طرح نظارت بر بازار نوروز در گلستان آغاز شد

وی با بیان اینکه در مرحله دوم طرح، مراکز اسکان و پذیرایی، اقامتگاه‌ها، هتل‌ها و مراکز فروشگاه‌های زنجیره‌ای و غیره مورد بازرسی و نظارت قرار می‌گیرند، یادآور شد: در این مرحله نیز رؤسای شعب کشیک تعزیرات حکومتی استان گلستان با همکاری بازرسان سازمان صنعت، معدن، اتاق اصناف، نیروی انتظامی و غیره برای بازرسی واحدهای موردنظر اقدام می‌کنند.

ایسنا/گلستان مدیرکل تعزیرات حکومتی استان گلستان از آغاز طرح ویژه نظارت بر بازار نوروز و ماه رمضان در سطح استان خبر داد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان گلستان اضافه کرد: مرحله دوم طرح نظارتی ویژه بازار از یکم فروردین ماه ۱۴۰۲ آغاز و تا چهارم اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. این طرح در مرکز استان و ادارات تابعه تعزیرات حکومتی همه روزه از ساعت ۱۶ الی ۲۰ و در روزهای تعطیل از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۴ عصر اجرایی می‌شود.

حسام تأکید کرد: با توجه به افزایش تقاضا برای خرید برخی کالاها و ضرورت برخورد با تخلفات و  همچنین حمایت از اقشار آسیب‌پذیر چامعه طرح ویژه نظارت بر بازار عید نوروز و ماه مبارک رمضان در مرحله نخست، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، مراکز عمده خرید آجیل و خشکبار، میادین میوه و تره بار، شرکت‌های مسافرتی و دفاتر فروش بلیط را مورد بازرسی و نظارت قرار می‌دهند.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401120906862/%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%86%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D9%84%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%D8%B4%D8%AF

حسام با اشاره به اینکه سامانه ۱۴۹۰ دانشگاه علوم پزشکی گلستان نیز آماده دریافت تخلفات بهداشتی است، گفت: مردم می‌توانند گزارشات و تخلفات را به سامانه ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز گزارش کنند.

وی با بیان اینکه طرح نظارتی بازار طی دو بازه زمانی برگزار می‌شود، افزود: مرحله نخست این طرح از هشتم اسفند ماه جاری در گلستان آغاز شده و تا ۲۹ ماه جاری ادامه خواهد داشت.

تقی حسام امروز سه‌شنبه ۹ اسفند در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح ویژه نظارت بر بازار عید نوروز و ماه مبارک رمضان اظهار کرد: با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال و افزایش تقاضای مردم جهت خرید و انجام سفرهای نوروزی و همچنین تقارن تعطیلات نوروز با آغاز ماه مبارک رمضان طرح نظارتی ویژه در استان گلستان آغاز شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان گلستان بر ضرورت برخورد جدی و قانونی با متخلفان و پاسخگویی به شهروندان و مسافران تأکید کرد و متذکر شد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه گرانفروشی، قاچاق، احتکار، کم‌فروشی و غیره موضوع را به صورت حضوری و یا از طریق سامانه ۱۳۵ به تعزیرات حکومتی گزارش کنند.