تویوتا تاج‌وتخت را حفظ می‌کند؟

تویوتا پیش‌بینی کرد که سود عملیاتی در سال جاری به سه تریلیون ین (۲۲.۲ میلیارد دلار) برسد که برابر با میانگین پیش‌بینی تحلیلگران (۳.۰۲ تریلیون ین) است. این هدف پس از افزایش بیش از یک سوم سود عملیاتی در سه ماهه چهارم مالی تا مارس به ۶۲۶.۹ میلیارد ین حاصل شد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402022415569/%D8%AA%D9%88%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%A7-%D8%AA%D8%A7%D8%AC-%D9%88%D8%AA%D8%AE%D8%AA-%D8%B1%D8%A7-%D8%AD%D9%81%D8%B8-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D8%AF

شرکت تویوتا موتور اعلام کرد که انتظار دارد سود عملیاتی در سال تجاری با جهش پنج برابری در فروش خودروهای الکتریکی در بحبوحه کاهش اختلال زنجیره تامین جهانی ناشی از کمبود تراشه ۱۰ درصد افزایش یابد.

بر اساس گزارش رویترز، اگرچه تویوتا موفق شده است عنوان پرفروش‌ترین خودروساز جهان را حفظ کند اما با انبوهی از چالش‌ها مواجه است.

به گزارش ایسنا، بزرگ‌ترین خودروساز جهان بر اساس پیش‌بینی فروش باتری‌های خودروهای برقی، از جمله باتری‌های برند لوکس لکسوس، تا مارس ۲۰۲۴ به ۲۰۲ هزار دستگاه در سراسر جهان خواهد رسید که بیش از پنج برابر ۳۸ هزار خودرو در سال گذشته است.

تویوتا در بیانیه‌ای اعلام کرد که انتظار دارد حجم فروش و تولید به ۱۰.۱ میلیون خودرو افزایش یابد و رشد تولید ۱۱ درصدی را نسبت به سال گذشته نشان دهد. تویوتا همچنین عنوان کرده است که ۱۰ وسیله نقلیه جدید باتری‌دار ارائه خواهد کرد و فروش ۱.۵ میلیون خودروی برقی در سال را تا سال ۲۰۲۶ هدف‌گذاری کرده است.