از نوسانات قیمت مرغ و پیاز تا زیتون‌هایی که خریده نشد

به گزارش ایسنا هفته جاری با خبر “مرغ در مبدأ گران نیست، اشکال از واحدهای فروش است و سایه دلال ها بر بازار جوجه” شروع شد. مدیرعامل اتحادیه مرغداران کشور اعلام کرد که مرغداران قیمت مصوب را رعایت می کنند، اما اگر مرغ با قیمت مصوب دست مصرف کننده نمی‌رسد اشکال از واحدهای فروش است.

آخرین خبر منتشره در بخش کشاورزی در هفته جاری نیز “تعیین عوارض یک شبه و غیرکارشناسی جلوی صادرات را می‌گیرد” بود. نایب رییس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی با اشاره به تعیین عوارض صادراتی بالا برای برخی محصولات کشاورزی اعلام کرد که تعیین عوارض می تواند جلوی صادرات را بگیرد.

در هفته جاری خبرهای مهمی در بخش کشاورزی منتشر شده که از جمله آنها می‌توان به نوسانات قیمت محصولات کشاورزی و مرغ اشاره کرد.

“حتی یک کیلو زیتون هم خرید حمایتی نشده” نیز یکی دیگر ازخبرهای منتشر شده در این بخش بود. رییس شورای ملی زیتون اعلام کرد سازمان تعاون روستایی مکلف شد که ۳۰ هزارتن دانه روغنی با قیمت ۲۵ هزار تومان خریداری کند ولی هنوز حتی یک کیلو هم خریداری نشده است.

یکی دیگر از مهمترین خبرهای منتشره در این بخش افزایش قیمت گوجه فرنگی و پیاز و تشریح دلایل آن بود. افزایش قیمتی که رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی علت آن را تغییر فصل و نوسانات تا به دست آمدن محصولات جنوب عنوان کرد.

خبر “عراق همچنان مشتری اول محصولات کشاورزی ایران” هم در این هفته منتشر شد. خبری که در آن به میزان صادرات، مقاصد صادراتی و محصولاتی صادراتی اشاره شده است.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401082718691/%D8%A7%D8%B2-%D9%86%D9%88%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AA-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%BA-%D9%88-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%A7-%D8%B2%DB%8C%D8%AA%D9%88%D9%86-%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF%D9%87-%D9%86%D8%B4%D8%AF“تولید بیش از ۲۶هزار تن چای خشک در کشور، ۷۰درصد چای کشور وارداتی است” یکی دیگر از خبرها در این بخش بود. رییس سازمان چای کشور با اعلام این خبر به ایسنا گفت که تا کنون ۱۱۶هزار تن برگ سبز چای خرید تضمینی شده و ۲۶ هزار و ۱۷۱تن چای خشک در کشور تولید شده است.

او همچنین با اشاره به افزایش قیمت جوجه یکروزه تا ۱۸ هزارتومان گفت که دلال بازی بر بازار جوجه حاکم شده است.

از خبرهای مهم این هفته بخش کشاورزی  خبر “مرغ در سراشیبی قیمت” بود. مشاهدات بازار نشان می دهد که قیمت مرغ کاهش یافته و به زیر قیمت مصوب یعنی ۶۳هزارتومان رسیده است.

“امکان تقلب در فروش گوشت قرمز وجود ندارد” تیتر یکی دیگر از خبرهای منتشر شده در بخش کشاورزی ایسناست. سازمان دامپزشکی در این خبر فروش گوشت بز و گوسفند ماده به جای گوسفند نر را رد کرد و گفت که امکان تقلب در این بخش وجود ندارد.