از بازار اقلام اساسی خوزستان چه خبر؟ایسنا/خوزستان معاون توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه در تامین و توزیع کالاهای اساسی مشکلی وجود ندارد و به اندازه نیاز در بازار وجود دارد، گفت: در این زمینه اگر کسی کالاها را بالاتر از قیمت مصوب عرضه کند به شدت با آن برخورد خواهد شد.

علی رحم کریمی در گفت و گو با ایسنا در خصوص وضعیت بازار کالاهای اساسی خوزستان اظهار کرد: گوشت قرمز قیمت مصوب ندارد اما نوسانات قیمت آن بالا نبوده است و در حال حاضر قیمت آن در بازار ثابت است. قیمت برنج، شکر و بقیه اقلام اساسی کاهشی بوده است و پایین‌تر از قیمت مصوب در بازار عرضه می‌شوند.

وی افزود: تخم مرغ مدتی افزایش قیمت داشت اما در حال حاضر قیمت آن ثابت و طبق قیمت مصوب در بازار عرضه می‌شود و روغن نیز ۵ تا ۱۰ درصد کاهش قیمت داشته است .

معاون توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در خصوص قیمت کالاهای اساسی تصریح کرد: در حال حاضر قیمت کالاها تابع عرضه و تقاضا است و افزایش عرضه سبب کاهش قیمت اقلام اساسی می‌شود. همچنین بعد از آزادسازی یارانه‌ها، سرانه های مصرف مقداری نظام‌مندتر شده است و ممکن است کاهش توان خرید مردم نیز بر قیمت ها تاثیر گذاشته باشد اما به هر حال عرضه مناسب‌تر شده است و نهاده‌ها مناسب‌تر در اختیار تولید کننده قرار می‌گیرند.

کریمی با بیان اینکه علت کاهش قیمت برنج خارجی آزادشدن واردات برنج است، عنوان کرد: در حال حاضر در فصل تولید برنج هستیم و برنج شمال در حال تولید و عرضه به بازار است و طبیعتا در فصل تولید، قیمت برنج داخلی کاهشی است.

وی با اشاره به قیمت دیگر اقلام اساسی افزود: قیمت شکر بسته‌بندی یک کیلویی ۲۳ هزار تومان و شکر فله‌ای کیلویی ۲۰ هزار و ۹۰۰ تومان است. قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ ۵۹ هزار تومان است اما در بازار پایین‌تر از قیمت مصوب و با قیمت ۵۰ تا ۵۸ هزار تومان عرضه می‌شود.

معاون توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه در تامین و توزیع کالاهای اساسی مشکلی وجود ندارد و به اندازه نیاز در بازار وجود دارد، گفت: در این زمینه اگر کسی کالاها را بالاتر از قیمت مصوب عرضه کند به شدت با آن برخورد خواهد شد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401052416958/%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D9%82%D9%84%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%B2%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%DA%86%D9%87-%D8%AE%D8%A8%D8%B1