رشیدی: از جوانان فعال در حوزه پلتفرم‌های بومی رمزارز حمایت شود

وی ادامه داد: دنیا در حال حرکت به سمت استفاده از استارتاپ ها به خصوص در حوزه رمزارزهاست؛ با توجه به اینکه زمینه استفاده از این حوزه توسط جوانان ایجاد شده باید از آن ها حمایت شود چون در غیراین صورت به سمت شبکه های زیرزمینی و غیرقانونی رفته که برای کشور مفید نیست و باعث اختلاس ها و اختلاط ها و فسادها در بازارهای مالی و اقتصادی می شود. آن گاه برای مقابله با این وضعیت باید هزینه زیادی صرف شود.

رشیدی تاکید کرد: با تقویت پلتفرم‌های بومی حوزه فناوری از جمله رمزارز و استارت‌آپ‌های مبتنی بر بلاکچین می توان در عرصه های داخلی و بین المللی سرآمد شد و هم اینکه از درآمدزایی و اشتغال آن استفاده کرد.

به گزارش ایسنا، محمد رشیدی با تاکید بر لزوم تداوم حمایت از دانش بنیان ها و فناوری های نوین برای تحقق شعار سال «مهار تورم و رشد تولید» گفت: باز شدن گره بسیاری از مشکلات در کشور ما در گرو حمایت از تولید است. در همین راستا حمایت از تولید دانش بنیان امر بسیار مهمی به شمار می آید چون پایه تولید بوده و ما را از محصولات و فناوری های خارج از کشور بی نیاز می کند.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402021710571/%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D8%AF%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%A7%D9%86-%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D9%88%D8%B2%D9%87-%D9%BE%D9%84%D8%AA%D9%81%D8%B1%D9%85-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%88%D9%85%DB%8C-%D8%B1%D9%85%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B2-%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%B4%D9%88%D8%AF

این عضو هیات رییسه مجلس با اشاره به ظرفیت های ایجاد شده با توسعه اشتغال دیجیتال گفت: شهرک های اقتصاد دیجیتال به سرعت می توانند اشتغال زیادی ایجاد کنند؛ فقط باید دولت حمایت جدی داشته باشد البته دولت و مشخصا وزارت ارتباطات به این سمت حرکت کرده اما باز هم به حمایت های بیشتر احتیاج است.

این نماینده مجلس با تاکید بر لزوم اجرای درست قانون جهش تولید دانش بنیان افزود: از آن جایی که جوانان در عرصه های نو و اقتصاد دیجیتال فناور و توانمند هستند، حمایت از آن ها گامی برای حمایت از تولید برداشته شده است. البته بسیاری از تولیدکنندگان هم بعد از تصویب این قانون به سمت تولیدات مبتنی بر دانش بنیان رفته اند که ادامه این روند به معنای بی نیازی از بسیاری از فناوری ها و تولیدات خارجی است.

رشیدی در ادامه با اشاره به اهمیت رمزارزها گفت: رمزارزها در دنیا درگاه جدیدی است که نمی توان از آن غفلت کرد چون مردم بسیاری از نیازها و سرمایه گذاری های خود را با رمزارزها تامین می کنند پس نیاز به حمایت از جوانان فعال در حوزه پلتفرم‌های بومی رمزارز و استارت‌آپ‌های مبتنی بر بلاکچین داریم؛ موضوعی که در کمیسیون اقتصادی هم مورد توجه قرار گرفته است. باید دولت هم با جدیدت به این سمت حرکت کند تا با حمایت از این حوزه از فعالیت های غیرقانونی جلوگیری شود که نتیجه آن مطرح شدن ما در دنیا و توجهات مثبت به ایران و در نهایت توفیقات بیشتر در فضای اقتصادی بین المللی است.

وی با اشاره به قانون جهش تولید دانش بنیان گفت: قانون جهش دانش بنیان می تواند کمک زیادی برای حمایت از دانش بنیان داشته باشد؛ با توجه به اینکه جوانان در مباحث تولید و اقتصاد دیجیتال کارهای بسیار خوب و ارزشمندی انجام می دهند باید در ادامه راه برای تبدیل ایده ها و طرح هایشان به مرحله اجرایی حمایت جدی شوند کما اینکه در این قانون پیش بینی های لازم دیده شده است.

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم حمایت جدی از جوانان فعال در حوزه پلتفرم‌های بومی رمزارز و استارت‌آپ‌های مبتنی بر بلاکچین گفت: با توجه به اینکه جوانان در مباحث تولید و اقتصاد دیجیتال کارهای بسیار خوب و ارزشمندی انجام می دهند باید حمایت جدی از آن ها برای تبدیل شدن ایده ها و طرح‌هایشان به مرحله اجرا صورت گیرد.