افزایش سفرهای مردم به هرمزگان بیشتر از شمال!

بر اساس نمودار انباشت و تخلیه خودرو، در تیر ماه امسال طبق انتظار در استان‌های تهران و البرز، الگوی تخلیه به صورت هفتگی در روزهای منتهی به انتهای هر هفته مشاهده می شود و روند انباشت و تخلیه به صورت نسبتا مشابه در هفته های متوالی رخ داده است. اوج تخلیه و انباشت در بازه تعطیلات منتهی به عید قربان در روز ۱۹ تیر ماه رخ داده است به گونه‌ای که حدود ۲۰۰ هزار وسیله نقلیه از این دو استان نسبت به ابتدای ماه کاهش پیدا کرده است.

بیشترین تردد بین استانی در پنجشنبه ۱۶ تیر ماه با ثبت دو میلیون ۴۶۷ هزار و ۷۴۱ خودرو مصادف با موج رفت سفرهای عید قربان اتفاق افتاده است و کمترین آن مربوط به دوشنبه ۱۳ تیر ماه با یک میلیون و ۹۸۴ هزار و ۴۷۵ خودرو است و این آمار و ارقام نشان می‌دهد که در چهارمین ماه امسال مردم سفرهای کاهش ندادند و ترددهای بین استانی در نخستین ماه تابستان همواره در اوج خود قرار داشته است.

افزایش سفرهای مردم به هرمزگان بیشتر از شمال!

افزایش سفرهای مردم به هرمزگان بیشتر از شمال!

با تحلیل داده های سامانه‌های هوشمند در ماه جاری استان‌های مازندران، قزوین، قم، گیلان و مرکزی در صدر استان‌های مقصد سفر وسایل نقلیه تهران و البرز بوده‌اند و حدود ۵۶ درصد از سفرهای وسایل نقلیه تهران و البرز مربوط به این استان ها بوده است. البته اگر درصد افزایش ترددهای بین استانی و سفرهای جاده‌ای مردم را در این ماه نسبت به تیر ماه سال گذشته محاسبه کنیم، هرمزگان رشد بیشتری نسبت به استان‌های مذکور داشته است.

افزایش سفرهای مردم به هرمزگان بیشتر از شمال!

بیش از ۶۵ میلیون تردد بین استانی در تیر ماه امسال به ثبت رسیده که افزایش ۲۳ درصدی نسبت به همین ماه در سال گذشته داشته است و با وجود اینکه استان‌های شمالی جزو مقاصد عمده مردم بودند اما سفرهای جاده‌ای و ترددهای بین استانی در هرمزگان بیشتر از سایر استان‌ها رشد داشت.

افزایش سفرهای مردم به هرمزگان بیشتر از شمال!

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401051007393/%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%B3%D9%81%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D8%A8%D9%87-%D9%87%D8%B1%D9%85%D8%B2%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%DB%8C%D8%B4%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%B4%D9%85%D8%A7%D9%84آمارها در چهارماهه امسال تغییرات بسیار بیشتری را هم در قیاس با گذشته نشان می‌دهد چرا که ترددهای تجمعی چهار ماهه امسال به ۲۶۱ میلیون و ۹۲۹ هزار و سه خودرو در محورهای مواصلاتی کشور رسیده است که این عدد در قیاس با مدت مشابه سال گذشته ۲۹ درصد رشد داشته است و اگر تردد وسایل نقلیه سبک را که همان خودرهای شخصی مردم هستند، بررسی کنیم رشد ۳۵ درصدی را در قیاس با چهارماهه ابتدایی سال گذشته نشان می‌دهد.

آمار سفرهای مردم آنجا  جالب‌تر می‌شود که بدانیم در تیر ماه امسال مردم بیشتر از آنکه به استان‌های شمالی سفر کنند و مازندران و گیلان را پر از ماشین کنند به هرمزگان رفته‌اند چرا که تغییرات ترددهای بین استانی در کشور نشان می‌دهد هرمزگان در تیر ماه بیش از یک میلیون و ۶۲۱ هزار و ۹۶۵ خودرو ورودی و خروجی داشته است که این آمار در قیاس با تیر ماه سال گذشته رشد ۴۵ درصدی را نشان می‌دهد. پس از هرمزگان، قم، مازندران و گیلان با افزایش ۴۴ درصدی، ۳۹ درصدی و ۳۸ درصدی در رتبه‌های بعدی مقاصد سفرهای مردم قرار می‌گیرند.

افزایش سفرهای مردم به هرمزگان بیشتر از شمال!

به گزارش ایسنا، بر اساس گزارش مرکز مدیریت راه‌های کشور در تیر ماه امسال بیش از ۶۵ میلیون تردد انواع وسایل نقلیه سبک و سنگین در محورهای مواصلاتی مختلف صورت گرفته است که دو درصد رشد را نسبت به خرداد ماه امسال و ۲۳ درصد افزایش را در قیاس با تیر ماه سال گذشته تجربه کرده است.