رتبه لازم برای قبولی مهندسی معدن و بازار کار موجود | industmini

از دیگر دانشگاه های ارائه دهنده این رشته میتوان به دانشگاه صنعتی بیرجند، دانشگاه صنعتی سهند، دانشگاه صنعتی همدان، دانشگاه ملایر، دانشگاه کردستان، دانشگاه لرستان، دانشگاه ارومیه، دانشگاه بیرجند، دانشگاه زنجان اشاره کرد. مطالعه و تجزیه و تحلیل نقشه های توپوگرافی برای تعیین اینکه آیا استخراج مواد معدنی امکان پذیر است. ظرفیت پذیرش دانشگاه های کشور را به تفکیک نوبت پذیرش در مطلبدانشگاه های پذیرنده و ظرفیت آنها در آزمون سراسری ریاضی و فنی بخوانید. جهت اطلاع دقیق از میزان دریافتی مهندس معدن می توانید با مرکز مشاور گروپ تماس بگیرید. تحصیل در هر رشته سختی های خود را دارد، تحصیل در این رشته نیز از این قضیه مستثنی نیست.

  • از آنجا که اغلب این دانشگاه ها بسیار مجهز هستند، دانشجو بعد از فارغ التحصیلی مهارت های بسیاری برای استخدام خواهد داشت.
  • تمامی محتوای این وبسایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و اخبار تنها از وبسایت های معتبر همراه با ذکر منبع اصلی انتشار داده میشود.
  • مهندسان معدن باتوجه به نوع سنگ معدن یا موادی نظیر فلزات، نفت و گاز، زغال سنگ، الماس و سایر مواد معدنی که استفاده می کنند؛ تخصص دارند.

به این دلیل که مهندس های معدن توانایی بسیار زیادی در حیطه زمین شناسی و علوم زمین دارند، بنابراین می توانند فعالیت های گسترده ای در کارهای اجرایی و عمرانی نیز داشته باشند. چون بخشی از کار مهندسی معدن مانند نقشه برداری در زیرِ زمین انجام می شود، دانشجوی این رشته باید از نظر جسمی توانایی خوبی داشته و قدرت کار در معدن را که بیشتر در خارج از شهر و گاه در نقاط دور افتاده قرار دارد، داشته باشد. به همین دلیل بیشتر دانشجویان دختر این رشتهبه غیر از تعداد معدودی از آن ها که در آزمایشگاه ها و مراکز طراحی معدن فعالیت می کنند با مشکلات کاری روبرو می شوند. گفتنی است ریاضی در این رشته از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا بدون استفاده از مدل های ریاضی، محاسبات استخراج و اکتشاف معدن را نمی توان انجام داد.

http://alfaromeoblog.ir

در کشورهایی مانند کانادا و در دانشگاه‌های پیشرفته آن، تمامی این مدارک مورد تایید است و شما با داشتن یکی از آن‌ها می‌توانید در رشته مربوطه پذیرش شوید. البته، ممکن است در بعضی از کشورها تنها آزمون تافل یا آیلتس مورد قبول باشد و برای اطلاع از آن می‌توانید وب سایت دانشگاه را بررسی کنید. برخی از مشاوران فنی ممکن است به صورت خصوصی در دفتر کار خود با مشتریان گفت و گو کنند. برخی دیگر ممکن است به مهندسان تولیدات محصولات معدنی کمک کنند، یا کار دیگری را در عملیات تولیدی به عنوان پشتیبان فنی در تولید انجام دهد. کسانی که به عنوان مشاور فنی کار می کنند ممکن است عضو یک تیم طراحی شوند که روی یک پروژه بزرگ کار می کنند. شرکت ها یا آزمایشگاه های تحقیقاتی ممکن است یک مشاور فنی برای حل و فصل جنبه ای از یک عملیات داشته باشد.

رشته مدیریت: بازار کار، درآمد، آینده شغلی، دانشگاه های برتر

مخصوصا در کشورهای پیشرفته توجه زیادی به این رشته شده است و دانشگاه‌های معتبر آن را ارائه داده‌اند. از جمله بهترین مراکز علمی پلی تکنیک ویرجینیا، دانشگاه کلرادو، دانشگاه مک گیل و دانشگاه استرالیای غربی است. همچنین، دانشگاه مجله خبری صنایع و معادن بریتیش کلمبیا، دانشگاه آلبرتا و دانشگاه ملبورن استرالیا حرف‌های زیادی برای گفتن در این رشته دارند. در حالت کلی، تمامی دانشگاه‌ها مدارک زبان را درخواست خواهند کرد تا توانایی و دانش زبان شما را ارزیابی کنند.

مهندسی معدن و تاریخچه آن

با این تعاریف برخی از افراد دوست دارند که در کانادا در رشته مهندسی معدن مشغول به تحصیل شوند، بلکه از این طریق بتوانند بعدها در این کشور مشغول به کار شده و اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. در ادامه قصد داریم به معرفی مراکز تحصیلی آموزشی برای تحصیل رشته معدن در دو مقطع لیسانس و فوق لیسانس بپردازیم. برای ورود به رشته مهندسی معدن، دو راه وجود دارد؛ در راه اول باید در مقطع متوسطه وارد رشته ریاضی_فیزیک شویم و پس از شرکت در کنکور سراسری و کسب حدنصاب، این رشته را در انتخاب کنیم. البته باید پیش از تصمیم به انتخاب این رشته، لیست هنرستان های دخترانه و پسرانه ارائه‌کننده این رشته را بررسی کنیم. امروزه ایران نیازمند فارغ‌التحصیلان علاقه‌مند و خلاق مهندسی معدن است تا بتواند بدون وابستگی به کارشناسان خارجی، این بخش از صنعت خود را نیز رونقش ببخشد. فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی معدن علاوه بر وزارت معادن و فلزات می‌توانند در وزارت نفت در زمینه حفاری، وزارت نیرو در زمینه آب‌های زیرزمینی، کارگاه‌های وزارت راه و ترابری برای حفاری راه‌ها و تونل‌ها و شرکت مترو مشغول به کار شوند.