رشته مهندسی معدن بازارکار و نمونه کارنامه های قبولی رشته مهندسی معدن گزینه دو | industmini

اما چرا در گذشته یکی از دغدغه های اصلی کشور های صنعتی، دستیابی به معادن غنی کشور های دیگر بود و چرا امروزه دانشمندان به امید دست یافتن به ذخایر جدید معدنی چشم به فضا دوخته اند؟پاسخ این سؤال را باید در صنعت جست. موادی که کشف و استخراج آنها نیاز به کارشناسانی متخصص دارد و به همین دلیل امروزه در بسیاری از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی جهان، رشته ای به نام مهندسی معدن وجود دارد. رشته ای که در کشور ما نیز با دو گرایش اکتشاف و استخراج در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی ارائه می شود. دانش آموختگان این رشته در تمامی بخش های صنعت معدن و صنایع معدنی می تواند مشغول به کار شود. در گرایش استخراج رشته مهندسی معدن، عملیات حفاری، آتشباری برای خرد کردن سنگ ها، بارگیری و باربری، و فرآیند سنگ شکنی به دانشجویان مهندسی معدن آموزش داده می شود. مهندسان معدن در گرایش استخراج در فضای باز کار می کنند، به همین علت داشتن توانایی بدنی برای آن ها بسیار ضروری است.

شرایط درآمد رشته مهندسی معدن داخل ایران چگونه است؟

به همین دلیل مهندسان معدن می توانند در بخش های دولتی و خصوصی این معادن، کار کنند. همچنین فرصت های شغلی خوبی در آینده، با افزایش بهره برداری از معادن و اکتشافت و استخراج معادن جدید، برای این مهندسین فراهم می شود. البته برخی از برنامه ها هم برای افرادی که دیپلم خود را تمام نکرده اند موجود است. این برنامه ها بیشتر شامل دوره های آموزشی در کالج ها می شود، نه تحصیلات دانشگاهی. به طور کلی افراد باید در دروس مختلف از جمله زمین شناسی، فیزیک و ریاضی نمرات قابل قبولی داشته باشند.

سازمان‌های پیشرو و هدفمند با آموزش‌های سازمانی فرادرس، فرصت رشد و ارتقای مهارت را برای کارکنان خود فراهم ساخته‌اند. از نویسنده محترم این متن در زمینه معدن متشکرم اما نیاز هست به روز تر باشه و موارد دیگه هم مطرح بشه. تمامی محتوای این وبسایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و اخبار تنها از وبسایت های معتبر همراه با ذکر منبع اصلی انتشار داده میشود. در صورتی که به هر دلیل به تلفن ثابت دسترسی ندارید ما برای مشاوره با شما تماس میگیریم! نمرات آخرین مدرک تحصیلی تان به همراه نمرات و ترجمه آن نیز از الزامات اپلای است.

  • رشته مهندسی معدن به عنوان یک رشته دانشگاهی نیز سابقه بسیار طولانی دارد و اولین آموزش های حرفه ای در این رشته مربوط به کالج میشیگان و سال ۱۸۶۱ میشود.
  • همچنین سایت ‌هایی طراحی شده اند که شما می ‌توانید با ذکر نام دانشگاه و همچنین رشته‌ ی تحصیلی مورد نظر از بورسیه ‌های رشته ‌ی مربوطه مطلع شوید.
  • از دیگر دانشگاه های ارائه دهنده این رشته میتوان به دانشگاه صنعتی بیرجند، دانشگاه صنعتی سهند، دانشگاه صنعتی همدان، دانشگاه ملایر، دانشگاه کردستان، دانشگاه لرستان، دانشگاه ارومیه، دانشگاه بیرجند، دانشگاه زنجان اشاره کرد.
  • لازم به ذکر است که رشته معدن در مقطع کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه آزاد ارائه می‌شود.
  • شرکت هایی مانند تولید مواد معدنی، سازمان های تحقیقاتی مواد معدنی، شرکت های نفتی و سازمان های مشابه دیگر.

دوره های مهندسی معدن دانشگاه بریتیش کلمبیا، شما را با افراد و ایده های ناب از سراسر دنیا آشنا می کند و شما را به مکان های آموزشی می برد که هرگز تصور آن را هم نمی کردید. در سال 2019 دانشگاه کوئینز به عنوان بهترین دانشگاه کانادا برای تحصیل رشته معدن در لیست جهانی قرار گرفت. در این دانشگاه شما با یک دوره کارشناسی 4 ساله مواجه هستید که با طیف وسیعی از رشته های مکان یابی، استخراج، تصفیه، محصولات معدنی، فلزات و محصولات جانبی آشنا خواهید شد. ان شاءالله شما کاربران گرامی از خدمات مشاوره آویژه کمال رضایت و استفاده را داشته باشید.

http://alfaromeoblog.ir

در روسیه نیز یکی دانشگاه سن پترزبورگ در لیست ۲۰ دانشگاه برتر مهندسی معدن و دیگری دانشگاه علوم و فناوری MISIS (رتبه ۴۲) از مهم ترین کشورهای اروپایی برای تحصیل در این رشته به شمار می روند. در متن مقاله فوق به اسامی دانشگاه هایی که در رشته مهندسی معدن دانشجو جذب می کنند، اشاره کرده ایم. از وظایف فارغ التحصیلان گرایش فرآوری منابع معدنی می توان به مهارت اداره کلیه مراحل سنگ شکنی، فیلتراسیون، طبقه بندی مواد، آسیا کردن، پرعیار کردن فیزیکی مجله خبری صنایع و معادن مواد، لیچینگ، فلوتاسیون، استخراج متالوژیکی فلزات، طراحی کارخانه کانه آرایی و نهایتا ارزیابی اقتصادی آن اشاره کرد. در کشور انگلستان، رشته مهندسی معدن برای نخستین بار تأسیس شد و بعنوان نخستین رشته مهندسی اکادمیک تاریخ معرفی گردید و انسانها از زمان گذشته اشنا به فنون این رشته بوده اند و برای پیشبرد زندگی خود از آن بهره می گرفتند. بسیاری از دانشگاه ها و کالج های کانادا، برنامه های مهندسی معدن یا برنامه های مشابه را ارائه می دهند.

رتبه بندی رشته صنعت و معدن