عصبانیت گوگل از زرنگ‌بازی مایکروسافت

سخنگوی مایکروسافت به رویترز گفت: ما نسبت به جامعه ابری اروپا و موفقیت آنها، متعهد هستیم.

چنین توافقی، به تحقیقات اتحادیه اروپا از مایکروسافت خاتمه می‌دهد.

بر اساس گزارش رویترز، این مدیر گوگلی این موضوع که مسئله مذکور، فقط اختلاف بین گوگل و مایکروسافت است را رد کرد و گفت: مسئله درباره گوگل نیست. می‌خواهم کاملا صریح باشم. این مسئله مربوط به ابری است و این وعده که رایانش ابری، یک راه باز و منعطف برای استفاده از نرم افزارهای یک شرکت است و مشتریان انتخابهای بیشتری دارند تا بتوانند نرم افزارشان را هر جایی که برای آنها راحت باشند، استفاده کنند.

واحد گوگل کلود شرکت آلفابت، مایکروسافت را به استفاده از شیوه‌های ضد انحصارطلبی در فضای خدمات ابری متهم کرد و از قراردادهای قریب الوقوع این شرکت با فروشندگان ابری اروپایی انتقاد کرد.

در کسب و کار رایانش ابری، رقابت فشرده‌ای بین مایکروسافت و گوگل وجود دارد و گوگل در این فضا، از آمازون و مایکروسافت، عقب افتاده است.

زاوری در مصاحبه با رویترز گفته است مایکروسافت قطعا وضعیت ضد رقابتی در فضای رایانش ابری دارد. این شرکت از نفوذ خود در کسب و کارهای جاری و همچنین آفیس ۳۶۵ و ویندوز بهره برده تا آزور و سایر خدمات ابری را به یکدیگر پیوند دهد و داشتن انتخاب را برای مشتریان، دشوارتر می‌کند. وقتی با مشتریانمان صحبت می‌کنیم، آنها بسیاری از این شیوه‌های باندلینگ (عرضه محصولات با یکدیگر) و محدودیت‌های مجوزدهی را می‌بینند که انتخاب سایر خدمات دهندگان را برای آنها دشوار می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: قراردادهای تکی با فروشندگان ابری اروپایی کوچک‌تر، تنها به نفع مایکروسافت خواهد بود و توافق‌های مذکور را برای حل نگرانی‌های گسترده نسبت به شرایط مجوزدهی این شرکت کافی ندانست.

مایکروسافت در پاسخ به رویترز، به پست وبلاگ ماه مه سال گذشته اشاره کرد که در آن، برد اسمیت، رئیس مایکروسافت گفته بود در خدمات ابری، این شرکت در موقعیت شماره دو قرار دارد و از درآمدهای خدمات ابری جهانی، بیش از ۲۰ درصد سهم دارد.

به گزارش ایسنا، در نخستین اظهارات عمومی گوگل کلود درباره مایکروسافت و قراردادهای این شرکت با فروشندگان خدمات ابری کوچکتر اروپایی، آمیت زاوری، نائب رئیس گوگل کلود، به رویترز گفت: این شرکت، این مطلب را با آژانس‌های ضد انحصارطلبی در میان گذاشته و از رگولاتورهای ضد انحصارطلبی اتحادیه اروپا خواسته است، نگاه دقیق‌تری بیاندازند.

یک منبع آگاه هفته جاری به رویترز گفت: مایکروسافت در قراردادی با رقیبان کوچک‌تر، پیشنهاد کرده است شیوه‌های رایانش ابری خود را تغییر دهد و در عوض، این شرکتها شکایتهای ضد انحصارطلبی خود را معلق کنند.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402011003958/%D8%B9%D8%B5%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AA-%DA%AF%D9%88%DA%AF%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D8%B2%D8%B1%D9%86%DA%AF-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%85%D8%A7%DB%8C%DA%A9%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%A7%D9%81%D8%AA