امید به کاهشی شدن قیمت خودرو

نخستین گروه از زائران ایرانی سحرگاه دوشنبه، ۱۲ تیرماه شهر مدینه را به مقصد ایران ترک کردند. این گروه از زائران از شهرهای ساری و یزد بودند.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402041207595/%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4%DB%8C-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88

افق روشن روز: بازار خودرو

همچنین وزیر راه و شهرسازی گفت: محور کرج – چالوس (حدفاصل میدان امیرکبیر تا شهرستانک، مسیر رفت و برگشت) که به‌دلیل جاری شدن سیل مهیب مسدود شده بود، بازگشایی شد.

رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق نیز می‌گوید که با توجه به ظرفیت‌های چندگانه موجود میان دو کشور، امکان تجارت ۱۰ میلیارد دلاری سالانه وجود خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ از پرداخت ۱۷ میلیارد تومان پاداش همکاری به مشترکان برق پایتخت طی خرداد ماه سال‌جاری خبر داد.

بازگشت روز: حجاج

به گزارش ایسنا، در هفته‌های گذشته با ثبات در بازارهای مختلف اقتصادی، وضعیت در بازار خودرو نیز به آرامش رسیده و برخی خودروها نیز کاهش قیمتی جدید را تجربه کرده‌اند.

مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی گاز ایران گفت: شرکت ملی گاز نیاز به ۲۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری دارد که سرمایه‌گذاران از بخش‌های مختلف، می‌توانند در این صنعت سرمایه‌گذاری کنند.

در شرایطی که دولت عزم خود را برای برخورد با بانک‌هایی که عملکرد نامناسبی در پرداخت تسهیلات دارند جزم کرده است و هشدارهای جدی در این زمینه به بانک‌های متخلف داده شده، به نظر می‌رسد باید در انتظار موج جدیدی برای اصلاح ساختار معیوب پرداخت تسهیلات در برخی بانک‌ها بود.

دیپلمات نفتی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، اعلام کرد که روسیه صادرات نفت خود را در ماه اوت، به میزان ۵۰۰ هزار بشکه در روز کاهش خواهد داد.

با چراغ سبز مجمع تشخیص مصلحت نظام برای واردات خودروهای کارکرده، امید به تداوم روند کاهشی قیمت خودرو در بازار افزایش پیدا کرده است.

همچنین رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان درباره درخواست‌های صدور مجوز برای افزایش قیمت برخی کالاها، گفت: این درخواست‌ها در صف بررسی در ستاد تنظیم بازار هستند.

رئیس مرکز اطلاعات مالی با بیان اینکه ۴۰۰ نفر به عنوان مظنون در لیست پولشویی قرار گرفتند اظهار کرد: حذف ایران از FATF سیاسی است نه فنی.

مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از آمادگی کامل برای برقراری پروازهای اربعین در شهریورماه امسال و اعزام حدود ۲۰۰ الی ۲۵۰ هزار نفر از ترمینال سلام خبر داد.

صعودی روز: شاخص بورس

شاخص کل بورس امروز با ۲۶ هزار و ۴۳ واحد افزایش تا رقم دو میلیون و ۱۸۳ هزار واحد صعود کرد. شاخص کل با معیار هم وزن نیز با صعودی ۸۴۵۴ واحدی در رقم ۷۶۳ هزار و ۳۵۱ واحد ایستاد. در این بازار ۵۵۸ هزار معامله به ارزش ۸۵ هزار و ۳۸۳ میلیارد ریال انجام شد.

میلیاردی روز: پاداش کم مصرفی

پس از حدود دو ماه از تصویب لایحه دو فوریتی خودروهای وارداتی و صدور اجازه واردات خودروهای کارکرده به دولت، روزگذشته (یکشنبه ۱۱ تیر ماه) مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز عدم مخالفت خود با این طرح را اعلام کرد؛ بر این اساس باتوجه به عدم مخالفت هیچ نهادی از وزارت صمت و مجلس تا مجمع تشخصیص، درصورتی که بانک مرکزی هم تایید نهایی بدهد، ورود خودروهای کارکرده به کشور با هدف تنظیم بازار در کنار خودروهای نو خارجی، حتمی خواهد بود و طبق پیش‌بینی کارشناسان این حوزه، باید منتظر کاهش قیمت خودروها در بازار نیز بود.