نخستین جشنواره ملی عکس معدن برگزار می‌شود

وی بیان‌داشت: در این راستا، خانه معدن ایران به عنوان فراگیرترین تشکل معدنی در بخش خصوصی، نخستین جشنواره ملی عکس معدن را که یکی از حرفه‌ای‌ترین جشنواره‌های عکس کشور است برنامه ریزی کرده تا در جهت فرهنگ سازی این بخش مهم و ارزش آفرین، نیزگامی بزرگ بردارد.

رییس خانه معدن ایران اضافه‌کرد: در این دوره برگزاری اردوهای عکاسی در چندین معدن منتخب برنامه ریزی شده است تا علاقه‌مندان بتوانند بر اساس محورهای منتشر شده در فراخوان از روند تولید محصولات معدنی عکاسی کنند.

بهرامن خاطرنشان‌کرد: علاقه‌مندان شرکت در این اردوها پس از ثبت نام می توانند با هماهنگی های لازم در این معادن منتخب حضور پیدا کرده و از بخش‌های مختلف آن بازدید و عکاسی کنند.

وی با اشاره به متنوع بودن معادن منتخب، افزود: انتخاب معادن به شکلی انجام شده که علاوه بر تنوع تولید محصولات معدنی در چند استان ایران واقع شده باشد تا بتوانیم هنرمندان بیشتری را از سراسر ایران برای این اردوها دعوت کنیم.

به گزارش ایرنا از خانه معدن ایران، «محمدرضا بهرامن» با اعلام این خبر افزود: جشنواره عکس معدن به‌عنوان یک پدیدار صنعتی- هنری در عرصه معدن ایران است.

وی ادامه‌داد: از این رو از همه علاقمه‌ندان دعوت می‌شود در این فراخوان که اواسط شهریورماه منتشر خواهد شد ما را یاری کرده تا در نخستین دوره این جشنواره شاهد ارسال آثار بدیع و ارزشمند طیف وسیعی از عکاسان این سرزمین باشیم.

بهرامن گفت: در این راستا قصد داریم هنرمندان را در حمایت از این عرصه‌ مهم همراه کرده تا بتوانیم با استفاده از نگاه تیزبینانه و دقیق عکاسان و باز و بسته شدن لنز دوربین‌ها از چالش‌های پیش روی کارآفرینان این حوزه تصاویر نابی را به نمایش بگذاریم.

برپایه این گزارش، چشم انداز معادن ایران در سال ۲۰۳۰، توسعه پایدار در معادن، چالش‌های پیش روی توسعه معادن، سرمایه گذاری در توسعه معادن ایران، فناوری های نوین و تکنولوژی در معادن ایران، معادن و توسعه توریسم و گردشگری معدنی، معادن و مسوولیت اجتماعی و معارضان محلی در معادن، محورهای عکاسی در این جشنواره را تشکیل می‌دهند.


منبع: https://www.irna.ir/news/84879784/%D9%86%D8%AE%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%86-%D8%AC%D8%B4%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%D9%85%D8%B9%D8%AF%D9%86-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF