عذرخواهی تولید کننده اصلی آیفون بابت خطا در استخدام

این شرکت تایوانی اعلام کرد خواسته های استخدامی های جدید که می خواهند استعفا کرده و محل کارخانه را ترک کنند را محترم شمرده و یارانه های مراقبتی را برای آنها فراهم می کند.

در ویدیوهایی که روز چهارشنبه در اینترنت منتشر شد، بعضی از کارکنان فاکسکان از این شکایت داشتند که مطمئن نیستند در قرنطینه پایگاه تولید فاکسکان،  غذا دریافت کنند.

این منبع مطلع در فاکسکان گفت: این شرکت به توافق اولیه با کارمندانش برای حل اختلاف و ادامه تولید رسیده است.

بر اساس گزارش رویترز بعضی از کارکنان کارخانه فاکسکان در ژنگژو به جای تحمل کار و استراحت ایزوله شده از دنیای خارج در این کارخانه، ترجیح دادند از آن فرار کنند.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401090402111/%D8%B9%D8%B0%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B5%D9%84%DB%8C-%D8%A2%DB%8C%D9%81%D9%88%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%AA-%D8%AE%D8%B7%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%AE%D8%AF%D8%A7%D9%85 کارکنان در ویدیوهایی که در فضای شبکه اجتماعی ارسال شد، اظهار کردند به آنها اطلاع داده شده است که فاکسکان قصد دارد پرداخت دستمزد را به تاخیر بیاندازد و بعضی از کارکنان از این شکایت داشتند که مجبور شدند با همکارانی که تست کووید آنها مثبت اعلام شده است، در یک خوابگاه استراحت کنند.

رویترز پیش از این گزارش کرده بود تولید آیفون در ژنگژو ممکن است حداکثر ۳۰ درصد در نوامبر در پی ناآرامی ماه گذشته کارکنان سقوط کند و فاکسکان قصد دارد تولید کامل را در نیمه دوم ماه میلادی جاری از سر بگیرد.

به گزارش ایسنا، در یک رویداد کم‌سابقه که نارضایتی آشکار در چین به دلیل ادعای پرداخت دستمزد بالاتر و نارضایتی از محدودیت‌های سختگیرانه کووید 19 را بارز کرد، کارکنان بزرگترین کارخانه آیفون جهان در شهر ژنگژو روز چهارشنبه، دوربینهای نظارتی را شکسته و با پلیس درگیر شدند.

اپل اعلام کرد کارکنانی در این کارخانه دارد و با فاکسکان برای تضمین رسیدگی به نگرانیهای کارکنان، همکاری نزدیکی دارد.

اعتراض اصلی کارکنان تا روز پنج شنبه فروکش کرد. یک منبع آگاه اظهار کرد: این شرکت در حال تعامل با کارکنانی است که اعتراضات کوچکتری دارند.

این کارخانه از اکتبر صحنه نارضایتی و ناآرامی در میان کارکنان به دلیل مقررات سختگیرانه قرنطینه، شیوع مکرر کووید 19 و شرایط ضعیف از جمله کمبود غذا بوده است.

یک نفر گفت: فاکسکان هرگز با انسان مثل انسان رفتار نمی کند.

فاکسکان بیش از ۲۰۰ هزار نفر را برای تولید دستگاه های اپل از جمله آیفون ۱۴ پرو و پرومکس استخدام کرده است.

این کارخانه مسئول تولید حدود ۷۰ درصد از گوشیهای آیفون است که به بازار جهانی عرضه می‌شود.

شرکت فاکسکان که تولید کننده اصلی دستگاههای اپل است، در پی بروز ناآرامی کم سابقه در میان کارگران، اعلام کرد یک خطای فنی در زمان استخدام کارکنان جدید در کارخانه آیفون این شرکت در شهر ژنگژو چین روی داده است و از کارکنانش عذرخواهی کرد.

چین روز چهارشنبه ۳۱ هزار و ۴۴۴ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ را گزارش کرد که بالاتر از پیک قبلی ۲۹ و 317 مورد در ۱۳ آوریل بود.

فاکسکان در بیانیه‌ای با اشاره به استخدام کارکنان جدید، اعلام کرد: ما سرگرم بررسی این موضوع بوده و متوجه شده ایم یک خطای فنی در زمان فرآیند استخدام روی داده است. ما از ما بابت خطای پیش آمده در سیستم رایانه‌ای عذرخواهی کرده و تضمین می‌کنیم که دستمزد واقعی همانطور که موافقت شده بود و در آگهی های استخدام رسمی آمده بود، پرداخت می‌شود.

اپل هشدار داده است عرضه کمتر مدل‌های گرانتر آیفون ۱۴ نسبت به پیش‌بینی قبلی را انتظار دارد. دانیل ایو،تحلیلگر شرکت ود باش سکیوریتیز انتظار دارد این تعطیلی حدود یک میلیارد دلار در هفته به فروش آیفون اپل ضرر بزند.