ایران چهاردهمین اقتصاد جهان شد خبرگزاری فارس | industmini

برزيل يكي از بزرگترين توليدكنندگان و صادركنندگان سنگ تزئيني در جهان به شمار مي رود. در سال 2003 اين كشور با توليد 2/3 ميليون تن سنگ در رتبه هفتم قرار دارد. همانطور كه نمودار ذيل نشان مي دهد در بين سنگهاي تزئيني توليد شده در برزيل، گرانيت مهمترين نوع سنگ به شمار رفته و با حدود 600 نوع مختلف، 57 درصد مجموع توليد سنگ اين كشور را تشكيل مي دهد.

پیش‌پرداخت خرید ۶۳۰ واگن مترو از چین

در این روش ارزها را براساس سبد کالایی که در آن کشورها خریداری می‌شوند، به‌جای نرخ مبادله ارز، تنظیم می‌کنند. با استفاده از این روش درواقع تفاوت هزینه زندگی در کشورهای مختلف نیز تعدیل و در نظر گرفته می‌شود. شایان ذکر است که صنعت شیمیایی و پتروشیمیایی آلمان همچنان با تهدیداتی از قبیل قیمت های بالا و درحال افزایش انرژی و وابستگی شدید به واردات مواد خام روبرو است. آلمان که پیشرو بازار تولید و فروش اروپاست باوجود زیرساخت‌ها و توسعه در سطح جهانی و حضور نیروی کار متخصص یک صنعت خودرویی بی‌نظیر در سطح بین‌المللی ایجاد کرده است. میزان درآمد این صنعت در سال 2021، 456 میلیارد یورو بوده و بیش از 300 هزار نفر در این صنعت مشغول به فعالیت هستند که تمام این موارد نشان از اهمیت این صنعت در اقتصاد کشور آلمان دارد. سالانه تعداد زیادی از گردشگران جهت بازدید از مکان های گردشگری، آشنایی با آداب و رسوم، چشیدن غذاهای خوشمزه و لذیذ، آشنایی با فرهنگ این کشور و همچنین رفتن به فروشگاه های مختلف، کافه ها و هتل های عالی و زیبا به این کشور سفر می کنند.

  • در میان ۵۰۰ ابرشرکت بزرگ دنیا از لحاظ درآمد، دفتر مرکزی ۵۳ شرکت در آلمان قرار دارد که از میان آن‌ها می‌توان از فولکس‌واگن ، آلیانتس، دایملر، بی‌ام‌و، زیمنس، BASF، میونیک ره، ا.آن، بایر و ار.وه.
  • در سال‌های اخیر به‌دلیل کاهش تورم و هزینه‌های نیروی کار، سرمایه‌گذاری خارجی و افزایش رقابت‌پذیری صادرات اسپانیا، از جمله ماشین‌آلات تولیدی و مواد غذایی، بهبود یافته است.
  • گزارش هایی که سازمان گردشگری جهانی اعلام کرده است حاکی از آن است که در هر ثانیه سی گردشگر وارد مناطق گردشگری می شوند.
  • همانطور كه نمودار ذيل نشان مي دهد در بين سنگهاي تزئيني توليد شده در برزيل، گرانيت مهمترين نوع سنگ به شمار رفته و با حدود 600 نوع مختلف، 57 درصد مجموع توليد سنگ اين كشور را تشكيل مي دهد.

در صورتی که اقتصاد خیلی از کشورهای ابرقدرت جهان دچار افت شده، کانادا بیشترین رشد اقتصادی را درمیان آن‌ها کسب کرده است. پس از اصلاحات بنیادی تر از سال ۱۹۹۱ و تجدید آن‌ها در سال ۲۰۰۰، هند پیشرفت شگرفی در اقتصاد بازار آزاد کرده‌ است. می‌شود استدلال کرد که الگوی توسعه هند به‌طور خاصی بوده است و شاید کشور قادر شود که فاز رهبری صنعتی و میانجی را در تغییر ساختار اقتصادی کنار بگذارد. در عصر جدید که عصر ارتباطات است دولت ها و ملت ها بسیار بیشتر از قبل به یکدیگر نزدیک شدند. برخی سفر های کاری دارند و برخی دیگر تنها برای تفریح و مشاهده جاذبه های گردشگری کشورهای دیگر تصمیم به سفر می گیرند.

تجارب کشورهای پیشرفته

بسیاری از مکان هایی که در دنیا وجود دارد می تواند یک جاذبه گردشگری باشد و یا به تعبیری یک منبع درآمد و استخدام. اما متاسفانه به این موضوع کمتر توجه می شود کشور ایران هم از آن دسته از کشورهایی است که متاسفانه پتانسیل های گردشگری اش را آنچنان که باید ارزشمند ندانسته است. اما اساتید مجرب هم در موسسه فن پردازان بر اهمیت این موضوع کاملاً اشراف دارند و به همین دلیل در دوره های گردشگری تلاش می کنند جان دوباره به صنعت گردشگری ایران بدهند. آنچه در این دوره اهمیت زیادی دارد، این است که در دانش پذیران این باور را ایجاد کنیم که ما نیز می توانیم در این لیست ۱۰تایی از کشورها قرار بگیریم، البته اگر زیبایی های طبیعی و آثار باستانی کشورمان را به مانند فرزندانمان دوست بداریم. اما آمار ایران گرچه باید به بیش از اینها و به حدود ۳ درصد برسه -با توجه به قابلیتهای همه جانبه ما از جمله منابع و شاهراه بودن و متخصصین منهای مدیران غالبا کارنابلد ما صادره از جنوب تهران- ولی تا همینجاش هم خیلی عجیب غریبه.

http://alfaromeoblog.ir

با مطالعه علم گردشگری در خواهید یافت کهکشور ها تا چه حد می توانند از جاذبه های طبیعی و گردشگری خود برای بهبود اقتصاد شان استفاده کنند. کشور ما ایران هم از آنجایی که یکی از کشورهای تاریخی منطقه به حساب می آید و دارای آثار باستانی بیشماری است و البته از مناظر طبیعی منحصر به فردی هم برخوردار است به صنعت گردشگری اهمیت زیادی می دهد. چه برای بازسازی و به روزرسانی صنایع ایران میبایست سرمایه گذاری انبوهی مجله خبری صنایع و معادن در آن انجام گیرد و روش است که منابع داخلی برای سرمایه گذاری کافی نیست و تنگناهای بسیاری برای سرمایه گذاری در این صنعت وجود دارد. توان رقابتی صنعت هر کشور محصول کارآمدی مستمر نهادها، اعم از دولتی، عمومی و خصوصی، سیاست‌ها و افزایش بازده مدیریت و سازمان مجموعه یک کشور است. تغییر این شاخص معمولا به کندی صورت می گیرد و پس از اجرائی شدن یک سلسله اصلاحات و اقدامات ساختاری و بخصوص رانت زدائی حاصل میشود.

سي و دومين جلسه کارگروه بررسي و مقابله با پيامدهاي اقتصادي ناشي از شيوع ويروس کرونا تشکیل شد