بهادری جهرمی: با تلاش در صنعت خودرو در مردم حس امیدواری ایجاد کنیمبه گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، علی بهادری جهرمی در نشست شورای روابط عمومی وزارت صمت و مراسم رونمایی از پوستر نمایشگاه برنامه تحولی صنعت خودرو، با تشریح و تبیین مسئولیت‌های مدیران روابط عمومی اظهار داشت: همان طور که مرکز ارتباطات صمت در برگزاری تورهای راهیان پیشرفت و تربیت نیروی انسانی و تغییر ساختار پیشران بوده است، در حوزه هم افزایی سازمان‌ها و شرکت های تابعه و انتشار محتوا نیز پیشران باشد.

رییس شورای اطلاع‌رسانی دولت با تأکید بر لزوم تلاش همه دستگاه و مدیران در زمینه توجه به جهاد تبیین، افزود: ایجاد حس خوب و فضای امیدوار کننده در کشور یک ضرورت است.

بهادری جهرمی با تأکید بر داشتن اخلاق نیکو در فضای گفتمان سازی و فعالیت فرهنگی، گفت: هنر آن است که بتوانیم در شرایطی که مردم ناراضی هستند و حالشان خوب نیست با آنها گفت‌وگو کنیم و وارد تعامل شویم.

سخنگوی دولت این وظیفه خطیر و مهم را متوجه مدیران و دست اندر کاران روابط عمومی‌ها دانست و گفت: تبیین و فضا سازی رسانه‌ای برای اهداف مدنظر دولت و دستگاه های اجرایی و ایجاد حس امید در مردم وظیفه مهم و سنگینی است که بار آن بر دوش روابط عمومی‌هاست.

وی با اشاره به موفقیت دولت در مدیریت کرونا از ابتدای شروع کار تاکنون و ایجاد رضایت و امیدواری در بین مردم، خاطرنشان کرد: دلیل این رضایت آن است که مردم احساس کردند که دولت در مسیر درمان قرار گرفته چرا که آمار مرگ و میر از حدود ۷۰۰ نفر در یک روز در تابستان گذشته به حدود ۶۰ یا ۷۰ نفر در این روزها رسیده است.

بهادری جهرمی سپس به وضعیت کنونی خودور اشاره کرد و گفت: مردم سال‌ها از وضعیت خودرو ناراضی بودند و حالا با توجه به روی ریل افتادن این صنعت و تلاش مدیران برای افزایش تولید و دیگر دستاوردها باید تلاش کنیم حس امیدواری و روشن بودن افق های پیش‌روی صنعت خودرو را در مردم ایجاد کنیم.

سخنگوی دولت ایجاد حس امیدواری در جامعه را از جمله وظایف روابط عمومی‌ها عنوان کرد و افزود: بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری آغاز به کار دولت سیزدهم در شرایط سختی بود و به همین منظور تبیین دستاوردها با توجه به شرایط سخت وظیفه مدیران روابط عمومی را سنگین می‌کند.

وی در تبیین نقش رسانه‌ها در این خصوص، گفت: همه دستگاه‌ها در یک حرکت و خواست هماهنگ و همسو باید تلاش کنند این حس را در مردم ایجاد کنند که حرکت رو به جلویی در حال اتفاق افتادن است و تلاش‌ها برای مردم به نمایش گذاشته شود.

بهادری با تأکید بر لزوم همراهی همه دستگاه‌ها با یکدیگر در خصوص اعلام خبرها و فعالیت‌های امید بخش تأکید کرد: دستگاه‌ها توجه داشته باشند که نباید نسبت به دستاوردهای یکدیگر بی تفاوت باشند.

سخنگوی دولت افزود: مردم هنوز درباره موفقیت و دستاوردهای اقتصادی دولت حس خوبی ندارند که این عرصه نیاز به تبیین و تحول بیشتری دارد و کافیست کاری کنیم که مردم احساس کنند مسائل در مسیر حل شدن قرار دارد درست شبیه آنچه که در مدیریت کرونا اتفاق افتاد و مردم دیگر کمتر نگران سلامتیشان هستند.

وی ادامه داد: دولت سیزدهم در حالی شروع به کار کرد که رشد اقتصادی کشور ۴ صدم درصد بود و حال خوبی نداشت اما با تلاش‌های شبانه روزی انجام شده باید بگوییم که در یک سال گذشته وضعیت کشور نشان می‌دهد در مسیر اصلاح قرار گرفته‌ایم.


منبع: https://www.irna.ir/news/84853363/%D8%A8%D9%87%D8%A7%D8%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%AC%D9%87%D8%B1%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%AA%D9%84%D8%A7%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D8%AD%D8%B3-%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF