خدمات پشتیبانی شبکه ️ قیمت پشتیبانی شبکه پشتیبانی شبکه-ترازنت

اگر شما، صاحب یک شبکه هستید، قطعا به یک پشتیبان فنی شبکه، احتیاج دارید. اما اصلا پشتیبان شبکه کیست؟ و چه وظایفی دارد؟ آیا با پشتیبان شبکه و سرور، تمامی مشکلات فنی شبکه، قابل حل خواهد بود؟ ما در این مقاله، به تمامی سوالات شما در حوزه پشتیبانی شبکه، مختصر و مفید، پاسخ داده‌ایم. راه اندازی زیر ساخت شبکه از مراحل ابتدایی مانند کابل کشی و نصب ابزارهای سخت افزاری تا نصب سیستم های نرم افزاری و پشتیبانی از شبکه ، از مجموعه اقداماتی است که در زمینه Network Services صورت می گیرد. تمامی سازمان ها و کسب و کارها برای موفقیت در اهداف خود ، به دریافت Network Services نیازمند می باشند. از ابزارهای نظارت و پشتیبانی شبکه، دسترسی از راه دور به سرورها، دستگاه های شبکه و اشتراک گذاری از فایل ها است. دسترسی از راه دور به متخصصان این امکان را می دهد که سریع تر عیب یابی کرده و اشکالات سخت افزاری و نرم افزاری را برطرف کنند.

البته گزینه آخر در ارتباط با شرکت‌هایی صدق می‌کند که منابع مالی کافی برای استخدام مدیر سایت ندارند و ترجیح می‌دهند از یک متخصص در این زمینه استفاده کنند. شراکت کاری باید با یک ارائه دهنده خدمات مدیریت شده متخصص و حرفه‌ای انجام شود که توانایی و تخصص پشتیبانی از مشتریان شما را داشته باشد به نحوی که عملکرد کارآمدتری نسبت به ساخت و مدیریت میز خدمات و NOC داخلی داشته باشد. تمام تنظیمات و پیکربندی هایی که روی تجهیزات انجام می شود، خدمات اکتیو هستند.

تکنسین پشتیبان شبکه، یک متخصص فناوری اطلاعات است که وظیفه نگهداری و عیب‌یابی شبکه را بر عهده دارد. به‌طوری‌که اگر شبکه یا سیستم شما، دچار مشکل شود، پشتیبان شبکه، درجهت رفع این مشکل، می‌کوشد. این افراد، در زمینه‌هایی همچون سیستم‌های اطلاعاتی، بازیابی اطلاعات، مدیریت شبکه و مدیریت بیسیم تخصص دارند. برخی از این افراد، مدیریت فیبر نوری، روترها، سوئیچ‌ها و شبکه‌های بی‌سیم را مدیریت می‌کنند.

بررسی وضعیت موجود

یکی از اهداف داشتن پشتیبان در هر مجموعه ای حفظ و نگهداری اطلاعات محرمانه هر شرکتی است. با وجود یک متخصص شبکه در مجموعه یا شرکت خدماتی در این زمینه خیالتان از این بابت راحت است. اگرچه مهم است که از داده های ارزشمند خود محافظت کنید، مهم است که از شبکه خود محافظت کنید تا چیزی وارد نشود. آنها فقط ترافیکی که شما به آنها می گویید متوقف کنند، را متوقف می کنند. باج افزارها می توانند بدون اطلاع شما وارد شبکه شما شوند، فقط بر اساس “کلیکی” که روی وب سایت مورد علاقه خود پشتیبانی از شبکه انجام داده اید. هر بار که به یک اقدام جدید می رسید، مهاجمان در تلاش برای شکست دادن آن هستند.

بدیهی است در صورتی که در مجموعه، حساسیت امنیت داده‌ها بالا بوده و برقراری ارتباط درست اهمیت زیادی داشته باشد، نیاز به پشتیبانی شبکه بیشتر خواهد شد. همچنین باید بدانید که برای خدمات پشتیبانی شبکه نیازی نیست که یک پشتیبان به طور دائم در سازمان شما حضور داشته باشد. پشتیبان‌های شبکه به طور معمول در رشته‌های کامپیوتری با گرایش سخت افزار و نرم افزار و یا رشته برق فارغ التحصیل شده‌اند. در برخی از موارد هم این افراد با شرکت در دوره های میکروتیک و سیسکو مهارت کار با شبکه را یاد گرفته اند. البته قابل ذکر است که تمامی افرادی که از رشته های کامپیوتری دانشگاه فارغ التحصیل شده اند نیز قبل از ورود به بازار کار باید دوره های تخصصی شبکه را پشت سر بگذارند.

سرویس های آی تی IT

در صورتی که کارها به صورت آنلاین انجام نشود، نیروی متخصص به محل مشتری اعزام می شود. با توسعه و پیشرفت صنعت فناوری اطلاعات با چنین سرعتی ، لازم است دائماً دانش خود را به روز کنید. این امر به ویژه هنگامی که به نرم افزار ، سخت افزار و منابع خاصی که کسب و کار شما استفاده می کند ، اهمیت می یابد. شرکت در دوره های آموزشی شبکه به شما مهارت های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک مهندس پشتیبانی شبکه را ارائه می دهد ، از جمله مواردی مانند نحوه نصب ، ارتقا ، نگهداری و ایمن سازی سیستم های شبکه.

پس از گذشت مدت زمانی از نصب و راه اندازی شبکه، تجهیزات به دلایل مختلف با مشکلاتی روبرو می‌شوند و عملکرد شبکه کند می‌شود یا سامانه‌ها همچون گذشته به سرعت، اطلاعات را ارسال و دریافت نمی‌کنند. نرم افزارها در بازه‌های زمانی مشخص باید به‌روزرسانی شوند تا آسیب‌پذیری‌های شناسایی شده در این زمینه برطرف شوند. در اکثریت مشاغل، احتمالاً فرصت هایی را به عنوان یک مهندس پشتیبانی شبکه در طیف گسترده ای از بخش ها، از خرده فروشی گرفته تا بالاتر پیدا خواهید کرد. همچنین، می توانید در یک شرکت تخصصی فناوری اطلاعات کار کنید که برای مشتریان بر اساس پروژه کار می کنند. مدیریت بحران و ارائه پیشنهاد راه حل های کارآمد برای رفع مشکلات یکی از مهمترین وظایف تکنسین پشتیبانی شبکه می باشد. چنانچه برای خرید وسایل سخت افزاری و نرم افزاری نیاز به مشاوره داشتید، می توانید از اطلاعات و تجربه این افراد بهره ببرید.

  • با توجه به اهمیت نظارت و نگهداری شبکه و سیستم های کامپیوتری، این امکان برای شما وجود دارد که بخواهید تعمیر و نگهداری سیستم های کامپیوتری خود را به شرکت پشتیبانی و نگهداری شبکه واگذار کنید.
  • در هر دو حالت، شرکت موظف است مشکلات را شناسایی کرده و آن‌ها را برطرف کند.
  • پیشگام رایانه توانسته با ارائه خدمات سریع و دقیق و تخصصی اعتماد بسیاری از شرکت ها را به خود جلب کند.
  • دسترسی به اینترنت، اتصال به WiFi، چاپ به صورت بی سیم، و استفاده از تلفن VoIP ، همه عملکردهای مبتنی بر شبکه هستند.
  • به طور کلی می توان گفت که هرگاه از دو کامپیوتر برای شبکه سازی استفاده شود، حضور متخصص پشتیبانی شبکه ضروری خواهد بود.

خدمات پشتیبانی شبکه ️ قیمت پشتیبانی شبکه پشتیبانی شبکه-ترازنت