شهرستان عسل کجاست؟ – ایسناایسنا/لرستان فرماندار دلفان می‌گوید: شهرستان می‌تواند به بزرگترین صادرکننده زنبور عسل در کشور تبدیل شود.

اصغر قهرمانی در جشنواره تخصصی زنبور عسل که در شهرستان دلفان برگزار شد، اظهار کرد: روستای کفراج در شهرستان دلفان بزرگترین کلونی تولید عسل کشور را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: همه مراحل پرورش زنبور عسل، تولید زنبور، اصلاح نژاد و تولیدات حاشیه‌ای در این شهرستان و در روستای کفراج انجام می‌شود.

این مسئول اضافه کرد: دلفان به دلیل تولید با کیفیت‌ترین و بیشترین میانگین تولید عسل در استان و همچنین برخورد شیرین‌تر از عسل مردم این منطقه به شهرستان عسل معروف است.

فرماندار دلفان با اشاره به یکی از بیانات امام راحل  مبنی بر اینکه  عشایر ذخایر انقلاب هستند، عنوان کرد: امروز شاهد هستیم که مردم روستای کفراج تعبیر عینی و عملی از تعبیر امام راحل در مورد عشایر را به منصه ظهور گذاشتند و بدون کمترین چشم داشتی و توقعی از مسئولان خودجوش بزرگترین کلونی عسل را در این راستا تشکیل داده‌اند.

وی بیان کرد: اشتغال جوانان روستای کفراج به پرورش زنبورعسل  تعبیر و تفسیر از نامگذاری شعارسال توسط مقام معظم رهبری طی سال‌های اخیر مبنی بر اشتغالزایی  و تولید است.

قهرمانی گفت: مردم روستای کفراج با تولید سالانه ۷۵۰ تن عسل و اشتغالزایی که در روستا ایجاد کرده‌اند ثابت کردند سربازان واقعی انقلاب و گوش به فرمان ولایت هستند.

وی تصریح کرد: در دلفان ۴۴ روستای شناسنامه‌دار وجود دارد که در صورت حمایت مسئولان این ظرفیت را دارند که در تولید عسل به ۴۴ روستای کفراج تبدیل و دلفان به عنوان بزرگترین صادرکننده عسل دنیا معرفی شود.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401061008437/%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%B9%D8%B3%D9%84-%DA%A9%D8%AC%D8%A7%D8%B3%D8%AA