برترین کشور ها در زمینه صنعت و تکنولوژی در سال 2022 Zomar Institute | industmini

فرانسه دارای یک اقتصاد مختلط است که بسیاری از مشاغل خصوصی و نیمه‌خصوصی در طیف متنوعی از صنایع را شامل می‌شود. کشور آلمان در رتبه چهارم در میان قدرت‌ های اقتصادی جهان قرار گرفته است و تولید ناخالص داخلی آن در سال 2020 برابر با 3.85 تریلیون دلار بوده است. آلمان صادرکننده برتر وسایل نقلیه، ماشین‌آلات، مواد شیمیایی و سایر کالاهای تولیدی بوده و دارای نیروی کار بسیار ماهر است. با ۲۲٫۹ تریلیون دلار، تولید ناخالص داخلی آمریکا تقریبا ۲۵ درصد از اقتصاد جهانی را تشکیل می‌دهد، سهمی که در طول ۶۰ سال گذشته تغییر کرده است. صنایع مالی، بیمه و املاک و مستغلات (۴٫۷ تریلیون دلار) باعث بیشترین رشد در اقتصاد این کشور هستند و پس از آن خدمات حرفه‌ای و تجاری (۲٫۷ تریلیون دلار) و دولت (۲٫۶ تریلیون دلار) قرار دارند. این کشور در سال 2019 تولید ناخالص داخلی 2.83 تریلیون دلاری داشت که 9.7 درصد در مقایسه با سال قبل کاهش یافته بود.

۲. ایالات متحده آمریکا دومین کشور پیشرفته جهان

با گذر، به دوره پسا صنعتی و عصر تکنولوژی اطلاعات، اینک این بنگاه‌های کوچک و «میکرو» با مالکیت و مدیریت کارآفرینان هستند که شغل ایجاد می کنند. توضیح اینکه، واحدهای اقتصادی دائما دگرگون شده و ساختار تازه‌ای جایگزین آن میشود. البته این فرایند پنهان و کند است که ما تنها آثار و ثمره آنرا پس از حادثه در میابیم. پرسش اساسی این است که صنعت ایران در مقایسه بین جهانی و منطقه‌ای چه جایگاهی دارد و آیا صنعت میتوان تنگناهای اقتصادی ایران نظیر بیکاری را حل کند.

http://alfaromeoblog.ir

برخلاف گذشته که صنعت خودروسازی به چند کشور در دنیا محدود بود، امروزه تقریبا در سرتاسر دنیا و حتی کوچک‌ترین کشورها خودرو تولید می‌کنند. با این حال، همچنان ۱۰ کشور هستند که بیشترین تعداد خودرو را در جهان تولید می‌کنند و با اینکه این صنعت تا حد زیادی در سال ۲۰۱۹ و بعد از آن با رکود مواجه شد، این رتبه‌بندی به همان شکل باقی مانده و فقط جای مکزیک و کره جنوبی جابه‌جا شده است. داده‌هایی که از ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۰ در دسترس است، نشان می‌دهد تولید خودرو در جهان نسبت به سال ۲۰۱۹ به‌میزان ۲۲٫۹ درصد کاهش یافته است. صنعت شیمیایی آلمان سهم بالایی از صادرات این کشور را تشکیل داده و آن را به یکی از مهم‌ترین صادرکنندگان مواد شیمیایی در جهان تبدیل کرده است.

  • علاوه بر این، برزیل به‌عنوان صادرکننده عمده قهوه و دانه سویا نیز شناخته می‌شود که بخش بزرگی از اقتصاد این کشور را تشکیل می‌دهد.
  • کانادا دارای صنعت استخراج انرژی توسعه‌یافته‌ای است و سومین ذخایر بزرگ نفت در جهان را دارد.
  • پس از دهه 1990 و تأثیر رکود بزرگ جهانی، ژاپن در سال‌های اخیر تحت سیاست‌های نخست‌وزیر سابق شینزو آبه شاهد رشد صعودی صنعت اقتصاد خود بوده است.
  • اين كشور به عنوان يكي از توليدكنندگان و صادركنندگان عمده گرانيت جهان محسوب مي شود.

در سال 2003 صادرات هند به 520 ميليون دلار رسيده كه حدود 81 درصد اين رقم (421 ميليون دلار) ناشي از صادرات سنگ گرانيت بوده است. ايتاليا، ايالات متحده، چين، تايوان و ژاپن مهمترين واردكنندگان سنگهاي هند محسوب مي شوند. جنگل های فرانسه به دلایل اقتصادی و زیست محیطی اهمیت زیادی دارند، به طوری‌که از سال 1945 تا 35 درصد افزایش یافته و در هر سال حدود 30 هزار هکتار رشد کرده اند.

بررسی جایگاه اکوتوریسم در رشد و توسعه اقتصادی ایران و مقایسه آن با سایر کشورها

از منظر منطقه‌ای هم علیرغم اینکه، صنعت مدرن بسیار زودتر از بسیاری از کشورهای منطقه به ایران آمده اما جایگاه ایران در میان ۲۲ کشور دهم است یعنی زیر میانگین است. براساس این رتبه بندی کشورهای «اسرائیل»، «ترکیه»، «عربستان»، «امارات» و «بحرین» جایگاه اول تا پنجم را به خود اختصاص داده‌اند. ارزش‌ها در میلیون دلار آمریکا ارائه گشته‌اند و مرتب‌سازی بر پایه آمار بانک جهانی مجله خبری صنایع و معادن انجام گرفته‌است. به نظر شما چه عواملی باعث می‌شوند که صنعت خودروسازی کشور ما تا این اندازه با مشکل روبه‌رو باشد؟ لطفا در بخش دیدگاه‌ها، نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. براي گسترش و توسعه صنعت سنگ هند، شركت توسعه و سرمايه گذاري صنعتي ايالات راجاستان 4 با هدف حمايت فعال از تجارت و صنعت سنگ، سازماني مستقل به نام مركزي براي توسعه سنگ را راه اندازي نموده است.

قدرت های اقتصادی جهان کدامند؟ بررسی ۲۵ کشور برتر جهان در حوزه اقتصاد