جست‌وجوی گوگل در رایانه سریع‌تر می‌شود

با این اقدام، امکانات موتور جست و جوی گوگل، مشابه بسیاری از اپلیکیشن‌های شبکه اجتماعی محبوب مانند اینستاگرام و فیس بوک می‌شود که به کاربران اجازه می دهد بدون نیاز به رفتن به صفحه جدید، به مدت طولانی نتایج جست و جو را پیمایش کنند.

گوگل در اکتبر سال ۲۰۲۲ این قابلیت را برای نسخه موبایل موتور جست و جوی خود معرفی کرده بود. با این حال، نتایج جست و جو برای نسخه مذکور، به چهار صفحه محدود شده بود.

گوگل در یک پست وبلاگ قبلی گفته بود اکثر افرادی که می خواهند اطلاعات بیشتری دریافت کنند، معمولا تا چهار صفحه نتایج جست و جو را مرور می کنند.

به گزارش ایسنا، گوگل برای بعضی از کاربران، امکان پیمایش مداوم در نسخه رومیزی نتایج جست و جوی خود را فراهم کرد. به این ترتیب، کاربران وقتی به انتهای صفحه نتایج جست و جو می‌رسند، معادل شش صفحه نتایج جست و جو را مشاهده می‌کنند و سپس با زدن دکمه بیشتر (more)، می‌توانند نتایج بیشتری را ببینند.

بر اساس گزارش وب سایت تِک رادار، گوگل اعلام نکرد این قابلیت چه زمانی در سطح بین‌المللی عرضه خواهد شد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401091912710/%D8%AC%D8%B3%D8%AA-%D9%88%D8%AC%D9%88%DB%8C-%DA%AF%D9%88%DA%AF%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%B9-%D8%AA%D8%B1-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AFبا عرضه قابلیت پیمایش مداوم، کاربران نسخه رومیزی (دسکتاپ) موتور جست و جوی گوگل اکنون می‌توانند شش صفحه نتایج جست و جو را در یک صفحه مشاهده کنند.

این غول موتور جست و جو طرح‌های بلندپروازانه‌ای برای اصلاح و تغییر فورمت موتور جست و جوی خود در دست اجرا دارد. راجان پاتل، نائب رئیس مهندسی گوگل به تِک رادار گفت: گوگل قصد دارد نتایج جست و جوی ویدئویی و تصویری را به صورت یکپارچه‌تری در نتایج جست و جو بگنجاند. این برنامه‌ها کمک خواهد کرد نتایج جست و جو  سازماندهی شده تا بهتر منعکس کننده روشی باشند که افراد درباره موضوعات جست و جو می کنند.