مجتمع شرکت‌های دانش بنیان لرستان ایجاد شود

رزم افزود: رئیس قوه قضاییه نیز در بحث حمایت از سرمایه‌گذاری تأکید دارد و ما رؤسای دادگستری‌های استان‌ها و دادستان‌ها اجرای دستورالعمل ستاد اقتصاد مقاومتی را برعهده داریم، برآورده کردن انتظارات رئیس جمهور در خصوص معیشت مردم و رفع بیکاری و اشتغال جوانان را برعهده داریم.

رئیس‌کل دادگستری لرستان ادامه داد: دادگستری در ستاد اقتصاد مقاومتی و ستاد تسهیل در جهت حمایت، جهش و رونق تولید و پیشگیری از تعطیلی کارخانجات تلاش خود را خواهد داشت.

وی تصریح کرد: لرستان از استعدادهای درخشان و نخبگان جوان و خوبی برخوردار است ولی باید همه به ویژه دستگاه‌های اجرایی، قوه مقننه و قضاییه حمایت کنیم که استان در بخش‌های مختلف به جایگاه خود برسد.

رزم عنوان کرد: ما نباید انتظار داشته باشیم که حتماً سرمایه‌گذار یا مدیرعامل کارخانجات به سراغ مدیران اجرایی استان بیایند، بلکه ما باید به سراغ آن‌ها برویم، با آن‌ها جلسات پرسش و پاسخ و پیشنهادات بگذاریم.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401110704949/%D9%85%D8%AC%D8%AA%D9%85%D8%B9-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4-%D8%A8%D9%86%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%84%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%D8%B4%D9%88%D8%AF

رئیس‌کل دادگستری لرستان ادامه داد: در بازدید از این نمایشگاه به استعدادهای بالقوه، توانمندی‌ها و پتانسیل‌هایی که در استان وجود دارد افتخار کردم.

رئیس‌کل دادگستری لرستان با بیان اینکه از نزدیک به ۳۰ شرکت دانش‌بنیان در این نمایشگاه بازدید کردم،اظهار کرد: لازم است زمینی به مساحت ۲۵ هکتار تملک شده و در اختیار آن‌ها قرار بگیرد و شرکت‌های دانش‌بنیان در یک جا مجتمع شوند؛ همه ما دست به دست هم دهیم و زیرساخت این مجتمع را از جهات مختلف آب، گاز، فیبر نوری، امنیت و … فراهم کنیم.

وی ادامه داد: نزدیک به ۱۰ سال است که شعار راهبردی مقام معظم رهبری را مسائل اقتصادی تشکیل می‌دهد و شعارهای سال حول این مسائل است و ایشان انتظاراتی از مسئولان دارند، همه وظیفه داریم و احساس تکلیف می‌کنیم.

رزم افزود: لازم است شرکت شهرک‌های سنگ استان تشکیل شود و مشکلات آن‌ها را برطرف کنیم، تمام پیمانکاران بهره‌بردار سنگ‌ و معدن‌کاران اول سنگ‌ها را به سنگ‌بری‌های استان بدهند و بازارشان مال استان باشد نه اینکه سنگ‌ خام در کارخانجات استان‌های دیگر فرآوری شود.

وی بیان کرد: اعتقاد دارم در داخل این مجتمع استودیویی ایجاد شود تا شرکت‌ها هر روز خود را معرفی تا محصولات تولیدی شرکت‌های دانش‌بنیان بازارش را در داخل استان پیدا کند.

ایسنا/لرستان رئیس‌کل دادگستری لرستان خواستار ایجاد مجتمع شرکت‌های دانش بنیان استان شد.

محمد رزم در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی‌های اقتصادی لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: با توجه به سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری و اقتصاد مقاومتی مدنظر ایشان، همه ما مدیران در قبال آن وظیفه داریم.