بزرگترین شرکت‌های مخابراتی جهان معرفی شدند

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته) : ۲۰.۰۴ میلیارد دلار

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته) : ۱۳۵.۶۵ میلیارد دلار

بورس: فرابورسی

شرکت تلگراف و تلفن نیپون در سال ۱۹۵۲ تاسیس شد و مقرش در توکیوی ژاپن است. نیپون یک شرکت هلدینگ است که خدمات مخابراتی عرضه می‌کند. نیپون تجهیزات مخابراتی می‌فروشد و همچنین خدمات  سیستم شبکه و یکپارچه سازی سیستم را فراهم می‌کند. همچنین نیپون در زمینه املاک و مستغلات، امور مالی و موارد دیگر فعالیت دارد.

وب سایت اینوستوپدیا در گزارشی، ۱۰ شرکت مخابراتی تراز اول جهان بر اساس درآمدشان در ۱۲ ماه گذشته را معرفی کرده است. این فهرست محدود به شرکت‌هایی است که سهام آنها در آمریکا یا کانادا معامله می‌شود. برخی از شرکت‌های خارج از آمریکا، عملکرد مالی خود را به جای سه ماهه، به صورت شش ماهه گزارش می‌کنند، بنابراین آمارهای ۱۲ ماهه آنها ممکن است قدیمی‌تر از شرکت‌هایی باشد که نتایج مالی خود را به صورت سه ماهه منتشر می‌کنند. آمار مورد اشاره در این گزارش آخرین بار، ۱۱ ژانویه ۲۰۲۳، به‌روزرسانی شده‌اند.

بازده کل یک سال گذشته: منفی ۲۱.۸۸ درصد

بازده کل یک سال گذشته: ۴۱.۴۴ درصد

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته) : ۴۹.۰۱ میلیارد دلار

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته) : ۱۲۴.۱۹ میلیارد دلار

4- Comcast

شرکت‌های AT&T، وریزون و دویچه تلکام در صدر ۱۰ شرکت مخابراتی تراز اول جهان قرار دارند.

شرکت تی‌موبایل یو اس، در سال ۱۹۹۴ تاسیس شد و مقرش در بل‌ویوی واشنگتن است. تی‌موبایل، یک اپراتور تلفن همراه بزرگ آمریکایی است که در آمریکا، پورتوریکو و جزایر ویرجین فعالیت می‌کند. این شرکت، طرح‌های مختلف داده و همچنین خدمات مخابراتی مصرف کننده و تجاری را عرضه می‌کند. همچنین محصولات و خدمات بی‌سیم اعتباری را ارائه می‌دهد و دستگاه‌ها و خدمات خود و همچنین خدمات شرکت مترو را از طریق فروشگاه‌ها، وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن موبایل خود می‌فروشد. بعلاوه، محصولات خود را برای فروش مجدد به توزیع کنندگان دیگر عرضه می‌کند. تی‌موبایل در آوریل سال ۲۰۲۰، ادغام با شرکت اسپرینت را تکمیل کرد.

بازده کل یک سال گذشته: ۰.۴۲ درصد

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته) : ۱۰۱.۵۱ میلیارد دلار

بازده کل یک سال گذشته: منفی ۳۸.۱۲ درصد

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته) : ۴.۷۳ میلیارد دلار

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته) : ۴۷.۴۵ میلیارد دلار

ارزش بازار: ۱۰۷.۰۵ میلیارد دلار

ارزش بازار: ۲۹.۴۶  میلیارد دلار

به گزارش ایسنا، شرکت‌های مخابراتی از فناوری‌های مختلفی برای انتقال اطلاعات در سطح جهانی استفاده می‌کنند و برخی از بزرگترین شرکت‌ها در بخش مخابرات، خدمات تلفن ثابت و همراه و همچنین داده‌های اینترنتی و ارتباطات ویدئویی عرضه می‌کنند.

شرکت کی‌دی‌دی‌آی (KDDI) در توکیوی ژاپن مستقر است و در سال ۱۹۸۴ تاسیس شد. این شرکت خدمات مخابراتی شخصی و تجاری را در ژاپن و سطح بین المللی ارائه می‌کند. علاوه بر خدمات تلفن همراه و تلفن ثابت، این شرکت خدمات شبکه، دیتاسنتر، امنیت و خدمات اینترنت اشیا و همچنین خدمات مالی و پرداخت را ارائه می‌کند. همچنین، راه‌کارهای فناوری متنوعی را برای اپراتورهای مخابراتی و فراهم کنندگان خدمات ابری، عرضه می‌کند.

1- مشارکت AT&T

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته) : ۵.۳۷ میلیارد دلار

بورس: بازار سهام نیویورک

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته) : ۸۰.۰۸ میلیارد دلار

شرکت ورایزن (Verizon Communications) که سابق بر این با نام “بِل آتلانتیک کورپوریشن” شناخته می‌شد، با یک ادغام در سال ۲۰۰۰ تاسیس شد و مقرش در نیویورک است. ورایزن، یک شرکت هلدینگ است که محصولات و خدمات ارتباطی، اطلاعات و سرگرمی را در سراسر جهان به مصرف کنندگان، کسب و کارها و سازمان‌های دولتی عرضه می‌کند. این شرکت خدمات ارتباطات و داده سیار و فروش تجهیزات، و همچنین محصولات و خدمات ارتباطات داده و تصویری مانند ویدئوی پهنای باند، دیتا سنتر و خدمات ابری، امنیت و خدمات شبکه مدیریت شده، و خدمات صوتی محلی و راه دور را فراهم می‌کند.

شرکت AT&T در سال ۱۹۸۳ تاسیس شد و دفتر مرکزی این شرکت در دالاس تگزاس است و یک شرکت هلدینگ است که خدمات ارتباطات و سرگرمی دیجیتال را در سطح جهانی عرضه می‌کند. خدمات و محصولات این شرکت شامل ارتباطات بی‌سیم، خدمات داده، پهنای باند و اینترنت، خدمات ویدئوی دیجیتالی، خدمات تلفن محلی و راه دور، تجهیزات مخابراتی، شبکه‌های مدیریت شده و تولید و توزیع فیلم و بازی است. این شرکت همچنین مالک و اداره کننده شبکه‌های ورزشی تلویزیونی منطقه ای است. شرکت  AT&T  سابق بر این با نام SBC Communications Inc  شناخته می‌شد.

شرکت دویچه تلکام در سال ۱۹۹۵ تاسیس شد و مقرش در شهر بن آلمان است. این شرکت ارائه دهنده خدمات یکپارچه مخابراتی و فناوری اطلاعات است. این شرکت خدمات تلفن ثابت، خدمات ارتباطات سیار، دسترسی به اینترنت، و فناوری اطلاعات و خدمات مخابراتی ترکیبی را به مشتریانش در آلمان، اروپای شرقی و آمریکا عرضه می‌کند. دویچه تلکام با همکاری شرکت وی‌ام‌ویر، یک پلتفرم مبتنی بر ابر ایجاد کرد که باعث بهبود کیفیت عملکرد شبکه‌های دسترسی رادیویی برای شبکه‌های LTE و ۵G شد. بعلاوه، برای فراهم کردن رایانش ابری برتر، با مایکروسافت همکاری می‌کند.

بخش مخابرات به سرعت رو به تغییر است. فناوری‌های سنتی مانند تلفن (که به عنوان خط ثابت یا تلفن ثابت شناخته می‌شود)، رادیو و تلویزیون، زمانی بر دنیای ارتباطات حکم‌فرمایی می‌کردند اما فناوری موبایل و اینترنت بی‌سیم به سرعت، به هنجار جدید تبدیل شدند.

بورس: فرابورسی

ارزش بازار: ۲۸.۱۳ میلیارد دلار

شرکت کام‌کست در سال ۱۹۶۳ تاسیس شد و مقرش در فیلادلفیا است. کام‌کست، یک شرکت رسانه و فناوری است که پنج بخش اصلی تجاری شامل ارتباطات کابلی، رسانه، استودیو، پارک‌های تفریحی و اسکای را دارد. این شرکت خدمات پهنای باند، ویدئویی، صوتی، بی‌سیم و خدمات دیگر را با برند “ایکس‌فینیتی” به مشتریان عادی و تجاری ارائه می‌دهد. کام‌کست همچنین گزینه‌های مستقیم به مصرف کننده عرضه می‌کند که شامل ویدئو، پهنای باند، صدا و خدمات تلفن بی‌سیم می‌شود. این شرکت، شبکه‌های اسکای نیوز و اسکای اسپورتس را اداره می‌کند. شرکت کام‌کست، مالک تیم هاکی حرفه ای فیلادلفیا فلایرز و تیم‌های ورزشی دیگر است.

ارزش بازار: ۱۷۶.۱۸ میلیارد دلار

9- نارنجی

بازده کل یک سال گذشته: منفی ۱۷.۵۳ درصد

بازده کل یک سال گذشته: منفی ۲۸.۷۲ درصد

بورس: نزدک

بازده کل یک سال گذشته: ۳.۳۸ درصد

بازده کل یک سال گذشته: ۱.۷۸ درصد

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته) : ۱.۵۴ میلیارد دلار

بورس: فرابورسی

ارزش بازار: ۶۵.۰۲ میلیارد دلار

۷- چارتر کامیونیکیشنز

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته) : ۱۹.۲۹ میلیارد دلار

6- TMmobile USA

بورس: نزدک

بورس: بازار سهام نیویورک

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته) :۵.۴۰ میلیارد دلار

۱۰- کی‌دی‌دی‌آی

ارزش بازار: ۹۶.۹۲  میلیارد دلار

شرکت چارتر کامیونیکیشنز (Charter Communications) در سال ۱۹۹۳ تاسیس شد و مقرش در استمفورد است. این شرکت، یک اپراتور پهنای باند و کابلی بوده و خدمات اینترنت، تلفن همراه و صوتی، وای فای، آنتی ویروس و محافظت در برابر نرم افزارهای جاسوسی و روترهای بی‌سیم پیشرفته را برای مصرف کنندگان و کسب و کارها فراهم می‌کند. این شرکت همچنین ارتباطات صوتی از طریق پروتکل اینترنت (VOIP) و فرصت‌های تبلیغاتی را برای شبکه‌ها و تبلیغ کنندگان محلی عرضه می‌کند. چارتر،  مالک و اداره کننده شبکه‌های ورزشی و خبری منطقه‌ای است و بیش از ۳۰ میلیون مشتری در بیش از ۴۰ ایالت آمریکا دارد.

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته) : ۴۵.۰۴ میلیارد دلار

گروه وودافون در سال ۱۹۸۳ تاسیس شد و مقرش در نیوبوری انگلیس است. این شرکت طیف وسیعی از خدمات مخابراتی از جمله ارتباطات صوتی و داده را در سطح جهانی فراهم می‌کند. این شرکت همچنین اینترنت اشیا، خدمات ابری عمومی و خصوصی، برنامه‌های کاربردی مبتنی بر ابر و محصولاتی برای ایمن سازی شبکه‌ها و دستگاه‌ها فراهم می‌کند. ودافون بیش از ۳۰۰ میلیون مشتری تلفن همراه، بیش از ۲۷ میلیون مشتری پهنای باند ثابت و بیش از ۲۲ میلیون مشتری خدمات تلویزیونی دارد.

۵- نیپون

بورس: بازار سهام نیویورک

۳- دویچه تلکام

ارزش بازار: ۵۸.۳۲ میلیارد دلار

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته) : ۵.۴۷ میلیارد دلار

بورس: نزدک

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته) : ۱۲۱.۲۱ میلیارد دلار

شرکت اورانژ (Orange S.A) در سال ۱۹۹۴ تاسیس شد و مقرش در ایسی-له-مولینوی فرانسه است. اورانژ، یک شرکت مخابراتی چند ملیتی است که در اروپا، خاورمیانه و آفریقا فعالیت می‌کند. به عنوان یکی از بزرگترین اپراتورهای اروپا، به مشتریان خانگی، حرفه‌ای و تجاری بزرگ، خدمات عرضه می‌کند. این شرکت، خدماتی از جمله تلفن ثابت، تجهیزات اجاره‌ای، پلتفرم‌های ابری، ارتباطات سیار، تلویزیون کابلی و خدمات اینترنتی را فراهم می‌کند. همچنین امنیت سایبری و خدمات مالی تلفن همراه و خدمات رومینگ ملی و بین المللی را ارائه می‌دهد. این شرکت که سابق بر این، فرانس تلکام نام داشت، در سال ۲۰۱۳ به اورانژ اس ای تبدیل شد.

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته) : ۲.۲۲ میلیارد دلار

8- و داوون

ارزش بازار: ۱۸۶.۰۸ میلیارد دلار

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته) : ۱۵.۰۷ میلیارد دلار

ارزش بازار: ۱۳۸.۷۶ میلیارد دلار

بورس: نزدک

بازده کل یک سال گذشته: ۲۵.۶۸ درصد

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته) : ۱۶۳.۷۱ میلیارد دلار

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته) : ۸.۱۱ میلیارد دلار

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402010401249/%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AE%D8%A7%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%B4%D8%AF%D9%86%D8%AF

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته) : ۵۳.۵۶ میلیارد دلار

۲- ورایزن

بازده کل یک سال گذشته: منفی ۲۲.۸۴ درصد

ارزش بازار: ۱۶۷.۱۷ میلیارد دلار