بیت‌کوین به ۱۳ هزار دلار سقوط می‌کند؟

قیمت: ۱۵.۸۳ دلار

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۰.۶۵ درصد کاهش

3- کبک

«آنچه این مرحله جدید اهرم‌زدایی ارزهای دیجیتال، ناشی از سقوط آشکار آلامدا ریسرچ و صرافی FTX را مشکل‌سازتر کرده، این است که تعداد واحدهای دارای ترازنامه قوی‌تر که بتوانند واحدها با سرمایه کم و اهرم بالا را نجات دهند در حال افول هستند.»

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۲ درصد افزایش

کارشناسان به این نتیجه رسیدند که بحران صرافی FTX و اختلال در شرکت آلامدا ریسرچ می‌توانند قیمت ارز دیجیتال اصلی را به ۱۳ هزار دلار برسانند.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۸۵۰.۴۹ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۶۷ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۳۸.۰۳ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۱۴ درصد کاهش داشته است.

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۵ درصد افزایش

علیرغم تلاطم فعلی در کل اکوسیستم کریپتو، انتظار می‌رفت که در صورت دستیابی بایننس به FTX اوضاع آرام شود با این حال، بزرگترین پلتفرم رمزنگاری جهان در نهم نوامبر عقب‌نشینی کرد. این عدم دستیابی موجب وحشت بیشتری در فضای رمزنگاری دیجیتال شد و ارزش بازار جهانی به زیر ۸۵۰ میلیارد دلار سقوط کرد و بیت‌کوین برای اولین بار به پایین‌ترین سطح دو ساله خود یعنی ۱۵ هزار و ۵۰۰ دلار رسید.

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۶۶ درصد کاهش

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۵۲ درصد کاهش

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401082114019/%D8%A8%DB%8C%D8%AA-%DA%A9%D9%88%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D9%87-%DB%B1%DB%B3-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D9%84%D8%A7%D8%B1-%D8%B3%D9%82%D9%88%D8%B7-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D8%AF

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۵۶ درصد کاهش

این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

قیمت: یک دلار

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۲۳  درصد کاهش

کاهش در هزینه تولید ممکن است برای چشم‌انداز آینده قیمت بیت‌کوین منفی تلقی شود تا جایی که هزینه تولید توسط برخی از فعالان بازار به‌عنوان مرز پایینی محدوده قیمت بیت‌کوین در بازار نزولی درک شود.

قیمت:  ۱.۰۰ دلار

هزینه استخراج بیت‌کوین نیز به میزان قابل توجهی کاهش یافته است که می‌تواند دلیل دیگری برای سقوط بالقوه این دارایی باشد.

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۳۱ درصد کاهش

۷-  کاردانو

۹ – دوج کوین

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ساعت ۰۷:۳۴ به وقت شرقی)

کاهش هزینه‌های استخراج بیت‌کوین نیز عامل دیگری است. این گروه گفت: در حال حاضر، این مبلغ ۱۵ هزار دلار است اما به احتمال زیاد کاهش ۱۳ هزار دلاری ماه‌های تابستان را دوباره مشاهده خواهیم کرد. این رویداد می‌تواند بر قیمت بیت‌کوین تأثیر منفی بگذارد زیرا برخی از فعالان بازار می‌توانند سطح کنونی را به‌عنوان «کران پایین‌تر» این زمستان ارز دیجیتال مشاهده کنند.

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر:  ۲.۱۶ درصد افزایش

قیمت: ۰.۳۷۵۴ دلار

۶-  ریپل

۱- بیت‌کوین

4- ما ملکه

قیمت: ۶.۷۸ دلار

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۲۲ درصد کاهش

10- نقطه پولکا

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۳۰ درصد افزایش

قیمت: ۰.۸۲۵۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۳۱ درصد کاهش

۸-  سولانا

به گزارش ایسنا به نقل از کریپتو، گروه جی پی مورگان به رهبری نیکولاوس پانیگیرتزوگلو پیش‌بینی کرد که قیمت بیت‌کوین به دلیل آشفتگی پس از سقوط صرافی FTX ممکن است به ۱۳ هزار دلار کاهش یابد.

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۴۲ درصد کاهش

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۲ درصد افزایش

گروه تحلیلی از بانک وال استریت نیز تخمین زد که سقوط مداوم بازار کریپتو می‌تواند در روزهای بعد تشدید و منجر به کاهش بیشتر ارزش بیت‌کوین شود.

۲- اتریوم

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۷۲ درصد کاهش

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۹۲.۰۱ میلیارد دلار است که ۳۵.۲۶ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۴.۳۱ میلیارد دلار است که ۴.۶۸ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون  ۸۷.۱۵ میلیارد دلار است که ۹۴.۷۲ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.

گروه جی پی مورگان معتقد است مشکل اصلی، فاجعه صرافی اف تی ایکس سم بنکمن فراید نیست بلکه این واقعیت است که سازمان‌های زیادی وجود ندارند که بتوانند کمک کنند.

قیمت: ۲۸۴.۵۶ دلار

گروه جی‌پی مورگان پیش‌بینی ‌کرد که مشکلات صرافی اف تی ایکس (FTX ) می‌تواند بیت‌کوین را به ارزش ۱۳ هزار دلار سوق دهد.

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۲۰ درصد کاهش

۵- بایننس کوین

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۸۹ درصد کاهش

قیمت: ۱۲۶۱.۰۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

قیمت: ۱۶هزار و ۹۰۱.۳۰ دلار

قیمت: ۰.۳۴۶ دلار

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۲۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۸ درصد کاهش