رده:بازی‌های ویدئویی ترسناک ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد | allescape

بازی با دادن ابزارهای ترسناک به قهرمان داستان برای حل جنایات، یک سری سوالات اخلاقی را نیز مطرح می‌کند. همچون اکثر بازی‌های این سبک، داستان بیمارستان روانی ۵ نیز در محیطی تاریک و مبهم شکل می‌گیرد و شما را حسابی درگیر خواهد کرد. تاکنون حدوداً ۵۰ میلیون دانلود داشته که رقم زیادی برای این سبک، بازی‌های موبایلی است. کودک داستان بنا به دلایلی پدرش را از دست می‌دهد و همین اتفاق هم بار دیگر او را آزرده می‌کند.

در نتیجه می‌توان بازی Distraint را اثری در سبک ترسناک روان‌شناسانه دسته‌بندی کرد. این بازی خیلی طولانی نیست و تنها در عرض چند ساعت می‌توانید آن را تمام کنید. نسخه Deluxe Edition این اثر کمی گران‌تر از بازی اصلی است، اما در عوض موارد دیگری علاوه بر محتوای اصلی دارد.

۲۵- بازی Slender: The Arrival

همچنین بیش از 300 ماموریت درون بازی قرار گرفته که با این وجود می‌توان گفت بازی Unkilled برای ساعت‌ها، شما را سرگرم خواهد اتاق فرار برای نوجوانان کرد. به طور کلی بازی شما را در یک محیط بسته قرار می‌دهید تا با کلیک کردن روی اجسام مختلف و البته کمک گرفتن از هوش خود بتوانید از این محیط خارج شوید. با این حال داستان بازی به مرور زمان ترسناک و عجیب و غریب خواهد شد، زیرا سایه‌های وحشتناکی همیشه در کمین شما هستند. بازی ترسناک تسخیرشدگان با گرافیکی بالا در دو سبک اول شخص و سوم شخص بعد از تلاش یک ساله هم اکنون در کافه بازار برای شما عزیزان. آخرالزمان است و شما باید در دنیایی که هیچ‌کس به دیگری رحم نمی‌کند، خود و خانواده‌تان را نجات دهید؛ چرا که زامبی‌ها به زمین حمله کرده‌اند. هر کاری را که از دستتان برمی‌آید، برای زنده‌ماندن انجام دهید.

  • بازیکن برای انجام ماموریتی به مکانی وحشتناک قدم ‌می‌گذارد،‌ سرزمینی که قلمروی یک روح شیطانی است.
  • وقتی وضوح گرافیکی عالی و جلوه‌های صوتی ترسناک را به آن اضافه‌ کنیم،‌ مطمئن باشید دیگر جرات پلک زدن نخواهید داشت.
  • شما می توانید قبل از شروع هر بازی شخصیت خود را به عنوان بازمانده یا روح انتخاب کنید.
  • 4 عضو تیم بازمانده باید با همکاری یکدیگر راهی برای خروج از ساختمان پیدا کنند.
  • مکانیک‌ها و سیستم کنترل اثر بسیار خوب است و موجب شده که از تجربه بازی خسته نشوید.

شعبه‌های مختلف عمدتا در مناطقی است که امکان استفاده از حمل‌و‌نقل عمومی فراهم بوده و از مناطق مختلف شهر تهران در دسترس باشد. اتاق فرارهای هر شعبه، متنوع است و سلایق مختلف می‌توانند از آن لذت ببرند. همچنین در هر شعبه فضای انتظار مناسب و امکان ارایه نوشیدنی قبل و پس از بازی فراهم شده. صداهای گوناگونی که از نقاط مختلف به گوش می رسند به خوبی کار شده اند و می توانید با محاسبه مقدار فاصله صدا تشخیص دهید که دشمن چقدر با شما فاصصله دارد.

نقد و بررسی

رده:بازی‌های ویدئویی ترسناک ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد | allescape تجربه بازی Distraint به تمامی دوست‌داران ژانر وحشت پیشنهاد می‌شود. بازی The Ghost – Co-op Survival Horror Game یکی از همین بازی های ترسناک و چند نفره است که داستان و محتوای جالبی دارد. بازی برخلاف اکثر عناوین مشابه که غالباً یک داستان یکسان را در تمام بخش ها دنبال می کنند، دارای قسمت ها و بخش های مختلفی است که هر کدام داستان مخصوص به خود را دارند.