صنعت چیست؟ | industmini

امروزه رایانه های صنعتی با قابلیت های اتوماسیون بیشتری ادغام می شوند تا از دقت و کیفیت بیشتر قطعات نیز اطمینان حاصل کنند. رایانه های صنعتی دارای قابلیت گسترش بیشتری نسبت به رایانه های تجاری هستند. تا از بسیاری دستگاه ها و برنامه های قدیمی، پشتیبانی مناسب داشته باشند. بسیاری از اجزای استفاده شده در دسترس هستند و می توانند تا 15 سال دوام آورند. این امر به ویژه برای کارخانجات صنعتی که ممکن است هر چند سال یکبار با جدیدترین فناوری اتوماسیون توانایی بروزرسانی یا مقاوم سازی نداشته باشند بسیار مهم است.

شبکه های اجتماعی وانیکس

اکثر رایانه های صنعتی دارای مقداری مقاومت در برابر این عوامل محیطی بوده و عملکرد را در این شرایط خاص حفظ می کنند. به عنوان مثال، برخی از تجهیزات اتوماسیون صنعتی می توانند در حین فرآیند تولید، شوک و لرزش ایجاد کنند که ممکن است به رایانه های عمومی آسیب برساند و باعث خرابی سیستم شود. برخی از رایانه های صنعتی همچنین می توانند مشخصات نظامی دقیق مانند MIL-STD-810G را برای موارد استفاده نظامی استفاده کنند.

نظریه‌ی انگیزه دریافت پاداش چیست؟ مشوق‌های مختلف محل کار در نظریه‌ی انگیزه دریافت پاداش استفاده از نظریه‌ی انگیزه دریافت پاداش در شغل شما کارمندان برای … تعهد سازمانی چیست؟ انواع تعهد سازمانی مجله خبری صنایع و معادن چیست؟ اهمیت تعهد سازمانی چیست؟ چگونه تعهد سازمانی را بهبود بخشیم؟ اگر افراد یک سازمان به سازمان تعهد داشته‌باشند، … با نام اختصاری شناخته می شوند توانسته تمام نیازهای کاربران خود را پوشش دهد.

  • GICS هر شرکت دولتی را به یک بخش اقتصادی و گروه صنعتی اختصاص می‌دهد که بهترین تعریف تجارت آن را دارد.
  • با استفاده از نقشه راه، شرکت می‌تواند اقدامات تعریف شده را متناسب با شرایط زمانی و الویت آن انجام دهد.
  • این گزارش پس از برگزاری چند ورکشاپ و بهره‌گیری از تجارب متخصصان حوزه صنعت۴.۰ ارائه می‌گردد که شامل تعریف اقدامات صنعت۴.۰ براساس الویت زمانی و شرایط شرکت می‌باشد.
  • (اینورتر) شرکت های گوناگون الکترونیکی اقدام به ساخت این درایو ها کرده اند.
  • این مفهوم همچنین به بازار بزرگ و متنوعی از جمله سایر صنایع تولیدی خدمت می‌کند، دارای یک سازمان صنعتی پیچیده و اغلب نیروی کار متخصص ماهر است و حجم زیادی از خروجی را تولید می‌کند.

این شاخص ۶ سطح بلوغ دارد که دستیابی به مراحل بالاتر، مزایای بیشتری دارد. شرکت‌ها می‌توانند از این شاخص استفاده کنند تا به آنها کمک کند مسیر توسعه صنعت ۴.۰ خاص خود را برنامه‌ریزی کنند و آنها را برای تبدیل گام‌به‎‌گام به یک شرکت چابک آماده کنند. براین اساس شرکت رانو با بهره‌گیری از متخصصان خود در این شاخص، می توانند شما را برای ورود به صنعت ۴.۰ آماده کنند. این آماده‌سازی در سه گام قرار می‌گیرد که براساس نیاز و تمایل مشتریان انجام هر یک از سه گام و یا با هم، امکان‌پذیر است.

انواع صنعت:

این مفهوم همچنین به بازار بزرگ و متنوعی از جمله سایر صنایع تولیدی خدمت می‌کند، دارای یک سازمان صنعتی پیچیده و اغلب نیروی کار متخصص ماهر است و حجم زیادی از خروجی را تولید می‌کند. به عنوان مثال می‌توان به پالایش نفت، تولید فولاد و آهن، ساخت وسایل نقلیه موتوری و ماشین‌آلات سنگین، تولید سیمان، پالایش فلزات غیرآهنی، بسته‌بندی گوشت و تولید نیروی برق آبی اشاره کرد. اصطلاح صنعت ۴.۰ از سال ۲۰۱۱ برای توصیف یکپارچه گسترده فناوری اطلاعات و ارتباطات در تولید صنعتی استفاده شده است. هدف اصلی صنعت ۴.۰ تبدیل شدن به یک شرکت یادگیرنده و چابک است تا بتوانند در سریع‌ترین زمان ممکن، بهترین تصمیم را بگیرند. پرداختن به تحولات مرتبط با صنعت ۴.۰ از منظر صرفاً تکنولوژی کافی نیست. در این مسیر شرکت نیاز دارد که سازمان و فرهنگ خود را تغییر دهد تا حد امکان سازگار و انعطاف‌پذیر شوند.

http://alfaromeoblog.ir