اپلای مهندسی معدن ؛ تحصیل مهندسی معدن در خارج تراست | industmini

دروس شیمی دبیرستان بعنوان پیش‌نیاز برای درس آزمایشگاه شیمی و آزمایشگاه کانه آرایی و تا حدودی درس کانه‌آرایی در دوره دانشگاه هستند. که تیمی متشکل از دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های علوم پزشکی و مهندسی هستند ، در اینجا آماده اند تا شما عزیزان را با روش های اصولی مطالعه جهت قبولی در رشته مورد علاقه آشنا سازند و مسیر موفقیت خودشان را به شما هم نشان دهند . برخی از سمت هایی که در این پژوهش در نظر گرفته شده اند شامل مهندس معدن، کارشناس استحراج، مسئول حفاری، سرپرست معدن، مدیر اکتشاف و … می باشند که یک مهندس معدن می تواند در هر یک از آنها استخدام شده و فعالیت نماید.

http://alfaromeoblog.ir

در این نوع پذیرش شما باید قبل از این که کلاس‌ها در دانشگاه شروع شوند، در دوره‌های زبان شرکت کنید و به سطح مورد نظر در زبان برسید. با این حال، توصیه می‌شود قبل از اپلای و شروع روند پذیرش مدرک زبان شما آماده شود تا در سریع‌ترین زمان ممکن بتوانید وارد دانشگاه شوید. ایرلند که به تازگی ۲ دانشگاه در بین این رتبه بندی ها از آن خود کرده است وارد لیست بهترین دانشکده های برتر مهندسی معدن شده است. درباره مهندسی معدن در کانادا، مدارک مورد نیاز برای اپلای کانادا و پذیرش تحصیلی کانادا با مراجعه به هر لینک اطلاعات کاملی کسب کنید. یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته ­اید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد.

  • یک مهندس معدن در گرایش اکتشاف پس از کشف معدن، نوع و شکل مواد معدنی را تعیین کرده و به ارزیابی اقتصادی، میزان ذخیره و همچنین چگونگی استخراج منابع معدنی می‌پردازد.
  • شرکت‌ های مالی و مشاوره معدن، که مهندسان معدن را برای هزینه و ارزیابی، امکان سنجی سرمایه ‌گذاری های معدنی جدید و مشاوره در مورد پروژه‌ های استخراج معدنی جدید استخدام می‌ کنند.
  • دروس عمومی به آن دسته از درسهای اطلاق می‌شود که بیشتر برای ارائه تربیت و فرهنگ های لازم برای زندگی و بازار کار دانشجویان در نظر گرفته شده و از سوی گروه عمومی و گروه معارف تعیین می شود.

مهندسان همچنین می توانند هم در شرکت های خصوصی و هم در شرکت های دولتی معادن نفت استخدام شوند. شرکت هایی مانند تولید مواد معدنی، سازمان های تحقیقاتی مواد معدنی، شرکت های نفتی و سازمان های مشابه دیگر. همانطور که اشاره کردیم انتخاب رشته مهندسی معدن در دانشگاه های دولتی و همینطور موسسات و آموزش عالی ارائه می شود که در ادامه ظرفیت این رشته در دوره های مختلف را به تفکیک آورده ایم. دانشجویان در گرایش استخراج رشته مهندسی معدن با دروسی همچون آتشباری برای خرد کردن سنگ ها، بارگیری و باربری، عملیات حفاری و فرآیند سنگ شکنی به دانشجویان مهندسی معدن اشنا می شوند. مهندسان این گرایش، کار خود را در فضای باز انجام می‌دهند ، به همین علت باید حتماً توانایی بدنی داشته باشند. رشته مهندسی معدن یکی از رشته های سخت دانشگاهی است زیرا دروس آن بسیار متنوع و زیاد است و با بسیاری از رشته ها از جمله زمین شناسی، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی مواد، مهندسی شیمی، مهندسی صنایع و مهندسی برق اشتراکاتی دارد.

باشگاه مغز

علاقمندان به تحصیل در رشته مهندسی معدن باید از توانمندی بالا و پرطاقت برخوردار باشند. داشتن علاقه، یکی از شروط موفقیت در این رشته به شمار می رود؛ بدین دلیل که آنها به خاطر دشواری های رشته مهندسی معدن بزودی از پا در می آیند. امروزه مهندسان معدن برخلاف مجله خبری صنایع و معادن گذشته، از نرم افزارهای کامپیوتری در کارهایشان استفاده می کنند که این نرم افزارها شامل نرم‌افزار GEMS، نرم افزار MineX، نرم‌افزار Rockworks، و … است و دانشجویان رشته مهندسی معدن باید آشنایی نسبی با این نرم افزارها و زبان انگلیسی داشته باشند.

معرفی دروس رشته مهندسی معدن در مقطع کارشناسی

معدن و معدن کاری یکی از شهرهای بسیار حساس در تمام جوامع و کشورها است و در کشورهای بزرگ جهان نیز رشته مهندسی معدن به عنوان یک رشته بسیار مهم تلقی می شود. دقت داشته باشید که فعالیت های ناشی از تخصص و مهارت های مربوط به مهندسی معدن تاثیر بسیار زیادی روی درآمدهای دولت های بزرگ نیز دارد و به همین دلیل فارغ التحصیلان این رشته از نظر جایگاه اجتماعی در جایگاه فوق العاده ای قرار می گیرند. علاوه بر این حتی استخدام دانشجویان مهندسی معدن بعد از فارغ التحصیلی در کشورهای مختلف نیز امکان پذیر است.

انتخاب رشته مهندسی معدن