اولویت پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی به طرح‌ها و شرکت‌های پشتیبانی است

ناصری‌نیا واحدهای تولیدی و کارگری را امروز از حساس‌ترین فضاها جامعه برشمرد و افزود: بازرسان کار در این برهه اقتصادی باید با ورود به موقع  در بنگاه‌های اقتصادی استان مسائل حقوق و دستمزد و ایمنی کار و حفاظت فنی، مانع بروز مشکلات برای این قشر زحمتکش شوند.

ایسنا/لرستان سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت : اعتبارات مشاغل خانگی امسال با اولویت پرداخت به طرح‌ها و کسب و کارهای پشتیبان قرار دارد.

سید فرهاد ناصری‌نیا، امروز بیستم تیرماه در جمع خبرنگاران، کسب و کار در مشاغل خانگی را یکی از زمینه‌های افزایش مشارکت مردم در اقتصاد  بیان کرد و افزود: این نوع مشاغل راهکار مناسبی برای توسعه شغل‌های خرد و متوسط به ویژه برای بیکارانی است که دارای مهارت کافی در انجام برخی از کارها هستند، اما بدلیل کمبود شغل در کشور نمی‌توانند جذب بازار کار شوند.

سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان بیان کرد : کانون کارآفرینان برتر تشکلی حرفه‌ای و دارای تجربه است که با حمایت و استفاده از ظرفیت این کانون در جهت سرمایه‌گذاری اقتصادی در استان با هدف توسعه اقتصادی و  ایجاد اشتغال می‌توان از آن کمک گرفت.

سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان تصریح کرد : ارتقای سلامت نظام اداری، شفافیت، بهبود دسترسی همگانی به اطلاعات، فراهم آوردن فرصت برابر، توسعه دانش و مهارت شرکای اجتماعی، توسعه تشکل‌های کارگری و کارفرمایی از دیگر برنامه های مهم این اداره کل است.

سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به لزوم توانایی و خرد بیشتر بازرسان کار، اظهار کرد: امروزه بحث پیشگیری از حوادث یک هدف نهایی در بازرسی کار به شمار می‌رود که می‌تواند در کاهش هزینه‌های اضافی ناشی از حوادث موثر باشد و از سویی دیگر به دلیل منافع بلند مدت اقتصادی و اجتماعی از جمله حفظ نیروی کار، قدرت تولید و کیفیت، باعث ایجاد انگیزه در کارفرمایان و ایجاد امنیت شغلی می‌شود.

وی گسترش مشارکت با دستگاه‌های فرهنگی و آموزشی به منظور نهادینه کردن مضامین فرهنگ کار و کارآفرینی را از دیگر برنامه‌های این اداره کل برشمرد و با بیان اینکه با همکاری همه ظرفیت‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان در حمایت و پشتیبانی از واحدهای اقتصادی راکد و مشکل دار  و تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان در ایجاد فرصت‌های شغلی تلاش کنیم.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402042013066/%D8%A7%D9%88%D9%84%D9%88%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%AA%D8%B3%D9%87%DB%8C%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D8%BA%D9%84-%D8%AE%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B4%D8%AA%DB%8C%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C

ناصری‌نیا با اشاره به گسترش و روی آوردن اکثریت جامعه به بحث شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی، تصریح کرد: امروز کسب کارها به سمت و سوی درگاه‌های اینترنتی و فضای مجازی حرکت کرده که باید با هدایت و حمایت از این نوع مشاغل با صدور مجوزهای قانونی به علاقمندان می‌توان به اقتصاد استان و جوانان جویای کار در این عرصه کمک کرد.

وی با بیان اینکه رسیدگی به مسائل و حل مشکلات مراجعه کنندگان مهمترین اولویت کاری ماست، تصریح کرد : تمام همکاران  در این اداره کل باید در کمترین زمان بیشترین خدمات را با رعایت ضوابط اداری به مراجعین ارائه دهند چرا که گستردگی جمعیت هدف ما در استان زیاد است و باید خدمات این اداره کل به جامعه اطلاع رسانی شود.

وی به برنامه‌ها و عملکرد این اداره کل با همکاری و هماهنگی سایر دستگاه‌های اجرایی استان اشاره کرد و گفت: حمایت از طرح‌های پشتیبان مشاغل خانگی به ویژه طرح‌های فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، دقت و نظارت بر طرح‌های اقتصادی بهره‌مند شده از تسهیلات  اشتغالزایی و تکمیل واحدها و طرح‌های اقتصادی نیمه‌تمام و راکد دارای  اشتغالزایی بالا در اولویت باشد