قیمت روغن خوراکی در کشور ۱۰ تا ۲۵ درصد کاهش می‌یابد

برادران یاداور شد: روند کاهش تورم به طور جدی پیگیری خواهد شد، اما بیشترین نقش را تولیدکنندگان ایفا خواهند کرد، با این حال تورم در حوزه صنعتی کمتر از تورم محصولات در سطح جامعه است که تلاش می‌شود با هر امکانی بازار را رقابتی حفظ و با هزینه کمتر کالا تولید کنیم.

معاون وزیرصمت، با بیان اینکه یکی از مجموعه‌های بسیار موفقی که عملکرد خوبی داشته ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان زنجان بوده است، خاطرنشان کرد: با یک نگاه در روند آماری این نتیجه برداشت می‌شود که در حوزه کاهش تورم در بین استان‌ها، زنجان رتبه بالایی داشته و در جایگاه سوم بوده اما در حال حاضر به رتبه ۱۲ رسیده است.


منبع: https://www.irna.ir/news/84838348/%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%A7%DA%A9%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%DB%B1%DB%B0-%D8%AA%D8%A7-%DB%B2%DB%B5-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D9%85%DB%8C-%DB%8C%D8%A7%D8%A8%D8%AFوی با بیان اینکه یکی از کارهای خوبی که در قانون به آن تاکید شده است بحث بهبود فضای کسب‌وکار و پیش‌بینی ستادهای ملی و استانی به عنوان ستاد تسهیل کسب‌وکار است اضافه کرد: این ستاد در هر استان به ریاست استاندار و معاون اقتصادی و تمام دستگاه‌هایی که در حوزه اقتصادی فعالیت می‌کنند، شکل می‌گیرد.

وی در خصوص تورم موجود و تغییرات قیمتی که در اغلب کالاها وجود دارد، اظهار داشت: تقسیم‌بندی در قالب ستاد تنظیم بازار انجام گرفته و کالاهای مختلف که به هر وزرات خانه مربوط است تصدی می‌شوند، با این حال با همراهی خوب مجلس شورای اسلامی تلاش می‌شود در صورت امکان هزینه واردات کالاهایی که تولید داخل ندارند کاهش یابد، از این منظر بار تورمی که در ابتدای سال متناسب با افزایش قیمت‌های جهانی و حذف ارز ۴۲۰۰ رخ داد، کاهش یابد.

این مسوول با اشاره به اینکه در زمینه تامین نیاز داخلی هیچ مشکلی نداریم، خاطرنشان کرد: تامین‌کننده‌های کشور فضای رقابتی را دنبال می‌کنند و نه تنها دغدغه‌ای برای تولید وجود ندارد بلکه دغدغه اصلی صادرات است تا بتوانیم اجازه صادرات بیشتر به تولیدکنندگان بدهیم تا  هزینه‌های خود را تامین کنند.

وی اضافه کرد: تولید کننده‌های برتر روغن تا کنون همراهی خوبی در این زمینه داشته اند که میدواریم در موج‌های بعدی میزان کاهش بیشتر از رقم مذکور شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مهدی برادران روز شنبه در حاشیه جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان زنجان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در حوزه روغن تدابیری اندیشیده شده تا شاهد موج کاهش قیمت روغن خوراکی در داخل کشور باشیم افزود: با ادامه این روند به صنایع وابسته نیز کمک خواهد شد و قیمت‌ها متناسب با کاهش نرخ روغن در دانه‌های روغنی نیز رخ خواهد داد.