عملیاتی بودن همه پالایشگاه‌های گازی با ظرفیت کامل

به گزارش ایسنا، احمد زمانی با اشاره به وضع تولید گاز در پالایشگاه‌های گازی کشور گفت: به لطف خدا و تلاش همکاران و با انجام تعمیرات اساسی موفق، تأمین قطعات به‌موقع و پیگیری‌ها و بازرسی‌های کارآ و مؤثر، همه پالایشگاه‌های شرکت ملی گاز ایران با همه ظرفیت در خدمت هستند.

مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران درباره عملکرد مجتمع گاز پارس جنوبی به‌عنوان بزرگ‌ترین مجموعه پالایش گاز کشور تصریح کرد: ۱۳ پالایشگاه این مجتمع به همراه شش شرکت پالایش گازی دیگر در سطح کشور از آمادگی کامل برای تولید گاز در روزهای سرد برخوردارند.

بوی با بیان اینکه مصرف گاز بخش خانگی و تجاری به ۵۸۵ میلیون مترمکعب رسیده که با توجه به روندی که اوضاع دمایی کشور دارد این مقدار مصرف به رقم‌های بالاتری هم می‌رسد، ادامه داد: آمادگی را در شبکه‌ها، تأسیسات و خطوط انتقال ایجاد کرده بودیم، اما بر شبکه و خطوط فشار وارد شده و کمی افت فشار ایجاد شده، اما افت فشار ناشی از قطع گاز نخواهیم داشت.

محمدرضا جولایی، مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران هم گفت: با وضع کنونی، در ناحیه شمالی کشور استان‌های مازندران، گلستان، گیلان، اردبیل و از امشب هم در خراسان رضوی، شمالی و جنوبی شاهد کاهش دما و افزایش مصرف گاز خواهیم بود.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401091611139/%D8%B9%D9%85%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D9%88%D8%AF%D9%86-%D9%87%D9%85%D9%87-%D9%BE%D8%A7%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%B8%D8%B1%D9%81%DB%8C%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84

مصرف گاز بخش خانگی و تجاری به مرز ۶۰۰ میلیون مترمکعب نزدیک شد

وی با بیان اینکه انحراف مقدار تولید گاز در پالایشگاه‌ها با تعهد پیش‌بینی‌شده، نزدیک به صفر است، افزود: دغدغه‌ای از باب پالایش و فرآورش گاز در پالایشگاه‌های صنعت گاز وجود ندارد.

مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران با اشاره به فعالیت پایدار و حداکثری ظرفیت در پالایشگاه‌های گازی کشور، مصرف بهینه گاز از سوی هموطنان را تضمینی برای در دسترس بودن گاز برای مشترکان در ایام سرد سال دانست.

سرپرست مدیریت هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران تأکید کرد: استفاده از پرده‌های ضخیم و بستن پنجره‌ها در کاهش مصرف مؤثر است، از سویی اگر گاز خوراک‌پزی را روشن کردیم فراموش نکنیم آن را خاموش کنیم، نیازی نیست بخاری اتاقی که استفاده نمی‌کنیم، روشن باشد و اینکه دمای رفاه تا ۲۱ درجه در خانه رعایت شود.

همچنین مسلم رحمانی سرپرست مدیریت هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز امروز اعلام کرد که مصرف گاز طبیعی در سه روز اخیر روزانه بیش از ۱۰ تا ۱۵ درصد در بخش خانگی افزایش یافته است.

زمانی یادآور شد: طبیعی است که با هر مقدار تولید گاز در تأسیسات پالایشی، تضمین در دسترس بودن آن، تابع مصرف بهینه گاز از سوی هموطنان است، از این رو امیدواریم مردم با مصرف بهینه، همکاران ما را که به واقع سربازان عرصه تولید و پالایش گاز هستند یاری کنند تا در ایام سرد سال، گاز گرمابخش منزل همه مردم و مشترکان باشد.