دکوراسیون سال 2022، خانه های شیک، مدرن و امروزی – مقالات دکوراسیون منزل

اولین گام برای داشتن یک دکوراسیون داخلی با کیفیت داشتن نقشه و پلانی اصولی است. اتاق نه فروشگاه اینترنتی و نه شرکت طراحی دکوراسیون داخلی است! کاغذ دیواری و لامپ های فوشیا در دیوار پشتی این اتاق بلافاصله جلب توجه می کند و چشم را به پشت اتاق می کشاند تا توهم فضا ایجاد شود. طراحی این چنینی فضای پذیرایی، نگاه ها را بلافاصله به سمت سقف، استفاده از شیشه برای جداسازی فضا به علت کوچک بودن فضا، رنگ دیوار کشانده است. یک خانه زیبا و شیک، بی دلیل زیبا نشده است.در پلان معماری، مکان قرارگیری اتاق پذیرایی، اتاق خواب ها، دستشویی و حمام به صورت مشخص همراه با اندازه دقیق مشخص می گردد. مهندس معمار بهتر است براساس بودجه شما، پلان معماری و دکوراسیون داخلی شما را طراحی کند. داشتن یک پلان معماری عالی: داشتن یک پلان حرفه ای و اصولی، یکی از فاکتورهای مهم برای داشتن بهترین دکوراسیون داخلی است. بیشتر طراحان داخلی دارای سایت یا صفحه اینستاگرام هستند که میتوانید با چند دقیقه سرچ کردن کلی طراح داخلی در شهر خودتان پیدا کنید. چاقو همان عنصری بود که می توانست برای خاموش کردن ساتیر فقیر مورد استفاده قرار گیرد ، نه تنها دانش صاحب اسطوره های یونانی و تندیس های مهم ، بلکه شوخ طبعی تاریک را نشان می دهد.

برای بازسازی و تغییر دکوراسیون داخلی منزل دانستن تقریبی هزینه های لازم می تواند به شما کمک کند که از همان ابتدا دید بازتری نسبت به قیمت ها و هزینه های لازم داشته باشید. سبک سنتی ایرانی، همان سبکی است که یادآور گذشته، سنت، عقاید، فرهنگ، آداب و رسوم، سبک و طرز زندگی، نوع تفکر، اقلیم و خلاصه نگاه معمارانه ایرانیان در سالهای نه چندان دور بوده است. با وجود این که سلسله مراتب فضاهای یک ساختمان، همیشه توسط اولین معمار آن تعیین می شوند، نسخه های بعدی این فضاها ممکن است اینطور نباشند و ساختارهای قدیمی تر توسط معماران نسل جدید، با توجه به نیازهای جوامع و رشد شهری بازسازی شوند. در بخش بعدی به بررسی چیدمان داخلی و اهمیت آن می پردازیم. هماهنگی بین دکوراسیون داخلی و چیدمان داخلی از نظر اندازه و هارمونی منجر به زیبایی خانه می شود.

اما در بین آنها سبک شیکر یکی از سبکهایی است که شما حتی اگر اطلاعی از آن داشته باشید به سمت آن جذب میشوید. هر روز دنبال ايده بودم ،از هر جايي و هر نمايشگاهي بازدید می کردم، همه سبك ها شبيه هم بوده و هيچ چيز متفاوتي نميديدم كه نظر من رو جلب كنه ، بطور اتفاقي داشتيم از يك مسيري به سمت خانه مي رفتیم كه رنگ هايي نظر من رو جلب كرد و به اون نمايشگاه جذب شدم و آنجا بود كه تصميم رو گرفتم و انتخابم انجام شد،چون من معتقدم ما هنوز وقت داريم تا بتونيم به رنگ هاي مينيمال و مدل هاي سلطنتي فكر كنيم . همه فضاهای ساختمان مهم هستند.

شما می توانید با اشغال کمترین فضا در گوشه دیوار، قفسه های کوچک چوبی ال شکل را طراحی کنید و از آن به عنوان کتابخانه و همچنین وسایل دکوری استفاده نمایید. فراموش نکنید که در دکوراسیون سنتی منزلتان حتما آن ها را بکار ببرید. همچنین سبدهایی وجود دارند که می توانید روی این قفسه ها نصب کنید و برای قرار دادن ابزار آشپزی کوچک از آن استفاده کنید. بنابراین هنگام قرار دادن لپ تاپ و سایر وسایل برقی روی میز از یک روشی برای سازماندهی سیم ها و مخفی کردن آن ها پشت میز و یا روی آن استفاده کنید.

در نهایت، طراحی دکوراسیون مبتنی بر همکاری است. صفحه های پشت اتاق فضا را لنگر می اندازند و توجه را بر روی قطعه هنری بلند و غیر منتظره متمرکز می کنند. اتاق های کوچک به جای تنگ بودن، می توانند تبدیل به محیطی دنج شوند. برای من طراحی عالی ناشی از قدم زدن در خارج از منطقه راحتی شما، مخلوط کردن رنگ، بافت و پارچه به روش های منحصر به فرد است. از این رو توصیه شده به جای مدگرایی افراطی و به روز کردن دکوراسیون داخلی پس از هر بار تغییر مد به سراغ دکوراسیون کلاسیک برویم، چرا که این دکور نه تنها جذاب و جدید است، بلکه قدیمی نیز نشده و نیاز به تغییر آنها در بازه کوتاه مدت نخواهد بود.

محصولات و بخش های ساخته شده از چوب، به دلیل اندازه متعادل و وزن سبکی که دارند، به راحتی حمل می شوند و جا به جا خواهند شد. اگر هنوز برای خرید مبل و اکسسوری های منزل خود تصمیم نگرفته اید، می توانید به راحتی رنگ های متناسب دکوراسیون داخلی خود را انتخاب کنید ولی بعد از مشخص شدن رنگ دکوراسیون داخلی(مثل رنگ دیوارها، کاشی، سرامیک، کف پوش، رنگ درب کابینت)، باید خرید مبل و وسایل خود را متناسب با رنگ های انتخاب شده برای دکوراسیون داخلی، انجام دهید. انتخاب رنگ دکوراسیون داخلی شامل انتخاب رنگ کابینت های آشپزخانه، انتخاب رنگ دیوارها، رنگ کمدها و دیوار پشت تلوزیون(tv room)، رنگ سرامیک یا سنگ کف، رنگ کف پوش و غیره در دکوراسیون داخلی بسیار مهم است. تضاد بین رنگ مشکی کف با رنگ سفید دیوارها، قاب عکس، فرش کوچک و تخت خواب منجر به زیبایی محیط شما شده است. یک آینه برای ارتفاع در کنار دیوار دارای قاب عکس قرار گرفته است، در حالی که رنگ بنفش نیز منجر به روشن شدن و شاد شدن اتاق شده است.

یکی از عناصر مهم هر آشپز خانه ای کابینت های آن است. همچنین رعایت ترکیب رنگ های مناسب برای چیدمان داخلی و تناسب آن با دکوراسیون داخلی از جمله موارد مهم برای داشتن بهترین دکوراسیون داخلی است. یکی از تفاوت های خانه های زیبا و خانه های معمولی استفاده درست از همه نقاط خانه و طراحی داخلی آن ها است. در صورتی که می خواهید منزلی زیبا و جذاب داشته باشید، تا به همه اعضای خانواده حس امن بودن و آرامش القا شود، باید همچون یک دکوراتور کلیه اشیای تزئینی منزل، مبلمان خانه و حتی رنگ پرده ها را با دقت و طبق اصول خاصی انتخاب کنید. این شرکت ، رویکرد طراحی پیش ساخته برای نحوه زندگی مردم را بازتعریف کرده است و همزمان با ایجاد نوآوری ، سعی در القا حس مکان به افراد در محیط زندگیشان می باشد. همچنین انتخاب رنگ های متناسب برای دکوراسیون و چیدمان داخلی از جمله موارد مهم برای زیبایی خانه شما است. آیا می دانید خدمات طراحی داخلی خوب چه خصوصیاتی دارد؟ در حالیکه اصلا مساحت متناسب و خانه خوب برای طراحی نبوده است.

اگر نگاهی به بیشتر رستوران های شلوغ، فست فود ها ، کافی شاپ های معروف داشت باشید می بینید که علاوه بر کیفیت غذا طراحی دکوراسیون زیبا و هماهنگی خاص برای هر فضا توانسته اند به سرعت مشتری را جذب می کند. اگر شما با هر یک از این شرکت ها و افراد کار کرده اید میتوانید نظر خود نسبت به عملکرد آنها را به شکل کامنت یا امتیاز دهی ستاره ای بیان کنید. در شکل درستِ کار طراح معماری از ابتدای پروژه با معمار در ارتباط است و تا پایان پروژه، طراح داخلی و معمار پروژه با همفکری هم پیش می روند و این موضوعی است که متاسفانه به شکل مطلق در ایران انجام نمی شود ولی کار دکوراتور پس از طی شدن تمام این مراحل تازه شروع میشود و دکوراتور اقدام به چیدمان و تزیین فضاهای داخلی طراحی شده توسط طراح داخلی میکند مورد دیگر اینکه طراح دکوراسیون (دکوراتور) صرفا در خصوص ظاهر و شکل و فرم متریال تصمیم می گیرد ولی تایید کیفی متریال بر عهده طراح داخلی است اینکه آیا متریال مورد نظر به لحاظ عایق بندی صدا، گرما و..

و به احتمال زیاد با مشاهده تصاویر اتاق خواب ، اولین نکته ای که به ذهن شما نیز می رسد، افراط در استفاده از رنگ صورتی متمایل به بنفش خواهد بود! البته به این نکته توجه داشته باشید که تنها آموزش آکادمیک به تنهایی نمی تواند تضمین کننده موفقیت شما در این حوزه باشد و شما نیاز دارید خود را به ابزار دیگری که مهارت و تجربه نام دارد نیز مجهز کنید. ایجاد این حس آشنایی و نزدیکی موجب میشود مشتریان تجربه بهتری با برند شما داشته باشند. بعضاً تغییر دادن ساختار کلی مسکونی با استفاده از طراحی داخلی مدرن می تواند موجب ایجاد روحیه ایی مثبت در اهالی مسکونی باشد و چه بسا که این تغییرات را هر چند ماه یک بار انجام دهید. این هماهنگی موجب زیبایی یک خانه می شود. یکی از ویژگی های مهم خانه های شیک و لوکس، هماهنگی بین متریال ها و اندازه وسایل و در نهایت چیدمان داخلی منزل است. در واقع سبک سنتی ایرانی در معماری داخلی را می توان ترکیبی از معماری اصیل ایرانی با طرح ها و نقوش اسلیمی در نظر گرفت که طی سالها با سبک زندگی و اقلیم ایرانی گره خورده است. افزایش عملکرد: دکوراسیون داخلی در ادارات و سازمانها بیشتر به منظور افزایش کارآمدی کارکنان صورت میپذیرد.

کمد لباس در این اتاق بزرگ تر از دیگر اتاق خواب ها است و در صورت امکان سرویس بهداشتی مجزا دارد. با این که طراحی داخلی برای دوران جدید تمدن ها می باشد ولی می توان گفت این موضوع در زمان های قبل تر نیز مطرح بوده و طراحی ها نیز مربوط به همان دوره و مناسب همان زمان است. اغلب رنگ های دکوراسیون داخلی، رنگ غالب ساختمان است که بهتر است متناسب با رنگ های مبلمان و اکسسوری ها و در حقیقت همان چیدمان داخلی، طراحی و اجرا شود. استفاده از تفریحات ورزشی و آبی، رستوران های شیک و لوکس، تراس های جذاب و دل انگیز مشرف به فضای بسیار دیدنی، استفاده از نورپردازی و ترکیب رنگی ایده آل و مناسب از جمله نکاتی می باشد که در طراحی و دکوراسیون داخلی هتل ها می توان استفاده نمود.

ایجاد طراحی متقارن در دو سمت تخت نیز از جمله موارد مهم برای طراحی داخلی طراحی داخلی شرکت ساختمانی است. نحوه به کار بردن رنگ در دکوراسیون داخلی نیز از مهم ترین نکاتی است که باید مد نظر قرار دهید. در بالای ساختمان مسکونی ۱۹ طبقهای در گوانگژو واقع در استان گوانگدونگ چین قرار دارد و یکی از عجیب ترین خانه های دنیا است. یکی از مهمترین و اصلی ترین موضوعاتی که در خصوص طراحی داخلی ساختمان اداری وجود دارد، هزینه ای مربوط به دکوراسیون داخلی اداری می باشد و مدیران دوست دارند تا شیک ترین این طراحی ها را با کمترین و حداقل ترین قیمت های ممکن در اداره خود پیاده کنند. اصلاحات لازم نیز در خلال طراحی ها لحاظ می شود تا طرح نهایی حاصل شود. چند سالی است که طراحی دکوراسیون داخلی در بین بیشتر مردم جا افتاده است و خیلی از افراد علاقه مند هستند تا منزل خود را بر اساس اصول و قاعده دکور کنند تا بتوانند زیبایی خانه را چند برابر کنند. مردم در ابتدا جذب دکوراسیون و طراحی داخلی میشوند و بعد به غذای رستورانها و موارد دیگر توجه میکنند.

فضاهای پنهان خانه ها شامل بالای در، بالای کابینت و غیره است که بسیار مورد استفاده تان خواهد بود. نگاهی به فضاهای طراحی شده درخشان در اینجا و ویژگی های بسیار عالی آنها. بسیاری از خانه های شیک و لاکچری دارای ویژگی ها و فاکتورهایی هستند که دیگر ساختمان ها رعایت نکرده اند. در این سبک به جای تزیینات داخلی با استفاده از عناصر موجود در طبیعت ساحلی و اقیانوس ها ، زیبایی خاصی را ارایه داده و یکسره یادآور خورشید و دریا می باشد . برای طراحی و ایجاد دکوراسیونی کاملا فاخر و زیبا، بشقاب دیوارکوب قدیمی انگلیسی در مقایسه با انواع مختلف کاغذهای دیواری، قابهای نقاشی ساده و چرم، خطاطی و تابلو نوشته های زیبا، تعداد زیادی از صفحات و ورقهای چوبی و فلزی ( منبت کاری شده یا ساده که هریک نمایانگر فرهنگ و هنر خاصی بوده ) و بسیاری دیگر از این قبیل کالاها، برای طراحی کانسبتی سنتی و نیمه مدرن، از زیبایی بیشتری برخوردار می باشند. به نورپردازی گوشههای اتاق توجه خاصی داشته باشید.