حدود ۲۴ درصد واحدهای تولیدی خوزستان راکد هستند

حمیدرضا فلاح در گفت و گو با ایسنا، در خصوص بازگشت به تولید واحدهای صنعتی راکد و نیمه فعال در خوزستان اظهار کرد: در استان خوزستان حدود ۱۸۰۰ واحد صنعتی بهره‌بردار وجود دارد که حدود ۲۴ درصد از این واحدها واحد صنعتی راکد هستند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان با بیان اینکه از مکانیزم‌های مختلف برای بازگشت به تولید واحدهای صنعتی راکد استفاده خواهیم کرد، گفت: مکانیزم‌های متعددی را برای بازگشت به تولید واحدهای صنعتی به کار خواهیم برد و برای راه‌اندازی مجدد این واحدها، درگاهی راه‌اندازی شده تا نوع تولید این واحدها، محصولات و ماشین آلات این واحدها و عرضه و امکان مشارکت بخش‌های خصوصی دیگر برای فعال کردن این طرح‌ها وجود داشته باشد.

ایسنا/خوزستان رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان از تلاش برای بازگشت به تولید حدود ۱۲۰ واحد تولیدی راکد تا پایان سال خبر داد و گفت: حدود ۲۴ درصد از واحدهای تولیدی خوزستان راکد هستند.

فلاح با بیان اینکه اقدامات بسیار خوبی برای بازگشت به تولید واحدهای صنعتی راکد خوزستان انجام شده است، عنوان کرد: براساس هدفگذاری انجام شده امسال ۱۰۰ تا ۱۲۰ واحد صنعتی امکان بازگشت به چرخه تولید را دارند و تلاش خواهیم کرد تا این تعداد واحد را به چرخه تولید بازگردانیم.

وی افزود: یکی از مهمترین اهداف و طرح‌هایی که در خوزستان تعریف شده و به دنبال اجرایی کردن آن هستیم راه‌اندازی مجدد واحدهای صنعتی و معادن راکد خوزستان است تا بتوانیم مجددا این واحدها را به چرخه تولید بازگردانیم.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401091509547/%D8%AD%D8%AF%D9%88%D8%AF-%DB%B2%DB%B4-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF-%D9%88%D8%A7%D8%AD%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%B2%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%AF-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF

وی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون با تلاش‌های انجام شده حدود ۶۰ واحد به چرخه تولید بازگشته‌اند و تلاش خواهیم کرد تا برنامه‌ریزی‌های انجام شده در این زمینه را محقق کنیم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: تخصیص کمک‌های فنی – اعتباری یارانه‌دار جهت راه‌اندازی مجدد این واحدها مدنظر است. همچنین ستاد تسهیل و کمیته‌های عارضه‌یابی برای این واحدها در شهرک‌های صنعتی تشکیل شده تا علل راکد بودن این واحدها مشخص شود.