تعیین تکلیف کارخانه قند شازند/کمک ۳۰۰ میلیاردی به استان مرکزی

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402042114013/%D8%AA%D8%B9%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D8%AA%DA%A9%D9%84%DB%8C%D9%81-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%82%D9%86%D8%AF-%D8%B4%D8%A7%D8%B2%D9%86%D8%AF-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%DB%B3%DB%B0%DB%B0-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B1%DA%A9%D8%B2%DB%8C

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی تصریح کرد: در حوزه محرومیت‌زدایی در استان مرکزی اقدام می‌شود ولی این اقدامات دیده نشده است. مجموع کمک‌ها و بسته‌های معیشتی بنیاد مستضعفان برای محرومیت‌زدایی در سال گذشته و سال جاری در استان مرکزی بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان است.

ایسنا/مرکزی رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: مجموع کمک‌ها و بسته‌های معیشتی بنیاد مستضعفان برای محرومیت زدایی در سال گذشته و سال جاری در استان مرکزی بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان است.

وی با اشاره به بازدیدهای دیگر در استان گفت: شعبه کارخانه بهنوش را در شازند افتتاح کردیم که تمام تجهیزات لازم را به آنجا بردیم و جای توسعه بیشتر نیز دارد. از شرکت دانه چین که خوراک دام و طیور را تامین می‌کند نیز بازدید کردیم که موافقت شد تا ظرفیتش بالا رود و توسعه داده شود.
فتاح ادامه داد: از دامداری زرین خوشه نیز بازدید داریم که با سرمایه‌گذاری هزار میلیارد تومانی ظرفیتش را حداقل دو برابر کنیم تا از نظر تولید شیر و گوشت تأثیر بسیار زیادی در استان مرکزی بگذارد. در شهر صنعتی کاوه نیز برای توسعه ۲۰ هزار تنی سردخانه با ۸۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کردیم و این سرمایه گذاری‌ها در شهرستان ساوه ادامه پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه هر درخواستی برای مسائل اقتصادی از ما شود بررسی خواهیم کرد گفت: در هر کدام از درخواست‌ها و پیشنهادات در استان مرکزی که با شرایط بنیاد سازگار باشد، در سرمایه‌گذاری می‌کنیم تا توسعه بیشتری در استان صورت گیرد.

رئیس بنیاد مستضفان ادامه داد: اگر از این به بعد، تاخیری صورت گیرد در حیطه استان مرکزی است، زیرا آمادگی بنیاد مستضعفان را رسما امروز اعلام کردیم و امیدواریم هرچه زودتر این مهم انجام پذیرد و گره ۲۰ ساله هرچه سریعتر در دولت سیزدهم بازگشایی شود.

سید پرویز فتاح، شامگاه چهارشنبه ۲۱ تیرماه، در نشست جمع‌بندی سفر به شهرستان‌های استان مرکزی اظهار کرد: در حوزه محرومیت‌زدایی و کمک به محرومین در شهرستان کمیجان، ۶۰ میلیارد تومان کمک مالی و ۵۰ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه از طرف بانک سینا پرداخت شد که مجموعا ۱۱۰ میلیارد تومان شد.

فتاح افزود: برای حوزه اقتصادی مهمترین تصمیم ما مربوط به کارخانه قند شازند بود که موافقت کردیم از آنجایی که این کارخانه ۲۰ هکتاری سالهاست تعطیل شده و زمینش داخل شهر واقع شده، از کانال کمیسیون ماده ۵ در مرکز استان برای آن تعیین تکلیف شود و بخش عمده‌ای از آن به شهرداری برای کارهای عام‌المنفعه شهری تعلق گیرد و بخشی از زمین نیز برای کاربری مسکونی به بنیاد داده ‌شود که ما تعهد می‌دهیم مسکن خوبی را برای محرومین بسازیم.

وی با بیان اینکه برای همه شهرستان‌های استان تسهیلاتی را کنار گذاشته‌ایم گفت: در شهرستان‌های شازند و خنداب نیز ۲۰ میلیارد تومان برای محرومیت زدایی و ۵ میلیارد تومان برای بهزیستی و کمیته امداد گذاشتیم.