صنعت ایران دارای چه جایگاهی در جهان است؟ | industmini

ویکی‌پدیا® علامتی تجاری متعلق به سازمان غیرانتفاعی بنیاد ویکی‌مدیا است. جدول ابتدا هر کشور یا قلمرو را با آخرین تخمین‌های موجود آن‌ها رتبه‌بندی می‌کند و می‌تواند توسط هر یک از منابع رتبه‌بندی شود. در این ویکی‌پدیا پیوندهای زبانی در بالای صفحه و هم‌تراز با عنوان مقاله قرار دارند.

http://alfaromeoblog.ir

به‌علاوه فرانسه ششمین تولید‌کننده بزرگ محصولات کشاورزی در دنیا و دومین صادرکننده بزرگ محصولات کشاورزی دنیا پس از آمریکاست، به طوری که یک سوم زمین‌های کشاورزی اتحادیه اروپا در فرانسه واقع شده‌ است. آلمان بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا و جایگاه چهارم تولید ناخالص داخلی را دارد و پنجمین تولید ناخالص داخلی (برابری قدرت خرید) را در جهان دارد. آلما به عنوان پیشرفته ترین کشور جهان ، از بنیان‌گذاران اتحادیه اروپا و حوزه یورو است. جایگاه اقتصادی این کشور در جهان بعد از انقلاب صنعتی و هم‌زمان با تشکیل آن مطرح شد و تا به امروز از آن به عنوان یک کشور پیشرو و نوآور و همچنین سرمایه‌گذار در پروژه‌های تحقیقاتی اسم برده می‌شود. کشور روسیه با تولید ناخالص داخلی 1.48 تریلیون دلار تا سال 2020، یازدهمین قدرت اقتصادی در جهان بود؛ اگرچه این میزان رشد در مقایسه با سال 2019، 3 درصد کاهش یافته بود.

نگاهی به آینده‌ی تولید ناخالص داخلی جهان

صنایع شیمیایی فرانسه نیز اگرچه به اندازه رقبای خود یعنی امریکا و آلمان قوی نیست، اما با به کار گیری 300 هزار نیروی کار و 70 میلیارد دلار درآمد چهارمین رتبه جهان را به خود اختصاص داده است. همچنین فرانسه به عنوان یکی از مشهورترین مکان‌های دیدنی دنیا و میزبان بزرگ‌ترین رویدادهای بین‌المللی، یک بازار توریستی پیشرو در صنعت گردشگری اروپا محسوب میشود. حدود ۲۰ هزار هتل و ۳۹۰۰ موزه در فرانسه قرار دارد مجله خبری صنایع و معادن و موزه لوور و ورسای به‌تنهایی سالانه بیش از ۱۲ میلیون گردشگر را به‌ سمت خود می‌کشانند و سالانه بیش از ۶/ ۵ میلیون نفر برای دیدن برج ایفل به فرانسه می‌روند. گردشگری داخلی و بین‌المللی، هردو تاثیر قابل توجهی بر اقتصاد فرانسه دارند. گردشگری در سال 2016 حدود 198.3 میلیارد یورو به تولید ناخالص کشور کمک کرده است. همچنین به این واسطه 2.8 میلیارد شغل نیز به طور مستقیم و غیرمستقیم تولید شده است.

صنایع اصلی ایالات متحده آمریکا شامل فناوری‌های پیشرفته و مبتکرانه نفت، فولاد، وسایط نقلیه موتوری، هوافضا، ارتباطات راه دور، مواد شیمیایی، الکترونیک، پردازش مواد غذایی، کالاهای مصرفی، چوب، استخراج از معادن می‌شود. آمریکا از لحاظ پزشکی نیز پیشرفته ترین کشور دنیا محسوب می‌شود و بیشتر نوآوری‌های پزشکی در این کشور ساخته شده‌اند. رقم تولید ناخالص داخلی جهان با ۹۴ تریلیون دلار ممکن است امروز برای ما بزرگ به‌نظر برسد اما چنین رقمی در کل می‌تواند در آینده کم درنظر گرفته شود. تووالو با تولید ناخالص داخلی ۷۰ میلیون دلاری کوچک‌ترین اقتصاد جهان است. این کشور واقع در میان هاوایی و استرالیا، بزرگ‌ترین صنعت این مجمع‌الجزایر آتشفشانی به ماهیگیری سرزمینی متکی است. تولید ناخالص داخلی به‌عنوان یک شاخص کلی برای بیان میزان تولید اقتصادی یک کشور عمل می‌کند.

  • دولت، آیین نامه اجرایی بند (الف) تبصره (۱۸) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور موضوع نحوه اجرای برنامه های ایجاد و تثبیت اشتغال مولد را ابلاغ کرد.
  • چون در غیر این صورت سرعت دگرگونی اقتصاد کره به زیان نسل‌های آینده کند خواهد شد.
  • گردشگران نیازمند حمل و نقل، مکانی برای اقامت، خوراک، سرگرمی، امنیت و نظافت می باشند و کوتاهی و کم کاری در هر یک از این زمینه ها می تواند برای کشور مقصد مشکلاتی ایجاد کند.
  • سرمایه انسانی، سرمایه دانش و تخصص و مهارت مرکز ثقل این بنگاه هاست و به همین دلیل است موسسات آموزش عالی و دانشگاه‌ها میتوانند نقش مهمی در پرورش نیروی انسانی کارآفرین بازی کنند.
  • مثلاً ممکن است گردشگری باعث آسیب به طبیعت و محیط زیست شود، موضوعی که این روزها بسیار اهمیت دارد.
  • چه برای بازسازی و به روزرسانی صنایع ایران میبایست سرمایه گذاری انبوهی در آن انجام گیرد و روش است که منابع داخلی برای سرمایه گذاری کافی نیست و تنگناهای بسیاری برای سرمایه گذاری در این صنعت وجود دارد.

خودروسازی فولکس‌واگن هم که بزرگ‌ترین خودروسازی جهان است در این کشور قرار دارد که بازهم از برخی جهات آن را بی‌رقیب می‌کند. مرکز دائم صادرات و سرمایه‌ گذاری فراخوان پذیرش در برنامه شتابدهی صادرات را با همکاری مرکز بین‌المللی تجارت و سازمان توسعه تجارت ایران به‌عنوان بخشی از پروژه توسعه تجاری اتحادیه اروپا ـ ایران اعلام کرد. چند طرح توسعه‌اي و واحد توليدي با حضور معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در شهرک‌هاي صنعتی شماره 2 و 3 اهواز مورد افتتاح و بهره برداري قرار گرفت. طبق آخرین گزارشی که در صندوق International Monetary Fund رسیده است.

هیات های تجاری