تسلا بیخیال مشتریان شد – ایسنا

تسلا قیمت برخی از خودروهای مدل Y را در چین افزایش می‌دهد.

فروش مدل ۳ در ماه ژانویه پس از کاهش تقریبا ۱۴ درصدی قیمت پایه آن چهار برابر شد اما داده‌های بانک بین‌المللی بازرگانان چین نشان داد که در هفته اول فوریه، فروش بیش از دو سوم نسبت به پایان ژانویه کاهش یافته است و در مقابل، فروش مدل Y ثابت ماند.

این دومین باری است که تسلا قیمت‌ها را افزایش می‌دهد زیرا در اوایل ژانویه قیمت تمام خودروهای مدل ۳ و مدل Y را در دومین بازار بزرگ خود از ۶ درصد به ۱۴ درصد کاهش داد. کاهش قیمت باعث افزایش تقاضا شده بود اما افزایش قیمت برای مدل ۳ در چین نشانه‌هایی از کاهش را نشان داد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401112821290/%D8%AA%D8%B3%D9%84%D8%A7-%D8%A8%DB%8C%D8%AE%DB%8C%D8%A7%D9%84-%D9%85%D8%B4%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%AF

بر اساس گزارش رویترز، تسلا همچنین قیمت پرفورمنس مدل Y در ایالات‌متحده را ۱۰۰۰ دلار افزایش داد و در عین حال قیمت سدان مدل سه دیفرانسیل عقب را ۵۰۰ دلار کاهش داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از وب‌سایت چینی شرکت خودروسازی تسلا، این شرکت قیمت خودروهای مدل Y خود را در چین افزایش داد. اطلاعات موجود در وب سایت نشان می‌دهد که قیمت‌های اولیه دو مدل Y در چین با ۲۰۰۰ یوان افزایش به ترتیب به ۳۱۱۹۰۰ یوان (۴۵ هزار دلار و ۴۷۳) و ۳۶۱۹۰۰ یوان رسیده است.