خودروهای الکتریکی مرسدس بنز در تایلند

به گزارش ایسنا، کارشناسان اظهار کردند که این خودروساز لوکس مزایای زیادی از جمله عوارض واردات و مالیات غیرمستقیم برای هر خودروی تمام الکتریکی که توسط واحد تایلندی خود تا سال ۲۰۲۳ وارد کشور می‌شود را دریافت خواهد کرد.

در همین حال، غول خودروسازی چینی بی‌وای‌دی، فروش اولین شاسی بلندهای الکتریکی خود را در تایلند آغاز کرده است و در ماه سپتامبر اعلام کرد که قرارداد خرید زمین برای ساخت اولین کارخانه خودروهای برقی خود در جنوب شرق آسیا را امضا کرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تایلند یک زنجیره تامین کامل خودرو دارد که بسیاری از کارخانه‌های متعلق به بزرگ‌ترین خودروسازان جهان از جمله تویوتا، فورد و هوندا را شامل می‌شود. دولت این کشور گفته است که می خواهد ۳۰ درصد از فروش خودرو تا سال ۲۰۳۰ الکتریکی باشد و اوایل سال جاری حدود ۴۳ میلیارد بات (۱.۶۷ میلیارد دلار سنگاپور) تا سال ۲۰۲۵ برای دستیابی به این هدف اختصاص داده است.

مرسدس جدیدترین برند جهانی است که وارد بازار خودروهای سواری برقی تایلند شده است. عرصه‌ای که تازه واردان چینی در حال به چالش‌کشیدن خودروسازان ژاپنی و اروپایی هستند. اوایل این هفته، تسلا رزرو دو مدل برقی خود را آغاز کرد که تا سه ماهه اول سال آینده در دسترس خواهند بود.

گروه خودروسازی مرسدس بنز با توجه به بخشی از برنامه دولت برای تقویت وضعیت کشور آسیای جنوب شرقی به عنوان یک قطب خودروسازی پاک، متعهد به تولید خودروهای الکتریکی در تایلند شده است.

این توافق همچنین مرسدس بنز را به ساخت مدل‌های خودروهای الکتریکی در تایلند، در استان ساموت پراکان ملزم می‌کند اما مشخص نیست که چه مدل‌هایی و در چه زمانی تولید خواهد شد. تأسیسات مرسدس در آنجا تا به امروز برای مونتاژ اتومبیل‌های موتور احتراقی مورد استفاده قرار گرفته و اخیراً شروع به تولید باتری خودروهای برقی کرده است.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401092013187/%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%B3%D8%AF%D8%B3-%D8%A8%D9%86%D8%B2-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D9%84%D9%86%D8%AF