قطع آب ۶۰۰۰ خانوار بدمصرف تهرانی

طبق اعلام شرکت آب و فاضلاب تهران از ابتدای طرح برخورد با مشترکان بدمصرف تا  ۱۸مهرماه آب ۶۰۰۰ خانوار بدمصرف تهرانی به صورت موقت از ساعت ۹ تا ۱۶ قطع شده است.

روز چهارشنبه ۱۱ آبان‌ماه میانگین حجم مخازن تامین‌کننده آب شرب تهران به یک میلیون متر مکعب رسید که با حداقل میزان استاندارد فاصله‌ زیادی دارد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401081208388/%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D8%A2%D8%A8-%DB%B6%DB%B0%DB%B0%DB%B0-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%AF%D9%85%D8%B5%D8%B1%D9%81-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8Cبه گزارش ایسنا، هر چند که مشترکان بدمصرف تهرانی تنها چهار درصد کل مشترکان این شرکت را در بر می‌گیرند، اما میزان مصرف‌ آن ها بسیار بالا است؛ الگوی مصرف ماهانه آب در تهران ۱۴ متر مکعب برای هر خانوار (حدود سه‌ونیم نفر) تعیین شده، اما این عدد هم‌اکنون حدود ۲۲۰ لیتر بوده که ۸۰ لیتر بیش از الگو است.

بر اساس این آمار ۵۹ درصد مشترکان پرمصرف‌اند و مصرف ۱۴ تا ۲۸ مترمکعب یعنی تا دو برابر الگو داشته‌اند و چهار درصد مشترکان نیز اساساً بدمصرف به شمار می‌روند و مصرف آب شرب آن‌ها از ۲۸ مترمکعب در ماه نیز فراتر رفته است که بنا بر آمارها، این دسته از مشترکان به تنهایی ۱۰ درصد از کل آب شرب بخش خانگی تهران را مصرف می‌کنند.

بررسی روند مصرف آب نیمه نخست امسال در استان تهران نشان می‌دهد که تنها ۳۷ درصد خانوارهای تهرانی الگوی مصرف آب را رعایت می‌کنند و سایر مصرف‌کنندگان در گروه‌های «پرمصرف» ‌ و «بدمصرف» ‌قرار داشته‌اند.

بر اساس بند «ی» تبصره ۸ قانون بودجه و هم‌چنین ضرورت حفاظت از منابع آب که در سال‌های اخیر به علت تداوم خشک‌سالی با محدودیت مواجه شده است، شرکت آب و فاضلاب استان تهران این اختیار قانونی را دارد تا با مشترکان بدمصرف برخورد کند و آب این دسته از مشترکان را در ساعاتی از روز قطع کند.

از آغاز فصل پاییز تاکنون مصرف لحظه‌ای آب تهران ۴۰هزار لیتر در ثانیه بوده که این میزان مصرف در روزهای مشابه سال قبل کم‌تر بوده است.

حجم مخازن آب تهران هم‌چنان پایین‌تر از حد نرمال