رشد ۳ درصدی تولید تایر تا پایان مردادماه

در بخش تایرهای وانتی اما با ثبت افت هشت درصدی، ۱۰هزار و ۸۸ تن تایر تولید شد.

رشد ۳ درصدی تولید تایر تا پایان مردادماه


منبع: https://www.irna.ir/news/84881121/%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%DB%B3-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D8%AA%D8%A7-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%87۶۲.۱ درصد تولیدات تایرسازان در این مدت را تایر خودروهای سواری تشکیل می‌دهد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، این میزان تولید مشتمل بر ۱۰۶ هزار و ۶۸۷ تن تایر است که از نظر وزنی رشد ناچیزی در هم‌سنجی با پارسال نشان می‌دهد.

گفتنی است در این مدت ۲‌هزار و ۶۲۳ تن فلپ، تسمه نقاله، شیلنگ و سایر محصولات نیز توسط تایرسازان تولید شد.

با احتساب تولید هفت و ۶۱۷ تن تایر دوچرخه و موتور و سه هزار و ۶۰۷ تن تیوب، جمع محصولات تولیدی تایرسازان کشور در پنج ماهه ابتدایی ۱۴۰۱ به ۱۱۷ هزار و ۹۱۱ تن (۱۸ میلیون و ۶۳۰ هزار و ۱۳۶ حلقه) رسید.

به گزارش ایرنا، صنعت تایر از سابقه‌ای ۶۰ ساله در کشور برخوردار است. اکنون ۱۱ شرکت تایرسازی در زمینه ساخت تایرهای خودروهای سواری، باری، اتوبوسی، وانتی، راه‌سازی، کشاورزی، همچنین تایر دوچرخه، موتور و انواع تیوب در کشور مشغول به فعالیتند.

در این مدت، ۲۰ هزار و ۹۳۲ تن تایر باری و اتوبوسی (افت هشت درصدی)، هفت هزار و ۶۴۵ تن تایر کشاورزی (افت ۱۷ درصدی) و یک‌هزار و ۷۲۲ تن تایر راه‌سازی و صنعتی (کاهش ۱۴ درصدی) تولید شد.

۱۵ هزار نفر به صورت مستقیم و بیش از ۲۵۰ هزار نفر به‌طور غیرمستقیم در زنجیره ارزش این صنعت اشتغال به کار دارند.

تا پایان مردادماه امسال ۶۶ هزار و ۳۰۰ تن تایر خودروهای سواری تولید شد که نشان‌دهنده رشد هشت درصدی است.

جمع تولیدات تایرسازان از نظر وزنی رشد یک درصدی و از نظر تعداد حلقه رشد ۲ درصدی نشان می‌دهد.