طلای جهانی به اوج رسید

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۹ درصد افزایش به ۲۵.۸۲ دلار رسید، پلاتین با یک درصد افزایش به ۱۰۶۰ دلار و ۱۶ سنت رسید و پالادیوم با ۱.۴ درصد افزایش به ۱۴۴۳ دلار و ۱۱ سنت رسید.

قیمت طلا امروز (پنجشنبه) با کاهش بازدهی آمریکا و کاهش ارزش دلار، نزدیک به بالاترین حد خود معامله شد زیرا فدرال رزرو ایالات‌متحده ممکن است چرخه افزایش نرخ بهره خود را متوقف کند.

بر اساس گزارش رویترز، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو گفت که ایالات‌متحده شانس بیشتری برای اجتناب از رکود دارد اما آن را رد نمی‌کند و افزود که این امکان هست که رکود ملایمی داشته باشیم.

فدرال‌رزرو نرخ بهره را ۲۵ واحد افزایش داد، اما اعلام نکرد که افزایش بیشتری خواهد داشت. شاخص دلار ۰.۲ درصد کاهش یافت و بازدهی معیارهای خزانه‌داری ایالات‌متحده نیز کاهش یافت.

به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۷ صبح به وقت شرقی با ۱.۸ درصد افزایش به ۲۰۴۱ دلار و ۴۰ سنت و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۰۹ درصد افزایش به ۲۰۴۲ دلار و ۴۰ سنت رسید.

برایان لان، مدیر عامل GoldSilver Central در سنگاپور گفت: در حال حاضر سود وجود دارد و احتمالا در کوتاه‌مدت ادامه خواهد داشت اما چشم‌انداز طلا همچنان صعودی است.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402021408604/%D8%B7%D9%84%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%88%D8%AC-%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%AF