارش ایسنا، هند اکنون به دومین مرکز تولید آیفون در جهان تبدیل شده است. اپل سال گذشته امیدوار بود با تولید همزمان آیفون ۱۴ در چین و هند، به نقطه عطف جدیدی دست پیدا کند. اگر چه کاملا در این برنامه موفق نبود اما تولید آیفون ۱۴ در هند، در سپتامبر آغاز شد. انتظار می رود تولید آیفون ۱۵، امسال همزمان در چین و هند آغاز شود. پیش از این، برآورد شده بود یک چهارم از تولید آیفون تا سال ۲۰۲۵، مربوط به هند خواهد بود و جدیدترین گزارش نشان می دهد تغییر در تولید این گوشی پرچمدار، به این نقطه ختم نمی‌شود.

بر اساس گزارش وب سایت ۹to۵mac، با توجه به این که بخش زیادی از تولید اپل خارج از چین، توسط همان شرکتهای تایوانی یا چینی ساخته می‌شود، این نگرانی شاید اغراق آمیز باشد.

تولید آیفون در هند، از آوریل تا دسامبر سال ۲۰۲۲ در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۲۱، دو برابر شد. انتظار می رود سهم ویتنام هم از تولید مک بوک و ایرپاد اپل افزایش پیدا کند. تولیدکنندگان قراردادی از جمله چینی ها، اکنون به دنبال راه اندازی کارخانه در این کشور هستند.

یک شرکت مشاوره هشدار داده است حفظ استانداردهای کیفیت در زنجیره تامین متنوع، چالش احتمالی برای اپل خواهد بود. اپل از لحاظ تاریخی، همکاری فوق العاده نزدیکی با تامین کنندگان چینی برای رعایت استانداردهای کیفیت توسط آنها داشته است.

یک گزارش جدید نشان می دهد نیمی از گوشی‌های آیفون تا سال ۲۰۲۷ احتمالا در هند ساخته خواهند شد.

تحقیقات بلومبرگ نشان می دهد در حال حاضر، تنها ۲.۲۷ درصد از کارخانه های تامین کننده اپل، در هند قرار دارند و این کشور پس از آمریکا، چین، ژاپن، آلمان، انگلیس، تایوان، فرانسه و کره جنوبی، در رتبه هشتم قرار دارد اما این روند قرار است تغییرات قابل توجهی پیدا کند.