نهضت بیمه در لرستان جدی گرفته شود

شاهرخی اضافه کرد: تاکنون فعالیت‌های خوبی در این زمینه انجام شده اما باید تلاش‌های بیشتری صورت گیرد تا شاهد کسب رتبه خوبی دراین بیمه محصولات کشاورزی در کشور باشیم.

ایسنا/لرستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: نهضت بیمه در استان جدی گرفته شود.

وی به بیان اینکه بیمه کردن محصولات کشاورزی باعث کاهش ریسک خسارات در محصولات کشاورزی می‌شود، گفت: مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌ها به همراه مراکز جهاد کشاورزی استان‌ها مسئله بیمه کردن محصولات کشاورزی را بسیار جدی بگیرند و در جهت آگاهی، ترغیب و تشویق کشاورزان تلاش کنند تا محصولات کشاورزی خود را بیمه و از خسارات احتمالی جلوگیری شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان عنوان کرد: کل تولیدات بخش کشاورزی ۱۲۵ میلیون تن است و در این الگوی کِشتی که پیش‌بینی شده اگر به درستی اجرا شود تا سال زراعی ۱۴۰۴ ـ ۱۴۰۵، تولید ما به ۱۵۰ میلیون تن یعنی ۲۱ درصد افزایش تولید می‌رسد.

وی در ادامه به عوامل مهم توسعه بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: سه عامل در حوزه توسعه و پیشرفت کشاورزی تاثیرات مهم و بنیادینی دارد این عوامل علم، تولید و امنیت است که هرکدام ظرفیت‌های برای توسعه محسوب می‌شود و به کاربردن آن در امر توسعه می‌تواند شاهد توسعه متوازن در بخش کشاورزی باشیم.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401110403437/%D9%86%D9%87%D8%B6%D8%AA-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%84%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D8%AF%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%B4%D9%88%D8%AF

سید عماد شاهرخی چهارم دی ماه درجلسه هم‌اندیشی بیمه محصولات کشاورزی لرستان اظهار کرد: مراکز جهاد کشاورزی خرم‌آباد دارای ظرفیت‌های خوبی در زمینه نیروی انسانی هستند که باید از این عناصر فنی وعلمی جهت توسعه بخش کشاورزی استفاده بیشتری کرد.

شاهرخی تصریح کرد:در راستای افزایش بهره‌وری و کیفیت در محصولات کشاورزی به این باور هستیم که کارشناسان مراکز جهاد کشاورزی شهرستان‌ها یک حلقه علمی را ایجاد کنند تا بتوانند با برنامه مدون حرکت کنند و با اساتید و محققین ارتباط سازنده برقرار کنند.

این مقام مسئول یادآور شد: همه ما باید نهضت بیمه در استان را جدی بگیریم و همانند کشت‌های قراردادی و دیگر محصولات رتبه‌های خوبی درسطح کشوری کسب کنیم.